دانا
صبح زاگرس
24. دى 1397 - 9:52
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه بویراحمد ضمن تاکید بر موفقیت های ورزش بانوان در سال گذشته ،خواستار نگاه ویژه مسئولین به ورزش بانوان شد و گفت : چشم انداز ورزش بانوان در استان موفقیت آمیز است.

خدیجه مهرابی مسئول امور بانوان ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد   درباره وضعیت فعلی و آینده ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد گزارشی ارائه داد و گفت : از حدود یک سال و نیم که در این سمت منصوب شدم برنامه های خوبی در جهت ارتقا ورزش بانوان بصورت کوتاه مدت و بلندمدت طراحی کرده ایم که با توجه به پتانسیل بالایی که ورزشکاران بانوی ما دارند انشالله چشم انداز موفقیت آمیزی را برای استان پیش بینی می کنیم .

وی افزود: در این مدت 7 طرح ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان به استانها اعلام شد که استان کهگیلویه وبویراحمد توانست همه آنها را اجرایی و عملیاتی کند.

مهرابی درخصوص برنامه های  این طرحها بیان کرد: طرح پیرامید یا به عبارتی دختران خورشید ، ساختار قامتی زنان و دختران روستا ، ورزشهای محله محور، طرح پارک گام ، اوقات فراغت بانوان شاغل با ورزش ، طرح جام نشاط و تندرستی و جشنواره دا (مادر) از جمله برنامه هایی بود که در استان به نحوه مطلوبی  و با استقبال بانوان برگزار شد و توانست رتبه های خوبی کسب کند .

مسئول امور بانوان کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد : در المپیاد استعدادهای درخشان با کسب3 مدال طلا 2 نقره و 1 برنز توانستیم به کار خود پایان دهیم و در رشته هاکی بانوان  هم که میزبان مسابقات بودیم خوشبختانه مقام دوم را در این رشته کسب کردیم .

مسئول امور ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه علاوه بر ورزش همگانی بیشترین هدف خود را به سوی قهرمان پروری معطوف کرده ایم گفت : زیرساختها در استان کهگیلویه وبویراحمد از پیشرفت خوبی برخوردار است و همین موضوع موجب گردیده در بحث استعدادیابی هیاتها را موظف کنیم قدمهای موثری بردارند ولی در سالهای گذشته به رده های پایه توجهی نمی شد .

این مقام مسئول در ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد امور بانوان با بیان اینکه در توسعه رشد و ورزش بانوان از هیچ  تلاشی دریغ نمی کنیم خاطر نشان کرد : در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی حضور طاهره آذر پیوند در رشته کوراش زمینه ساز افق روشن در ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد شد و این موضوع موجب گردیده برای المپیک هم برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم به همین دلیل برای کسب سهمیه المپیک با حمایت ها و پیگیری های علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان و مسئولین استانی حمایتهای مالی و معنوی انجام می دهیم .

مهرابی به  رعایت عدالت محوری در ورزش بانوان اشاره کرد و گفت : با توجه به ارزیابی که از شهرستانها داریم سعی می کنیم بر حسب موقعیت جغرافیایی و استعدادها بتوانیم ورزش بانوان را برای کل استان ترویج دهیم و به دلیل اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان نگاه ویژه ای به ورزش بانوان دارند و از برنامه های ما پشتیبانی می کنند انشالله در دور بعد بازیهای المپیاد باید ورزش بانوان را به جایگاه اصلی خود در کشور برسانیم .

خدیجه مهرابی از عضویت18 نفر از بانوان استان در تیم های ملی در سال 1397 ،8300 نفر ورزشکار بیمه شده بانوان،حضور 5 تیم از ورزش بانوان در لیگ های کشورخبر  داد و اظهار داشت :43هیات بانوان استانی در ورزش استان فعالیت می کند.

مسئول ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تشکر از حمایت ها و پیگیریهای استاندار ورزش دوست استان و معاونین ،علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان و کسانی که برای ارتقا و اعطای ورزش بانوان استان تلاش می کنند بیان داشت :پتانسیل و ظرفیت های بانوان ورزشکار استان بر کسی پوشیده نیست و اگر شاهد حمایت همه مسئولین استانی و کشوری باشیم ،بی شک ورزش بانوان کهگیلویه وبویراحمد در کشور حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت .

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب