صبح زاگرس
دانا
14. تير 1397 - 9:05
گاهی مرگ هایی در بیمارستان های استان رخ می دهد که عزرائیل نیز قافل گیر می شود.

گاهی شنیدن خبر فوت برخی افراد در بیمارستان های استان  انسان را به این فکر وا میدارد که دلیل مرگ یک لحظه ای چه بوده است درست است که عزرائیل به یکباره سراغ انسان می آید اما گاهی کوتاهی انسان ها باعث می شود که این عزرائیل زودتر از معمول دست به کار شود و گاهی خودش نیز غافل گیر می شود!

 

واژه واکنش سریع را در موارد مختلف شنیده ایم اما آن را شاید به طور دقیق لمس نکرده باشیم مثلا وقتی تصادفی رخ می دهد تیم واکنش سریع اورژانس باید فوری وارد عمل شوند یا وقتی اتفاقی در استان رخ می دهد تیم واکنش سریع مربوط به آن حادثه باید سریع وارد عمل شود در حقیقت واکنش سریع به این معنای سرعت عمل است.

 

شاید هر اداره ای یا هر ارگان خدمات رسانی در استان نیازمند داشتن یک تیم واکنش سریع است و افرادی توانمند عضو این تیم باشند اگر قرار است که یک دستگاه خدمات رسان این تیم را داشته باشد نیاز دارد که از بین کارمندانش چند نفر را به عنوان تیم واکنش سریع انتخاب کنند که در کنار کار خودشان در مواقع لزوم وارد عمل شوند.

 

 واکنش سریع یعنی در آن لحظه اگر آب در دست داری زمین بگذار و به سراغ مسئله مورد نظر برو و انجام بده؛ اکنون بیمارستان های استان و مراکز درمانی را مثال می زنیم و این سوال را می پرسیم که آیا تیم واکنش سریع در بیمارستان های استان وجود دارد یا خیر؟درست است که این مراکز خودشان واکنش سریع هستند اما سریع تر از این باید باشد.

 

این جمله را می گوییم اما هیچ بیمارستان خاصی را مد نظر نداریم گاهی بیمارستان های استان عزرائیل را غافل گیر می کنند یعنی اینکه گاهی فردی دچار علائمی می شود و خانواده اش او را به بیمارستان  انتقال می دهند تا زمانی که پرستاران یا پزشک مورد نظر بخواهد بالای سر بیمار حاضر شود ممکن است این بیمار قلبش ایست کند در این حال عزرائیل نیز که قصد قبض روح کردن این فرد در این زمان را نداشته است غافل گیر می شود!

 

وقتی بیماری وارد بیمارستان می شود در حقیقت خودش نمی داند چه مشکلی دارد فقط می داند این ساعت و این لحظه بدنش غیر عادی شده است نمونه این بیماری ها سکته و ایست قلبی است سکته کردن علایم  تقریبا مشخصی دارد داشتن تهوع و سردرد و داشتن تپش قلب شدید و فشار به قلب می تواند علایم سکته باشد که اگر زود تشخیص داده شود بدون شک  این فرد نجات پیدا می کند .

 

بدون شک موارد این چنینی در بیمارستان های استان زیاد بوده است که به مرگ ختم شده است اگر تیم واکنش سریع در بیمارستان های استان مستقر باشد به محض ورود بیمار علایمش را چک کنند می توان از سکته یا ایست قلبی جلوگیری کرد بنابراین لزوم داشتن تیم واکنش سریع در بیمارستان های استان لازم و ضروری است البته این را یادآور می شویم که تیم کفن کردن بیمار فوت شده در بیمارستان های استان فوق العاده  سریع هستند و در این مورد مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب