صبح زاگرس
دانا
3. شهريور 1397 - 14:22
اول شهریور ماه روز پزشک است و امروز جای پزشکان سانحه هواپیمای تهران یاسوج خالی است.

به نقل از ایل بانو، وقتی گفتند اول شهریورماه روز پزشک است ذهنم به سمت هواپیمای تهران-یاسوج رفت همان هواپیمایی که در تاریخ 29 بهمن ماه سال 96 خاطره ای تلخ و دردناک را برای مردم این استان به یادگار گذاشت هواپیمای آسمان که باعث شد 65 نخبه استان و کشور جانشان را از دست بدهند.

 

در ایران، اول شهریور ماه، هم‌زمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته، و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام‌گذاری شده‌است، در کشورهای دیگر، روزهای دیگری، با توجه به رویدادهای محلی برای این مناسبت در نظرگرفته شده‌اند.

به سراغ اسامی پزشکان حاضر در هواپیمای تهران یاسوج رفتم به راستی که خواندن اسامی کاری سخت بود پزشکان جوانی که سال های سال درس خواندند و زحمت کشیدند و برخی ها در نیمه راه بودند که پزشک شوند اما  شاید اجل مهلت نداد.

 

دکتر شاپور یاری پور به همراه همسرشان که پرستار هستند و فرزند 5 ساله اش که در همدان زندگی می کرد وی اهل دهستان دشت روم بود که افتخاری برای ایل طایفه اش محسوب می شد اما به همراه همسرش اینگونه پرپر شدند.

 فاطمه دالوندی که دانشجوی پزشکی بودند نیز در هواپیمای تهران یاسوج حضور داشت وی که برای آینده فکرهای زیبایی داشت اما نتوانست این آینده را ببیند نتوانست آرزوی پدر و مادر را که پزشک شدن دخترشان بود را کامل برآورده کند دالوندی ورودی 95 و ساکن تهران در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تحصیل می کرد.

مژگان نظری دانشجوی پزشکی، دکتر کردی که دکترای روانشناسی داشتند و استاد مهمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بودند، سکینه کاظمی دانشجوی پرستاری، علیرضا جامعی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نرگس خوبانی و فرزندان‌شان که همسر و پسران دکتر دانشی جراح مغز و اعصاب بودند در این هواپیما حضور داشتند.

 

 اینها تنها چند نخبه ای بودند که در هواپیما حضور داشتند این داغ و این سانحه هیچگاه فراموش نمی شود امروز روز پزشک است اکنون خانواده هایشان به جای اینکه به فرزندانشان زنگ بزنند باید بر سر قبرشان بروند و بگویند دخترم یا  پسرم روزت مبارک اما هیچکس نیست که پاسخ دهد.

خانواده  شاپور یاری پور چگونه روز پزشک را به فرزندشان تبریک بگویند فرزندی که با نهایت فقر بزرگش کردند اکنون که دکتر شده بود می خواستند میوه آن را بچینند که به اینجا نرسید وی برای دیدن پدر و مادر به استانش امد اما گویا سرنوشت چیز دیگری را رقم زده بود.

هواپیمای تهران-یاسوج 29 بهمن ماه سال 96 در منطقه پادنا سمیرم سقوط و همه 65 سرنشین هواپیما جانشان را از دست دادند بیش از 4 ماه طول کشید تا یپکر جانباختگان پیدا و تحویل خانواده هایشان داده  شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب