صبح زاگرس
دانا
6. اسفند 1397 - 13:56
مدیر دفتر بهره برداری توزیع نیروی برق استان: اگر این یک کیلومتر عملیاتی شود بالای هفتاد درصد از خاموشی ها بر طرف می شود، در یک سال ۱۵۹ مورد خاموشی از فیدری که به طسوج برق می رساند داشتیم اما فیدر اختصاصی ۲۰مورد قطعی داشت بنابراین اگر اختصاصی باشد بهتر است.

 صبح امروز نشست شورای رفع موانع تولید در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

قطعی برق شهرک صنعتی شماره سه یاسوج یکی‌ از دستورالعمل هایی بود که مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر دفتر بهره برداری توزیع نیروی برق استان گفت: شبکه پیوسته است و نوسانات متعددی باعث قطعی می شود، برخورد اشیا و ماشین مواردی هستند که باعث قطعی می شود،
شهرک های صنعتی باید فیدر اختصاصی داشته باشند اما با توجه به عدم توسعه شبکه های انتقال و‌ کمبود ایستگاه های فوق توزیع این روند ادامه دارد شهرک صنعتی فرودگاه از طریق دو فیدر تغذیه می شود که طبق بررسی های آن خاموشی آن تنها ۲۵مورد بوده است.

معاون امور اقتصادی استاندار در این نشست گفت: سرمایه گذاران از بابت این قطعی ها نگران هستند باید فکری اساسی انجام شود، راهکاری اگر دارید چیست که این اتفاقات تکرار نشود.

انصاری در پاسخ به گوهرگانی گفت: فیدر پایدار است و اختصاصی ندارد از ورودی روی یک فیدر روستایی است که در کشور طولانی ترین فیدر است این عوامل باعث قطعی می شود، طسوج شهرستان چرام توسط این فیدر تغذیه می شود این جزو اشکال است طبق استاندارد باید ۷۰کیلومتر باشد.

وی افزود: طرحی که داریم این است که یک کیلومتر شبکه زمینی احداث شود که مخالف بودم و طرح جدید داده شده است که با کابل جدید ادامه فیدر موجود تا آخر اختصاصی شود و فیدر آن جدا شود، که اگر این کار انجام شود، مشکل این بخش بر طرف می شود گاهی عدم آگاهی مشترکین است که دستکاری می کنند و از لحاظ شبکه های فوق توزیع استانی محروم و فقیر است در سال های گذشته ۸ایستگاه فوق توزیع در استان تصویب شده اما هنوز بلاتکلیف مانده است مثلا در دشت روم اگر یک فیدر اجرا شود بخشی از مشکلات آن بر طرف می شد.

انصاری گفت: شرکت برق خدمات رسان است مشترکین باید هزینه های مصرفی خود را پرداخت کنند، ۷۱۰میلیون تومان شهرک فرودگاه بدهکار است همکاری کنند بدهی های خود را پرداخت کنند تا ما بتوانیم خدمات بدهیم.

گوهرگانی گفت: در این مناطق سردخانه هایی وجود دارد که حساس هستند تاکید این است که خاموشی های برق کمتر شود این قضیه باید حل و فصل شود، دید و بازدید کارشناسی باید انجام شود و توزیع برق نیز تلاش کند فکری اساسی کند که قسمتی از باز روی این بخش بر طرف شود هم مشکل شهرک صنعتی و هم روستاییان تسوج دچار مشکل قطعی نشوند .

انصاری گفت: اگر این یک کیلومتر عملیاتی شود بالای هفتاد درصد از خاموشی ها بر طرف می شود، در یک سال ۱۵۹ مورد خاموشی از فیدری که به طسوج برق می رساند داشتیم اما فیدر اختصاصی ۲۰مورد قطعی داشت بنابراین اگر اختصاصی باشد بهتر است.

گوهرگانی گفت: نقشه اجرایی با مشخصات فنی این طرح تا آخر هفته اعلام شود و از شهرک های صنعتی بخواهید ظرف چند ماه اجرایی کنند.

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب