صبح زاگرس
دانا
30. فروردين 1397 - 14:18
مسئولان در واگذاری پارک جنگلی یاسوج به گونه ای عمل کنند که مسئولی که شش سال بعد وارد استان می شود آن را یک اشتباه بزرگ نه نامد.

هر وقت از پارک جنگلی یاسوج سخن می گوییم همیشه با افتخار گفتیم بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور اکنون این بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور قرار است توسط شرکت نفت به یک مجتمع بزرگ تبدیل شود که این کار می توان گفت هم خوب است و هم ممکن است بد باشد.

احداث یک مجتمع تفریحی بزرگ در پارک جنگلی یاسوج می تواند برای معرفی استان بسیار تاثیر گذار باشد پارک جنگلی یاسوج یکی از پارک های مورد علاقه مردم این شهر است چرا که هم پاییزش زیباست و هم بهارش در زمستان نیز هوایی زیبا و پر از مه دارد که در آن سرما افراد زیادی به آنجا می روند و از هوای آن لذت می برند.

اگر این مجنمع تفریحی در پارک جنگلی یاسوج ساخته شود می تواند در جذب گردشگر بسیار تاثیر گذار است اما نکته بسیار مهم اینجاست ایا این مجتمع تفریحی و گردشگری  برای استفاده عموم ساخته می شود یا اینکه فقط برای استفاده عده ای خاص احداث می شود.

بعد از یک سال امروز با ساخت و احداث مجتمع تفریحی در پارک جنگلی یاسوج موافقت شد اجرای این طرح در پارک جنگلی یاسوج موافقان و مخالفان زیادی دارد برخی محیط زیست را مطرح می کنند و برخی اینکه ممکن است بعد از احداث این مجتمع پارک جنگلی در انحصار وازرت نفت قرار بگیرد و تردد عموم در آن مکان ممنوع شود.

منتظری مشاور وزیر نفت در حوزه محیط زیست نیز با بیان استقبال وزیر نفت از اجرای طرح مجتمع تفریحی اموزشی و اقامتی در پارک جنگلی یاسوج گفت: به دنبال این هستیم که از این ظرفیت برای خدمات رسانی به کارکنان شرکت نفت در جنوب کشور استفاده کنیم .

 وی افزود: در این مجتمع چند منظوره اقامتگاه، باغ پرندگان، پارک آبی، مجموعه رفاهی و سایر امکانات احداث می شود.

فیروزی اظهار کرد:این مجتمع برای 100 خانوار شامل 500 نفز ظرفیت در نظر گرفته شده است و بیش از دو تا سه روز مهمانان در ان نمی مانند .

اگر قرار است اشتغالزایی به واسطه این مجتمع در استان و شهر یاسوج ایجاد شود مردم به ان موافق هستند و استقبال می کنند اینکه برای احداث این مجتمع چند درخت بلوط باید قطع شود و چه مقدار از اراضی باید تخریب شود جای سوال دارد که گویا برای مسئولان مهم نبوده و اجازه ساخت را داده اند.

پارک جنگلی یاسوج یکی از مناطق بکر شهر یاسوج است که هرچه بالاتر روی هوای آن مطبوع تر می شود تا جایی که به کل شهر یاسوج اشراف دارد و زیباترین چشم انداز های شهر یاسوج است که انتظار می رود مسئولان به گونه ای در این خصوص تصمیم گیری کنند که بعدا پشیمانی به همراه نداشته باشد چرا که این پارک متعلق به مردم استان و شهر یاسوج است.

مسئولان برای تصمیم گیری باید در جهت منافع مردم گام بردارند و در این راستا حرکت کنند که خدایی ناکرده 5 سال دیگر و یا ده سال دیگر وقتی افراد دیگری بر سرکار می آیند نگویند که این کار اشتباه بوده و به گونه ای باید باشد که آیندگان این کار را تحسین کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب