صبح زاگرس
دانا
28. شهريور 1396 - 9:35
اینجا زنان کهگیلویه و بویراحمد کارآفرینان کهگیلویه و بویراحمد دچار مشکل شده اند شما باید دفاع کننده این افراد باشید نه فقط وقتی مسئول کشوری به اینجا می آید شما پیدایتان شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،اموربانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد یکی از بخش هایی است که در کهگیلویه و بویراحمد خاموش است نه اسمی از آن وجود دارد و نه مسولی قصد دارد اسم آن را بر سر زبان ها بیندازد
با توجه به اینکه به طور متوسط در همه ادارات استان بانوان فعالیت می کنند بخشی به عنوان امور بانوان نیز در گوشه ای از این ادارات وجود دارد که طوری که من شنیده ام وظیفه انها بررسی مشکلات بانوانی است که به این ادارات مراجعه می کنند اما به راستی چرا هیچ فعالیت قابل توجهی از این بخش ها در استان دیده نمی شود.
این امور بانوانی که در ادارات وجود دارد باید با مدیرکل امور بانوان استانداری در ارتباط باشند اما واقعا چنین ارتباطی وجود دارد آیا لانوانی که در این بخش ها کار می کنند اصلا همدیگر را می شناسند.

نبود  نشست های امور بانوان در کهگیلویه و بویراحمد

هر بخشی در هر اداره ای که راه اندازی می شود برای آن بخش وظایف و برنامه هایی در نظر گرفته است امور بانوان یکی از این بخش هاست که به تناسب وجود مدیرکل امور بانوان در استانداری کهگیلویه و بویراحمد همین عنوان نیز در ادارت استان وجود دارد اما اینکه چرا غیر فعال هستند و یا چرا تا کنون یک نشست با عنوان مسئولان امور زنان در ادارت استان برگزار نشده است که خود نشان از غیر فعال بودن امور بانوان در استان را دارد.

یادآوری وظایف امور بانوان در کهگیلویه و بویراحمد

1)- شناسائي بانوان موفق درسطح استان ومعرفي وحمايت از آنان با هدف ايجاد انگيزه وخود باوري دربانوان استان

2)- اقدام به جلب همكاري مراكز دولتي وغيردولتي درجهت حل ويا تقليل مشكلات جامعه زنان استان

3)- همكاري با سازمانها وارگانهاي استان درخصوص برپايي همايشهاي تخصصي ودوره هاي منظم آموزشي به منظور ارتقاء سطح دانش وفرهنگ جامعه زنان استان

4)- ارزيابي جايگاه زنان درمحيط اجتماعي استان وبررسي وضعيت اشتغال وميزان جذب زنان دربازار كار وتبيين مشكلات آنان وارائه راه حل هاي پيشنهادي

5).    مديريت تعامل با واحدهاي استاني دستگاههاي اجرايي، سازمان ها و نهادهاي ذيربط در امور بانوان

اینها تنها چهار مورد از مهمترین وظایف امور بانوان است اما این وظایف در کهگیلویه و بویراحمد تا چه اندازه جریان دارد و تا چه اندازه چنین فعالیت هایی انجام می شود برگزاری همایش های مربوط به بانوان یکی از کارهایی است که به طور معمول باید انجام شود اما از دو سال اخیر تا کنون شاید یک یا دو همایش در استان که آن هم کاملا ویژه بانوان نبوده است برگزار شده .

یکی از مسایل روز امسال افزایش  آسیب های اجتماعی در استان و کشور است که به وسطه آن زنان و دختران ما بسیار آسیب می بینند و زنان روستایی که در مناطق محروم زندگی می کنند از کمترین آگاهی برخوردار هستند گاهی لازم است در جهت افزایش این افراد کارهایی انجام شود.

وقتی در یک خانواده زنان ما دچار آسیب های اجتماعی شوند بنابراین نباید انتظار داشت که بچه های این خانواده در آینده فردی مفید باشند امور بانوان و خانواده استانداری استان تا کنون چند بار به مناطق محروم استان سرکشی داشته است تا کنون چند بار با یک زن سرپرست خانواده دیدار کرده است تا کنون چند بار به خانواده های بی بضاعت رفته و از نزدیک در جریان زندگی انها قرار گرفته است اینها تنها بخش کوچکی از وظایف یک مدیرکل است.

خانم مدیرکل  آیا می دانید! همسر آزاری در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته است

وقتی یک خانم از حقوق خود آگاه نباشد یک مرد به خودش اجازه می دهد به هر شکلی همسرش را ازاد دهد چرا تا کنون یک بار یک همایش یک جلسه یک کارگروه در این خصوص در استان برگزار نشده است؟ چرا در راستای افزایش آگاهی زنان کاری انجام نمی شود؟ شما در پستی که قرار گرفته اید باید در آن دنیا پاسخ دهید بانوان این استان نیازمند هستند یکی تمام قد از آنها دفاع کند شما در اینجا مبلغی برای خانم مولاوردی شده اید نه مدافعی برای زنان استان.

مسئولیت شما اینجاست نه سایر استان ها

شاید لازم باشد که یاداوری کنم مسئولیت شما در استان کهگیلویه و بویراحمد است نه در سایر استان ها که هر از چند گاهی بار و بندیل را می بندید و همراه مولاوردی  معاون رییس جمهور به سایر استان ها سفر می کنید اینجا را دریابید.

اینجا زنان کهگیلویه و بویراحمد کارآفرینان کهگیلویه و بویراحمد دچار مشکل شده اند شما باید دفاع کننده این افراد باشید نه فقط وقتی مسئول کشوری به اینجا می آید شما پیدایتان شود.

بانوان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند کمک و حمایت شما هستند هر چه بود گذشت از امروز تلاش کنید.یک بار زنان فعال استان را گردهم آورید با هم راه کاری بیندیشید هیچگاه مشورت کردن نشان از نا اگاهی نبوده است بلکه اینکه کسی فکر کند همه چیز را می داند در اصل هیچ چیز نمی داند.

تعامل با زنان فعال را بیشتر کنید

در کهگیلویه و بویراحمد زنان توانمندی وجود دارد که شما می توانید از آنها برای پیشبرد اهدافتان استفاده کنید از آنها مشورت بخواهید در جمعشان حضور یابید اینگونه است که می توانید رضایت زنان ایل و دیارتان را جلب کنید.

انتظار می رود تنها مدیرکل زن استان با بانوان کارآفرین و موفق دیداری داشته باشد انتظار می رود به کارگاه تولیدی زنان فعال استان سرکشی شود شما از جنس این زنان هستید پس کنارشان باشید.

درخواستی از استاندار جدید

جناب اقای احمدی زنان این استان توانایی هایی بسیار زیادی دارند در گذشته ثابت کرده اند که  اگر پست و مقامی را بگیرند در آن مسئولیت بسیار موفق بوده اند نمونه آن مدیرکل پیشین کتابخانه های عمومی است این خانم مدیرکل توانست در طول یک سال با فعالیت خود خیرین کتابخانه ساز زیادی را به استان بیاورد این خانم مدیرکل توانست کتابخانه های زیادی را توسط خیرین تجهیز کند این نشان می دهد زنان می توانند اگر مردان اجازه دهند.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب