خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
13. دى 1395 - 13:37
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از توقیف دو خودرو حامل۳ تن بذر بلوط یکشنبه،۱۲ دی در منطقه پراشکفت بویراحمد خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، سرهنگ محمد رحیم برزمند در جمع خبرنگاران افزود: براساس گزارشات واصله بلافاصله به منطقه اعزام و این خودروها که قصد خروج از استان را داشتند، بدون مجوز اقدام به بارگیری و حمل بذر بلوط کرده که توقیف شدند.

وی بیان کرد: پرسنل اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد و نیروهای یگان حفاظت با قاچاق بذر بلوط و هر گونه فرآورده جنگلی برخورد می کنند.

همچنین جواد رحیمیان، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از پیامدهای منفی جمع آوری بذر بلوط گفت: جمع آوری بذر بلوط به صورت انبوه و خروج آن از عرصه های جنگلی، موجب کاهش توان اکولوژیک و کاهش زادآوری، افزایش تخریب اکوسیستم جنگل، فقر بانک بذر خاک، فرسایش ژنتیکی زادآوری جنگل می شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر بذر بلوط به عنوان یکی از فراورده های محصولات جنگلی باید به صورت طبیعی در این عرصه وجود داشته باشد چون منبع تغذیه بعضی از وحوش بوده و در صورت حذف میوه بلوط از عرصه جنگلی، حیات حیوانات تغذیه کننده در معرض خطر قرار می گیرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب