صبح زاگرس
دانا
13. آذر 1397 - 8:16
باید پرسید دستاوردهای سفرهای قبلی معاونین امور زنان و خانواده رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد چه بوده است و چه کارهای ارزشمندی برای بانوان این استان انجام داده اند؛ بیان حرف های خوب کافی نیست، همه چیز باید در عمل ثابت شود، مشاغلی که هر بار به زنان این استان وعده داده می شود به کجا رفت و اکنون چه وضعیتی دارد؟

 کهگیلویه و بویراحمد یکی از محروم ترین استان های کشور است که نیازمند توجه ویژه مسئولان کشوری از جمله دولتمردان است و قطعا باید توجه به این استان و رفع محرومیت های آن در راس کارهای آن ها قرار گیرد.

 

در سال های اخیر مسئولان زیادی وارد این استان شده اند البته ناگفته نماند برخی از آن ها آخرین مقصدشان کهگیلویه و بویراحمد است؛ لذا بیشتر وعده های هم که داده اند در حد و اندازه همان وعده باقی ماند و به نظر می رسد اجرای آن ها به انتظار چند ساله ای نیازمند است.

 

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند حضور مسئولانی است که حرف و عملشان یکی باشد و نه تنها خود پیگیر حل مشکلات باشند  بلکه با قاطعیت از مسئولان استانی بخواهند که به دنبال رفع محرومیت استان باشند.

 

مردم کهگیلویه و بویراحمد دیگر از اجرای شوهای تبلیغاتی و نمایشی برخی از مسئولانی که وارد این استان شده اند خسته شده و تنها چیزی که آن ها انتظار دارند حل مشکلات اساسی آن هاست البته به شرطی که مسئولان استان در برهه های حساس پشت مردم خودشان باشند نه همانند ماجرای سقوط هواپیمای تهران-یاسوج که نماینده مجلس از وزیر وقت راه و شهرسازی حمایت می کند اما سرانجام این حمایت چیزی به جز درجا زدن و تعطیلی فرودگاه مرکز استان نبود.

 
 

صبح امروز معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد و در شهرهای یاسوج و سی سخت حضور پیدا کرد و در نشست هایی شرکت کرد.

 

یکی از کارهایی که معصومه ابتکار انجام داد حضور در اقامتگاه بومگردی سی سخت و پخت نان محلی بود؛ اقدامی که خود بیانگر مسائلی است که در ادامه به آن اشاره می شود:

 

به نظر می رسد مشکلات مردم کهگیلویه و بویراحمد به همین نانی بستگی داشت که معصومه ابتکار شروع به پخت ان کرد و همه مسائل و مشکلات دیگر به فراموشی سپرده شد.

 

موضوع دیگری که به نظر می رسد این است که مسئولان پایتخت نشین وقتی از هوای آلوده و دودگرفته پایتخت خسته می شوند، مقصدی بهتر از سررزمین خوش آب و هوای کهگیلویه و بویراحمد پیدا نمی کنند و این استان به مکانی برای خوشگذرانی مسئولان ارشد کشور تبدیل شده است.

 

بهتر است مسئولان استانی در راس آن ها استاندار محترم، این افراد به نقاطی ببرند که هنوز از داشتن اولیه ترین امکانات محروم هستند، بهتر است به روستاها و حتی شهرهایی بروند که زنان و مردان آن ها در سخت ترین شرایط زندگی می کنند.

باید پرسید دستاوردهای سفرهای قبلی معاونین امور زنان و خانواده رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد چه بوده است و چه کارهای ارزشمندی برای بانوان این استان انجام داده اند؛ بیان حرف های خوب کافی نیست، همه چیز باید در عمل ثابت شود، مشاغلی که هر بار به زنان این استان وعده داده می شود به کجا رفت و اکنون چه وضعیتی دارد؟

 

این که وقتی یک مسئول کشوری وارد این استان می شود او را به نقاط خوش آب و هوا ببرند و همه به به و چه چه کنند که نمی تواند حلال مشکلات این مردم باشد، آن ها را به جایی ببرید که نقاط ضعف را هم ببینند و شاید دردری از این مردم دوا شد.

 

این ها موضوعات و سوالاتی است که هم مسئولان کشوری که وارد این استان می شوند و هم مسئولان استانی از جمله استاندار و مدیر کل امور بانوان استانداری در این زمینه خاص باید پاسخگو باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب