صبح زاگرس
دانا
16. شهريور 1400 - 15:39
یکی از عشایری سرگچینه بویراحمد حضور دارد از عدم توزیع پنل خورشیدی گلایه داشت و امیدوار است چراغ چادرهایشان به زودی روشن شود.

عشایر قشری مولد، کم هزینه و اثرگذار در اقتصاد هستند  و تعبیر حضرت امام (ره) از عشایر به عنوان ذخایر انقلاب، رسالت و وظیفه مسئولان را چندین برابر می کند.

 

خدمات عشایر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قابل وصف و شمارش نیست بنابراین باید همت مسئولان در رفع مشکلات و معضلات قشر محروم  عشایر دوچندان شود.

 

در این راستا و در 35 کیلومتری شهر یاسوج منطقه عشایری سرگچینه وجود دارد که تعدادی زیادی از خانوارهای عشایری زندگی می کنند، در این منطقه خانواده های عشایری از عدم توزیع پنل های خورشیدی گلایه داشته و عنوان کردند: 2 سال است که اعلام شده جهت دریافت پنل خورشیدی مراجعه کنید اما بعد از طی مراحل پنل خورشیدی در اختیار ما قرار نگرفته است.

 

 یکی از زنان پرتلاش عشایر در این رابطه گفت: با استفاده از پنل خورشیدی چادر ما در شب روشن می شود، تلفن های همراه ساده خود را شارژ می کنیم و در زمان وزش باد و خاموشی چراغ دستی  این پنل ها کمک فراوانی به روشنایی چادر ما می کند.

 

وی در ادامه بیان کرد: امور عشایر بویراحمد برای پنل های خورشیدی بازدیدهایی داشتند اما هنوز پنل خورشیدی در اختیار ما قرار نداده اند.

 

کلیپ اظهارات این بانوی عشایری در ادامه آمده است.

 

 

 

Flash version 10,1 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest version

دانلود

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب