صبح زاگرس
دانا
30. مرداد 1400 - 20:00
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به 808 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی 24 ساعت گذشته 6 هم استانی جان خود را از دست

صبح زاگرس ؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 617 بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که 284 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 41 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 58005 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 796 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 40 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه ،چرام و لنده  بود. همچنین از 287 نمونه رپید تست 35 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بهمئی،کهگیلویه  و دنا  هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته بیشترین تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون را داشته ایم که این نشان از خطرناک و آسیب زایی  کرونای نوع دلتا است.

وی ادامه داد: چنانچه رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی صورت نپذیرد وتجمعات تعطیل نشوند شاهد روز های سخت تر و افزایش آمار بیماران بدحال خواهیم بود که در نهایت موجب افزایش مرگ و میر خواهد شد. 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب