صبح زاگرس
دانا
18. بهمن 1397 - 9:06
7 پروژه شهرستان بویراحمد به نمایندگی از 82 پروژه این شهرستان امروز افتتاح و کلنگ زنی شدند.

 امروز چهارشنبه 17 بهمن ماه به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولان استان از جمله استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار بویراحمد،  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران  82 پروژه مهم در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شوند.

اولین پروژه افتتاحی در این روز افتتاح کارخانه آریا شیمی نوتاش  است این پروزه که برای 20 نفر اشتغال ایجاد کرده است با حضور رئیس شنعتف معدن و تجارت استان و معاون اقتصادی استاندار افتتاح شد که 20 تن

این پروژه با ظرفیت 20 تن ، سرمایه‌گذاری 60 میلیارد ریال و 20 میلیارد ریال تسهیلات بانک صنعت و معدن در یاسوج راه اندازی شد در  این کارخانه موادی از جمله  متیل استات  ، اتیل استات، بوتیل استات، ایزوبوتیل استات و متیلال تولید می‌شود.

پروژه دیگری که مسئولان به سراغ آن رفتند گاز رسانی به اهالی روستای تنگ سرخ است که توسط مسئولان استان کلنگ زنی شد با افتتاح این پروژه 9 روستای تنگ سرخ  از نعمت گاز برخوردار می شوند اعتبار  مورد نیاز برای این پروژه بالغ بر 80 میلیارد ریال است که هزار و 76 خانوار از این نعمت استفاده می کنند.

از 82 پروژه شهرستان بویراحمد که در ایام دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی می شوند  ۴۳ پروژه عمرانی و ۲۰ پروژه اقتصادی افتتاح می شوند همچنین  ۱۹ پروژه کلنگ زنی می شوند.

پروژه بهسازی و ایمن سازی ورودی شهر یاسوج که از دغدغه های شهرندان یاسوجی است نیز امروز کلنگ زنی شد عملیات هایی که در این کلنگ زنی قرار است بر روی ورودی شهر یاسوج انجام شود تخریب بتن، تخریب بنای بلوکی، خاکبرداری، خاکریزی، لایه تقویتی، ساب بیس، بیس، و قیر پریم کت است که انجام می شود.

 

از دیگر پروزه های افتتاحی در این روزروکش آسفالت و لکه گیری روستاهای سپیدار، محمود اباددمکره و دلی خمسیر است.

ایمن سازی، مقاوم سازی  15 پل اجرای  در انبساط پل های موجود در محورهای یاسوج- شیراز، یاسوج- اقلید، و یاسوج سپیدار است، تعریض و بهسازی جاده کارخانه سیمان مارگون –بی بی خاتونین به طول 2 کیلومتر همچنین اجرای یک کیلومتر روشنایی محور یاسوج شیراز که امروز افتتاح شدند.

اجرای سیستم روشنایی سه راهی دشت روم به روستای تنگاری به طول 5 کیلومتر و ایمن سازی و بهسازی خروجی شهر یاسوج حد فاصل تلخسرو تا پلیس راه  به طول 7 کیلومتر از طرح هایی است که امروز کلنگ زنی شدند.

افتتاح کارخانه  تولیدی  و بسته بندی کننده جیلان آزما   انواع ترشیجات، شوریجات، مربا جات و عسل از دیگر طرح هایی است که امروز در شهرستان بویراحمد افتتاح شد که برای 40 نفر به صورت مستقیم و 10 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی صورت گرفت.

 

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب