صبح زاگرس
دانا
14. اسفند 1396 - 8:19
خیلی ها به دنبال جعبه سیاه هواپیمای تهران یاسوج هستند و انتظار می رود مسئولان استان به راحتی از جعبه سیاه هواپیما نگذرند.

زهرا داوودی-سانحه هواپیمای تهران یاسوج سانحه ای بود که هیچگاه تاریخ کهگیلویه و بویراحمد آن را فراموش نمی کند سانحه تلخی که بعد از گذشت 14 روز امام همچنان تیر یک رسانه های استان و کشور است و هر روز خبری جدید از این هواپیما به دست می آید از پیدا شدن پیکرهای جانباختگان تا کد گذاری و تشخیص هویت برخی از پیکرها تا جعبه سیاه هواپیمای تهران یاسوج.

از روز اول سقوط هواپیما اسمان 3704 یاسوج نظرات غیر کارشناسانه مختلفی از دلیل سقوط هواپیما منتشر شد که گاهی خیلی را ناراحت کرد روز جمعه آخر همان هفته شوم مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در نماز جمعه شهر یاسوج شرکت کرد و سخنران پیش از خطبه ها بود.

مدیرعامل شرکت آسمان در سخنرانی پیش از خطبه های به صورت غیر مستقیم می خواست خلبان را مقصر سقوز معرفی کند و اینکه قبل از پرواز شرایط آب و هوایی اعلام شده بود و خلبان برگه پرواز را امضا و پرواز انجام شد اما مردم کهگیلویه و بویراحمد هیچگاه خلبان فولاد را مقصر نمی دانند چرا که همه به مهارت خلبان فولاد در پروازهای گذشته و نقص های فنی گذشته در هواپیمای آسمان یاسوج واقف بودند.

نقص فنی در هواپیمای تهران یاسوج تازگی ندارد و تا پیدا بازبینی نکردن جعبه سیاه هواپیمای تهران یاسوج نمی توان هیچ گونه اظهار نشری در خصوص دلیل سقوط هواپیما انجام داد در تاریخ 17 آذر ماه سال 92 هواپیمای ای تی ار 72 در در پرواز تهران به یاسوج دچار نقص فنی شد.

در تاریخ 18 اسفند ماه سال 94 نقص فنی پرواز تهران –یاسوج را تاخیر انداخت مدیر فرودگاه یاسوج نیز دلیل تاخیر را نقص فنی هواپیما اعلام کرد در تاریخ 19 شهریور سال 95 نیز هواپیمای یاسوج به تهران نیز دچار نقص فنی شد و برای برطرف کردن این نقص دوباره در فوردگاه یاسوج فرود امد.

---

در 6 بهمن ماه سال 96 نیز باز هم هواپیمای ای تی ارتهران یاسوج  شرکت اسمان از میانه راه به دلیل نقص فنی باز می گردد و یک ساعت بعد از رفع نقص فنی دوباره حرکت می کند و در فرودگاه یاسوج فرود می آید و سرآنجام این نقص های فنی پایانی تلخ برای یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد داشت و در 29 بهمن ماه سال 66 ساعت 10 صبح هواپیمای ای تی آر 72 شرکت اسمان از رادار محو و در سمیرم و پادنا در ارتفاع 4000 متری کوه دنا سقوط می کند.

از روز گذشته که خبر پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای تهران یاسوج پیدا شده است گمانه زنی در این خصوص نیز بیشتر شده است و در این میان حرف هایی شنیده  می شود که داغ مردم کهگیلویه و بویراحمد را بیشتر می کند و در اینجاست که مسئولان باید انتظارات مردم داغ دیده استان را ببینند و حل کنند.

با اینکه با رخ دادن این سانحه سه روز عزای عمومی در استان اعلام شد اما مردم کهگیلویه و بویراحمد همچنان عزادار هستند و چشمان اشک بارشان نگران، نگرانی از اینکه چرا عزای عمومی در کشور اعلام نشد  مردم این استان برای خانواده های سانحه دیده سنگ تمام گذاشتند و همراه خانواده ها گریه کردند.

از روز گذشته همزمان با پیدا کردن جعبه سیاه هواپیمای تهران یاسوج گمانی زنی هایی  در استان مطرح می شود و نمی توان آنها را تایید یا رد کرد مردم این استان از روز سانحه منتظر شنیدن دلیل سقوط هواپیمای تهران یاسوج بودند و هنوز نیز هستند.

جعبه سیاه هواپیمای ای تی آر 72 حرف های زیادی برای گفتن دارد مردم استان انتظار دارند اگر قرار است اطلاعات آن بازبینی شود و یا اگر قرار است بازبینی اطلاعات توسط برخی خواص  انجام شود این بازیبنی با حضور بازپرسان و بازرسان ویژه و متخصص انجام شود.

مردم این استان از مسئولان کهگیلویه و بویراحمد و نماینگان استان انتظار دارند که به راحتی از جعبه سیاه هواپیما نگذرند و در اختیار برخی که به دنبال ان هستند قرار داده نشود که در آینده دلیل سقوط شرایط بد جوی و خطای دید خلبان اعلام نشود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب