صبح زاگرس
دانا
9. آبان 1397 - 12:37
حجت الاسلام بلادی در جمع جاماندگان حسینی در یاسوج گفت: ما باید ادامه دهند آرمان های امام راحل و منتشر کننده پیام کربلا باشیم تا پرچم امام حسین (ع) را به دست نسل های بعد نیز برسانیم.

صبح امروز، همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «جاماندگان اربعین حسینی» با حضور پرشور مردم انقلابی یاسوج برگزار شد.

 

 

این مراسم که از مسجد صاحب الزمان (عج) شهر یاسوج آغار و تا انتقال خون ادامه داشت که در بین مردم ولایتمدار یاسوج به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

 

 

حجت الاسلام علی بلادی کارشناس مذهبی و سخنران این همایش ضمن قبولی طاعات و عبادات شیعیان امیرالمومنین (ع) و تسلیت اربعین حسینی در جمع جاماندگان گفت: در تاریخ اسلام وقایعی پیش آمد که پیامبر(ص) ۶۰ سال قبل از رخ دادن آنها صحبت هایی را فرمودند، آن زمان که بنی امیه حاکمیت اسلامی را در دست گرفت و می خواست اسلام واقعی را از مردم بگیرند و تا اندازه ای در آن زمان نیز تاثیر داشت، بنابراین اسلام در یک دوره در خطر سقوط قرار گرفت، به گونه ای که اصحابی چون "زهیر" تحت تاثیر قرار بگیرند و اعتمادی به پیامبر و خاندان وی نداشته باشند.

 

 

حجت الاسلام بلادی ادامه داد: کار به جایی رسید که حسین (ع) به غیر از شهادت خودش راه حلی برای احیای اسلام ندید و فرمودند من شهید می شوم تا اسلام زنده بماند، از شهادت حسین(ع) تا اربعین آن حضرت و یارانش رفتار مسلمانان تغییر کرد خون امام حسین(ع) بود که اسلام را احیا کرد.

 

 

وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند؛ محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، این یک شعار و یک حرف ساده و یا تبلیغات نیست، اگر محرم و صفر نبود اسلام فقط در حد شعار می ماند،
نوک پیکان شما باید محرم باشد باید و در مقابل نقشه های دشمنان محرم و صفر را بسیار پررنگ کنیم و به عنوان یک حرکت بزرگ مذهبی سیاسی ادامه دهیم، تا ما صفر امام حسین (ع) و محرم را داریم اسلام را نیز زنده و پویا داریم.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین بلادی با اشاره به شعارجهانی "حب الحسین یحمعنا" عنوان کرد: محبت امام حسین(ع) ما را دلگرم می کند لزا باید قدر این موضوعات را بدانیم.

 

 

وی گفت: سال ۴۲ امام(ره) فرمودند؛ اسلام در خطر است، همه متفق القول بودند که اسلام در خطر است اما نحوه مبارزه با این متفاوت بود، امام برای شهادت خودش را آماده کرد، امام حیاط خودش را برای اسلام می دانست هرچند دشمن می ترسید امام را شهید کند، ما باید ادامه دهند آرمان های امام راحل و منتشر کننده پیام کربلا باشیم تا پرچم امام حسین (ع) را به دست نسل های بعد نیز برسانیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب