صبح زاگرس
دانا
18. اسفند 1396 - 14:21
زن؛ چه مادر باشد، چه همسر، در نقش خواهر و یا دختر باشد؛ مثل صفر در ریاضی است با یک استثناء.

به نقل از ایل بانو،  محمد ذوالعدل نخبه کهگیلویه و بویراحمدی به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر دلنوشته ای را برای این پایگاه خبری ارسال کرده است که در زیر می خوانید.

تقدیم به مهربانوان سرزمینم به مناسبت20 جمادی الثانی1439 هجری قمری فرخنده زادروز انسیه حوراء حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن مقارن با 8 مارس 2018 میلادی روز بین المللی زن:

 زن؛ چه مادر باشد، چه همسر، در نقش خواهر و یا دختر باشد؛ مثل صفر در ریاضی است با یک استثناء.

 اگر فقط زن را  کنار خودت قرار دهی و به جایگاهش توجه نکنی و او را پشت سر خودت قرار دهی (بی محلی کنی، تحقیر کنی و ...) بودن ظاهری وی در کنارت به هیچ دردی نمی خورد؛ چون صفر وقتی پشت یک عدد قرار گرفت می شود همان عدد؛ مثل 02 که همان دو است . حتی اگر سعی کنی که با اتصالاتی مثل مادر شدن، فرزند داری و...،  او را به خودت اضافه کنی؛ باز هم هیچ اتفاقی نمی افتد چون هر عددی بعلاوه صفر می شود همان عدد.
اما اگر به زنی که در یکی از نقش های چهارگانه فوق درکنارت هست، جایگاه مناسب بدهی و او را در روبروی خودقرار دهی( به او توجه کنی، نیازهایش را ببینی، توانمندی ها و نکات مثبتش در معرض دیدت قرار گیرند)، آن وقت است که ارزش وجودی  تو را ده برابر می کند؛ مثل زمانی که در سمت راست 2، یک صفر گذاشته می شود که می شود بیست که ده برابر دو است؛ و این شاید مصداقی از بشارت الهی در آیه 160 سوره مبارکه انعام باشد که «مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها- هرکس نیکی به جا آورده، ده برابر آن پاداش دارد».

اگر با  این نگین خلقت درگیر شوی( در او ضرب شوی)؛ از عرش به فرش می افتی چون هر عددی هم که باشی ضربدر صفر که شوی نتیجه صفر است؛ و این شاید مصداقی از سقوط از «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ- که ما آدمی را در نیکوتر اعتدالی بیافریدیم» به « ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِینَ- آنگاه او را فروتر از همه فروتران گردانیدیم» در آیات 5 و 6 سوره مبارکه تین باشد.
یکی دیگر از عملیات ریاضی، تقسیم یا پارِش یا بَخش است.  اگر بتوانی این منیت، غرور و خودخواهی را بشکنی، بخش کنی یا پارش کنی؛ از آنجا که هر عددی تقسیم بر صفر می شود بی نهایت، بنابر این نتیجه این تقسیم، بی نهایت ارزشمند و فوق العاده تأثیرگذار در آرامش و راحتی زندگیت خواهد بود.

اما استثناء چیست؟

در ریاضی اگر صفر را از هر عددی کم کنیم، باز همان عدد است. اما اگر هر یک از زنان صدرالذکر از زندگی کم شوند؛ مرد با هر عدد و ارزشی هم که باشد، روند نزولی را به سمت صفر و یا حتی منفی پیش خواهد گرفت.

پس آقایون محترم، لطفاً ریاضیتات را خوب کنید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب