صبح زاگرس
دانا
6. مهر 1398 - 12:22
عذرا حسینی بانوی کهگیلویه و بویراحمدی که در سال 62 به جبهه اعزام شد و در قالب تیم امدادی در بیمارستان های مختلف فعالیت می کرد.

هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، کشوری که با کمترین امکانات و تجهیزات در مقابل 37 کشور تا به دندان مسلح ایستادگی کرد و هشت سال مقدس را رقم زدند.

 

در این جنگ رزمندگان در سنین مختلف حضور داشتند، البته بانوان نیز از قافله عقب  نماندند و همیار مردان بودند. چه آنهایی که در پشت جبهه ها  تجهیزات مورد نیاز رزمندگان اسلام را فراهم و برای آنها ارسال می کردند و چه آنهایی که در بیمارستان های صحرایی خدمات رسان بودند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز سه بانوی شهیده دارد که برگی زرین برای بانوان این دیار از ایران زمین است. آمنه حیدریان، پروانه کاویانی و حاجیه بهرامی سه شهیده عزیزی هستند که در بمباران دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند

.

عذرا حسینی یکی از بانوانی است که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشت و در بخش های مختلف از جمله امداد رسانی به مجروحان جنگی فعالیت می کرد، هم اکنون نیز وی همکاری گسترده ای با بسیج جامعه پزشکی استان در حوزه محرومیت زدایی دارد، بهمین دلیل به مناسبت هفته دفاع مقدس با این بانوی کهگیلویه و بویراحمدی مصاحبه ای داشتیم که در ادامه آمده است:

 

 

راهنمایی بودم که به جبهه اعزام شدم

عذرا حسینی محمد آباد گفت: در سال 61در مدرسه راهنمایی دکتر حسابی نره گاه ثبت نام کردم و از همان زمان در فعالیت های مختلف بسیج شرکت  می کردم، در سال 62 در مدرسه فاطمه زهرا بسیجی فعال شدم که دوره امداد رسانی را نیز گذراندم، همان زمان بود که از طرف مدرسه فاطمیه گفتند که به تعدادی نیرو نیاز دارند که دوره امداد رسانی را بگذرانند و به جبهه اعزام شوند و یا در همین منطقه خدمات رسانی کنند.

 

وی ادامه داد: من و چند نفر دیگر اعلام آمادگی کردیم و دوره آموزشی را در همان سال 62 گذراندیم یک ماه در هلال احمر دوره دیدم و بعد از یک ماه به بیمارستان شهید بهشتی آمدم و مسئول تور آموزشی امداد به جبهه شدم، در آن  زمان سعی کردیم که هر 15 روز تعدادی را آموزش دهیم .

 

این بانوی رزمنده کهگیلویه و بویراحمدی تصریح کرد: بر حسب علاقه ای که به رزمندگان  داشتم تصمیم گرفتم که به جبهه بروم و در سال 62 که در مقطع راهنمایی درس می خواندم، وارد جبهه شدم و کمک رسانی را انجام می دادم، خانواده ام هیچ مخالفتی از اعزام من به جبهه نداشتند و می گفتند که وظیفه همه ماست که به هر نوعی به کشور کمک کنیم. در زمانی که در جبهه بودم مسئول آموزشی امداد بودم، نه تنها این کار را در آن دوره بلکه هر کار دیگری به ما گفته می شد، انجام می دادیم.

رزمندگان با وجود حجم کار اما هیچگاه احساس خستگی نمی کرردند

حسینی افزود:  من در اهواز، امیدیه و مهران خدمات رسانی می کردم و معمولا اوایل کارم بسته بندی وسایلی بود که رزمندگان  نیاز داشتند، شرایط کار در منطقه جنگی خیلی سخت بود اما رزمندگان خستگی ناپذیر بودند و هیچ گاه احساس خستگی نمی کردند و با تمام انرژی در بخش های مختلف فعالیت داشتند.

 

وی ادامه داد: زمانی که به جبهه اعزام شدم ازدواج نکرده بودم و از آن  زمان تا کنون در گروه های جهادی مختلف مشغول فعالیت هستم، بیشتر سعی می کنم در مناطق محروم خدمات ارائه دهم از جمله این کارها کمک به نیازمندان در بخش های مختلف بهداشتی، اعزام اکیپ پزشکی به این مناطق را در دستور کار دارم.

 

این بانوی رزمنده عنوان کرد: اکنون که در هفته دفاع مقدس قرار داریم به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران 40 تیم پزشکی به مناطق محروم اعزام کرده ایم که مسئولیت 10 تیم بر عهده خودم بوده است و همه خدماتی که ارائه داده شده کاملا رایگان بوده است.

 

در زمان جنگ کمک رسانی به رزمندگان و امروز کمک رسانی به محرومان است

وی گفت: در زمان جنگ خدمات رسانی به رزمندگان  انجام می شد، رزمندگانی که در حال دفاع از کشور بودند و اکنون نیز گروه هایی هستند که به کمک ما و خدماتی از جمله پوشاک، و خوراک نیاز دارند.

حسینی روزهایی که در بیمارستان های صحرایی بود را اینگونه توصیف می کند: افرادی که شهید می شدند را به بیمارستان می آوردند و دیدن  این صحنه ها برای من خیلی تلخ و دردناک بود اما  نمی شد که خدمات رسانی را متوقف کرد، خودمان را با شرایط وفق داده بودیم اما حتی دیدن یک شهید برای ما دردناک بود و هیچگاه این صحنه ها  را فراموش نخواهم کرد.

 

در جنگ سخت خاکریز دشمن مشخص بود اما در جنگ نرم خود دشمن هم مشخص نیست

وی گفت: ما در جنگ سخت دشمنان مان را می شناختیم و می دانستیم باید چگونه مقابله  کنیم، خاکریز دشمن مشخص بود اما در جنگ نرم شناختن دشمن کمی سخت شده است و فضای مجازی و ماهواره نوعی اسلحه در خانه خیلی از ماست، خیلی ها از این اسلحه ضربه می بینند و روش خنثی کردن و مقابله را بلد نیستند.

 

این بانوی رزمنده عنوان کرد: فضای مجازی در عمق خانواده ها نفوذ کرده است حتی کودکان ما با این فضا سرو کار دارند و تنها راه مقابله  داشتن سواد رسانه ای است، اگر سواد رسانه ای نداشته باشیم، بدون شک ضربه خواهیم خورد ما  نباید فقط  ضررهای فضای مجازی را ببینیم از این فضا می توانیم نهایت استفاده را ببریم، رهبر انقلاب فرمودند در این فضا نباید منفعل بود فضای مجازی مانند شمشیر دو لبه است، مردم باید آموزش های لازم را در خصوص استفاده از فضای مجازی ببینند.

 

وی در پایان گفت: ما این انقلاب را از ذره ذره خون شهدا به دست آورده ایم و باید آن را نگه داریم، جوانان باید پاسدار خون شهدا باشند و رزمندگان امروز در جنگ نرم جوانان هستند، جوانانی که یک روز پدرانشان به جنگ سخت رفتند و امروز خودشان باید مبارز جنگ نرم باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب