دانا
صبح زاگرس
8. اسفند 1396 - 8:33
افزون بر 2 هزار و 500 زن سرپرست خانواده در استان کهگیلویه و بویراحمد اعتیاد دارند که این آمار تقریبا 5 درصد جمعیت زنان استان را شامل می شود اگر چند سال قبل به این آمار نگاه می کردید آنقدر ناچیز بود که در گزارش ها نیز ارایه نمی شد اما اکنون کمپ ترک اعتیاد مخصوص زنان نیز در استان راه اندازی شده است و فعالیت می کند.

به نقل از ایل بانو، زهرا داوودی-گویا آسیب های اجتماعی حوزه زنان تمامی ندارد و این بار صحبت هایی از زنانه شدن اعتیاد در استان مطرح است زنانه شدن اعتیاد بزرگترین زنگ خطر برای خانواده است چرا که زنان به عنوان مادران نسل آینده ستون خانواده را تشکیل می دهند و اگر این ستون به هر دلیل خم یا دچار تخریب شود معلوم نیست چه آینده ای در انتظار نسل جوان است.

زنان سرپرست خانواده به دلایل مختلفی از جمله تامین هزینه زندگی دچار مشکلات زیادی می شوند که نمونه آن اعتیاد است گاهی این زنان برای تامین هزینه زندگی مدتی را به عنوان پخش کننده و خرید و فروش مواد مخدر فعالیت می کنند و به مرور زمان خود به دام می افتند و به مواد مخدر اعتیاد پیدا می کنند که دیگر رهایی از این بند برایشان مشکل است.

طبق آمار اکنون 12 هزار فرد دارای اعتیاد به مواد مخدر شناسایی شده است که این آمار برای استان کوچکی مثل کهگیلویه و بویراحمد با 700 هزار جمعیت قابل تامل است و نیاز به واکاوی و پژوهش دارد که دلیل  افزایش گرایش به اعتیاد در استان چیست با توجه به اینکه همین اعتیاد خانواده ها را روز به روز فقیر تر کرده است.

افزون بر دو هزار و 500 زن سرپرست خانواده در استان کهگیلویه  و بویراحمد اعتیاد دارند که این آمار تقریبا 5 درصد جمعیت زنان استان را شامل می شود اگر چند سال قبل به این آمار نگاه می کردید آنقدر ناچیز بود که در گزارش ها نیز ارایه نمی شد اما اکنون کمپ ترک اعتیاد مخصوص زنان نیز در استان راه اندازی شده است و فعالیت می کند.

یکی از موارد اساسی تحکیم بنیاد خانواده زنان هستند مردان نیز در این میان به رشد و بالندگی این خانواده کمک می کنند اگر به هر دلیل مادر خانواده دچار مشکلی از جمله اعتیاد شود می توان گفت که این آسیب به مرور زمان آن خانواده را از هم دور می کند تا اینکه فرزندان نیز به همین بلا دچار شوند و آینده ای بد را برای خود رقم بزنند.

گاهی مردان نیز در اعتیاد زنان نقش دارند که این شکل که وقتی مرد خانه مواد مخدر مصرف می کند و معتاد شده است برای اینکه بتواند همسرش را ساکت نگه دارد و او را نیز با خود همراه می کند و هر دو دچار اعتیاد می شوند گاهی نیز وقتی پدر معتاد است و روزانه جلوی فرزندانش چنین موادی را مصرف می کند در حقیقت دارد به فرزندانش آموزش می دهد که چگونه مصرف کنند.

این کودکان نیز وقتی بزرگ می شوند برای یک بار هم که شده می خواهند چیزی را که سال ها پدرشان مصرف کرده امتحان کنند و این خود اولین قدم برای اعتیاد دختران و پسران جوان در جامعه می شود.

گاهی نیز باشگاه های ورزشی مکانی برای اعتیاد دختران جوان است آنها موادی را مصرف می کنند که به خودی خود اعتیاد آور است و برخی به بهانه لاغر شدن از شیشه استفاده می کنند در حالی که خیلی سریع به آن معتاد می شوند معتاد شدن زنان زنگ خطر و چراغ قرمزی برای استان است چرا که مردان آینده در  دامن این زنان تربیت پیدا می کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب