صبح زاگرس
دانا
14. دى 1396 - 13:03
گویا استاندار کهگیلویه و بویراحمد حوزه زن و خانواده را پروژه ای عمرانی تصور کرده اند که می توان در یک برنامه صفر و صدی با بنیان های ریاضی و مهندسی آن را به سرانجام رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،حمیده هدایتخواه در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری  معاونت امور بانوان استانداری را معاونتی ستادی جهت کار و فعالیت جدیِ فکری جهت زمینه سازی برای فعالیت در حوزه زن و خانواده دانست و گفت: کارشناسی امور زن و خانواده نیاز به سوابقی فکری، نظری و حتی عملی در رشته های مربوط به علوم انسانی جهت کار و فعالیت جدیِ فکری جهت زمینه سازی برای فعالیت در حوزه زن و خانواده دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه حوزه زن و خانواده در استان ما همواره یکی از مغفول ترین حوزه ها بوده و هست و این غفلت به مسائلِ مربوط به این حوزه نیز دامن زده است، ضرورت به کارگیری نیروی متخصص در این رابطه در استان ما بسیار پررنگ و جدی است.

هدایتخواه اظهار داشت: ضمن احترام به معاونت جدید امور زنان استانداری باید بگویم طبق اخبار منتشر شده فعالیت های ایشان بیشتر در حوزه های عمرانی، مهندسی و اجرایی بوده است که این سابقه آینده معاونت زنان را در هاله ای از ابهام فرو می برد.

 این فعال حوزه زن و خانواده گفت: برای بسیاری از دغدغه مندان این سوال حدی است که چه نسبتی میانن سوابق کاری و تجربیات ایشان با سمتی که به آن منصوب شده اند وجود دارد؟!

هدایتخواه تاکید کرد: مسئولین امور بانوان استانداری در ادوار گذشته هریک به شکلی این کشتیِ به گل نشسته را هدایت کردند، یکی در سکوت و بی حاشیه، دیگری در هیاهو و با حاشیه، آن دیگری به دور از همه اینها که البته نقطه مشترک همه این مدیریت ها بی توجهی به حوزه زن و خانواده بود.

این فعال فرهنگی با اشارع به انتخاب استاندار گفت: گویا ایشان حوزه زن و خانواده را پروژه ای عمرانی تصور کرده اند که می توان در یک برنامه صفر و صدی با بنیان های ریاضی و مهندسی آن را به سرانجام رساند یا شاید ترجیح داده اند با انتصابی اینچنین مقدمات به حاشیه رفتن بیشتر معاونت زنان را فراهم آورند تا در سکوت مطلقِ این معاونت، به راحتی به پروژه های عمرانی و اجرایی در استانداری بپردازند.

هدایتخواه در پایان بر ضرورت توجه جدی به حوزه زن و خانواده تاکید کرد و بیان داشت: نمی توان با توجه سرسری این معاونت را به اهداف خود رساند.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب