صبح زاگرس
دانا
6. آبان 1397 - 15:10
سرهنگ خرمدل: امریکای امروز همانند ۴۰ سال قبل نیست، هر سیاستی را به کار برده شکست خورده و امروز به برکت انقلاب اسلامی مردم دنیا از آمریکا نمی ترسند.

صبح امروز نشست خبری فرمانده سپاه فتح استان در محل کنگره شهدا در یاسوج برگزار شد.

سرهنگ حمید خرمدل بیان کرد: اربعین نماد اتحاد عمومی و وحدت بین مسلمانان تبدیل شده است، اتفاقی بزرگ که آرزوی همه ما شیعیان بود، یکی از آرمان های بزرگ ما به گفته رهبر انقلاب که بیان کرده بودند " راه قدس از کربلا می گذرد "؛ پیش از این برای خیلی ها غیر قابل باور بود امروز شاهد هستیم کربلا در اختیار شیعه و مسلمانان است.

وی افزود: کربلا یک اتفاق و حرکت معمولی نیست، بلکه رودخانه خروشانی است که از نجف شروع شده و پایانش قدس است، این پیام به خارج از جهان اسلام نیز رفته است هر ساله کشورهای مسیحی نیز در این برنامه عظیم حضور پیدا می کنند.

 

فرمانده سپاه فتح استان به آغاز هفته بسیج دانش آموزی و ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: ۱۳ آبان آغازی بر پایان امپراطوری آمریکا بود و نمادی از استکبار ستیزی، ظلم ستیزی، انقلابی گری و تدین مردم ایران  اسلامی است.
 

 
 

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) از دانش آموزان حمایت کردند، قدرت آمریکا شکسته شد از آن روز شاهد شکست های متعدد آمریکا هستیم، آنها ۱۳ آبان را زمان اعمال تحریم ها نامگذاری کردند اما ۱۳ آبان حضور مردم و مسئولان بیشتر از گذشته خواهد بود، یکی از سیاست های دشمن این است که در چنین روزهایی مسائلی را ایجاد کنند، ما ۴۰ سال است تحریم هستیم.

 

سرهنگ خرمدل بیان کرد: امریکای امروز همانند ۴۰ سال قبل نیست، هر سیاستی را به کار برده شکست خوره، آمریکا امروز جاده صاف کن ماست، هر سیاستی پیش برده به شکست انجامیده است، امروز به برکت انقلاب اسلامی مردم دنیا از آمریکا نمی ترسند، چین، روسیه و هند در مقابل آمریکا ایستاده اند که ثمره اتفاقی است که در ۱۳ آبان رخ داده است، بنابراین بیش از گذشته دست در دست هم در مراسم  ۱۳ آبان حضور پیدا خواهیم کرد.

 

فرمانده سپاه فتح ادامه داد: هفته بسیج دانش آموزی را در پیش داریم که به واسطه شهید فهمیده که نماد استقامت و ایثار در میان دانش آموزان است به این نام نامگذاری شده است، یک چهارم شهدای استان دانش آموزان و فرهنگیان هستند، ۴۴۶دانش امور شهید و ۹۹ فرهنگی شهید در استان داریم که در پیروزی انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس و بازسازی انقلاب اسلامی نقش داشتند و در تمدن انقلاب اسلامی نیز نقش خواهند داشت.
 
 
وی با بیان اینکه در هفته بسیج دانش آموزی ۲۱ عنوان برنامه در ۱۷ حوزه برگزار خواهد شد، افزود: یکی از طرح های بنیادی که در کشور به انجام خواهد رسید طرح شهید بهنام محمدی است که اولین بار است در استان رونمایی می شود، این طرح پلی بین مدرسه، خانه و مسجد است با توجه به اینکه مسجد سنگر است نباید برنامه های ما صرفا در یک بُعد باشد، مسجد محور برنامه ها خواهد بود، خانه محل تربیت و مدرسه محل آموزش و تربیت است.
 
 
سرهنگ خرمدل گفت: امسال ۵۳ مدرسه را تحت پوشش طرح بهنام محمدی قرار می دهیم، هزینه خوبی برای این طرح گذاشته شده است، برای این کار افرادی اموزش های لازم را دیده اند  وظیفه تربیت و آموزش دانش آموزان را بر عهده می گیرند.
 
 
وی تصریح کرد: در این راستا اردوهای راهیان نور را داریم که این استان همیشه پیش قدم بوده است و سهم امسال ما نیز اعزام 8 هزار و 500 دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب است که از این تعداد 4 هزار و 500 برادر و 4 هزار خواهر هستند که یک هزار و 500 نفر تاکنون اعزام شده اند؛ این تعداد در قالب ۱۸ کاروان متشکل از ۱۸۸ اتوبوس و ۱۸ مرحله اعزام می شوند و قبل از اعزام نیز استاندارد و ایمنی اتوبوس ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.
 
 
فرمانده ارشد نظامی استان بیان کرد: : باید تلاش کنیم دانش آموزان تراز انقلاب اسلامی را تربیت کنیم، در استان ظرفیت های خوبی وجود دارد و امیدوارم شاهد روزی باشیم که دانش آموزان قله های دانش را فتح کنند و استانی باشیم که وظیفه خدمت گذاری خود را به به خوبی انجام دهیم.
 
 
فرمانده سپاه فتح استان گفت: پایگاه های بسیج دانش اموزی اگر برنامه ای دارند می توانند اجرا کنند چرا که در بسیج و سپاه منعی وجود ندارد که در حوزه مقاومت خلاقانه کار انجام نشود برنامه های گقته شده یک قالب است.
 
 
خرمدل بیان کرد: در مدرسه خیلی نمی توان با سخنرانی تاثیر گذار باشیم، گاهی یک کلیپ، عکس یا طنز می تواند کار صد سخنرانی را انجام دهد، اولویت کار ما نیز حاشیه های شهرهاست، راویان ما نیز آموزش های لازم را دیده اند ما نیز به این موضوع که اغراق یا دروغی گفته شود حساسیت داریم و اصلا روایت با چاشنی دروغ را تایید نمی کنیم.
 
 
فرمانده سپاه فتح به برنامه هایش در استان اشاره کرد و گفت: فرهنگ اشتغال در استان باید اصلاح شود، میز به اندازه کافی در استان و کشور وجود ندارد، در مرحله دوم کارآفرینان برتر را شناسایی و آنها را تقویت می کنیم آموزش را نیز در برنامه خود داریم.
 
 
وی گفت: اشتغال که باشد طلاق و اسیب های اجتماعی و روی آوردن به مواد مخدر کاهش پیدا می کند، امید به زندگی در میان مردم نیز افزایش می یابد، اولویت اصلی من در استان بحث اشتغال خواهد بود که این حرکت را در استان تقویت خواهیم کرد و دست به دست هم دهیم تا این اتفاق در استان انجام شود و موجی را به وجود می آوریم.
 
 
خرمدل ادامه داد: در مسائل فرهنگی نیاز های زیادی وجود دارد، کارهای فرهنگی باید هماهنگ و منسجم باشد ما نمی خواهیم موازی کاری و یا دخالت کنیم، هرجایی که سپاه ورود کرد بر اساس نیاز های نظام و مردم بوده است، گاهی نیازهایی وجود دارد که سپاه از همه ظرفیتش استفاده می کند، ما هیج کار عمرانی خارج از سیستم نداریم اکنون ۸۰۰ خانه محروم را در دست ساخت داریم اینها موازی کاری و دخالت در کار دیگران نیست.
 
 
وی عنوان کرد: اگر استخر می سازیم برای مردم است، در سپاه هیج چیزی نداریم که مخصوص سپاه باشد هرچه ساخته شد برای مردم است، اگر خانه عالم می سازیم، مسجد می سازیم، مصلی می سازیم، جهیزیه تهیه می کنیم؛ هدف ما مردم است و این دخالت در کار دیگران و موازی کاری نیست ما کمک کار دولت هستیم.
 
 
فرمانده سپاه فتح گفت: باید دست به دست هم دهیم به دولت کمک کنیم، فضای امروز به گونه ای نیست که یقه دولت را بگیریم، هرجا دولت نیاز به کمک داشته باشد سپاه اولین مجموعه ای است که کمک می کند، اصلا بنا نداریم موازی کاری یا دخالت باشد ما با هم افزایی با دولت کار می کنیم و هدف این است اتفاقات خوبی در استان انجام شود هم پوشانی و هم گرایی شعار ماست.
 
 
سرهنگ خرمدل در پاین عنوان کرد: ظرفیت رسانه ای خوبی در استان وجود دارد که نیاز است در جهت آموزش رسانه ها نیز فعالیت کنیم اگر نیاز است برای تجهیزات خبرنگاران با بانک ها صحبت شود که کمک هایی کنند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب