صبح زاگرس
دانا
7. آذر 1400 - 13:38
سازمان "صمت" استان قیمت جدید نان یارانه ای نوع 1 در استان را اعلام کرد.

معاون سازمان "صمت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، نرخ جدید نان یارانه ای نو(1) و نوع (2) را در استان اعلام کرد.

باقری افزود: قیمت نان سنگ مصوب جدید در سال 1400 مبلغ 1400 تومان، نان بربری 1300 تومان، تافتون 400 تومان، لواش 330 تومان، لواش سنتی 400 تومان، نان خشک بلوری بسته ای 7 هزار تومان، نان محلی نرم دانه ای 700 و خشک دانه ای 800 تومان مصوب شده است.

 وی بیان کرد: قیمت مصوب نان نوع (2) یا همان نیمه دولتی نیز بدین گونه که سنگگ 1600 تومان، تافتون 420 تومان، بربری 1400 و لواش نیز 350 تومان است.

معاون سازمان "صمت کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش قیمت نان ایا شاهد افزایش کیفیت نیز خواهیم بود گفت: 5 آیتم در کیفیت نان استان تاثیر گذار است، نوع گندم و آرد، زمان خواب خمیر که حداقل باید یک ساعت باشد، زمان پخت نان که بسته به نوع دستگاه و نان حداقل باید یک دقیقه باشد، استفاده از مایه خمیر استاندارد و بهداشتی، مهارت شاتر نانوایی ها موثرترین موراد در کیفیت نان هستند که اگر رعایت شوند شاهد افزایش کیفیت نیز خواهیم بود.

باقری تصریح کرد: در کارگوه آرد و نان نیز بر رعایت این 5 آیتم به صورت ویژه تاکید شده است با توجه به اصلاح قیمت نان بنابراین دیگر نانوایی ها هیچ بهانه ای برای پایین بودن کیفیت ندارند، هر واحد خبازی 5 آیتم گفته شده را رعایت نکند به مقام فقضایی معرفی می شود.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب