صبح زاگرس
دانا
23. مهر 1397 - 14:31
کاکاوند:این استان کوهستانی است و تنوع اقلیمی آن زیاد است از همین رو صحت پیش بینی ها به صورت طبیعی پایین می آید و همچنین دقت پیش بینی پایین می آید اما این به معنای ضعیف بودن پتانسیل و نیروهای درون این سازمان نیست .

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران گفت: اطلاعات ایستگاه ها به مرکز استان ارسال می‌شود و از ان جا نیز مستقیم به سازمان هواشناسی مرکز ارسال می شود و با نقشه ها آنالیز می شود که بر اساس آن نقشه ها، پیش بینی هوا انجام می شود.

کاکاوند گفت: تجهیزات به روز است، اطلاعات هواشناسی نسبت به کشور به روز است و از نظر پیش بینی قوی ترین شبکه پایش و پیش بینی را داریم اما در بسترهای مخابراتی ممکن است نواقصاتی از جمله مشکلات اینترنتی وجود داشته باشد، سرعت اینترنت پایین است، زیرساخت که نباشد اطلاعات به موقع نمی رسد و ممکن است اطلاعات به خوبی منتشر نشود، زیر ساخت های اینترنتی در استان ضعیف است که بر هواشناسی نیز تاثیر گذاشته است.
 

وی افزود: این استان کوهستانی است و تنوع اقلیمی آن زیاد است از همین رو صحت پیش بینی ها به صورت طبیعی پایین می آید و همچنین دقت پیش بینی پایین می آید اما این به معنای ضعیف بودن پتانسیل و نیروهای درون این سازمان نیست .
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کاکاوند ادامه داد: اطلاع رسانی در سامانه هواشناسی کاربردی تک است که افراد می توانند رایگان در آن عضو شوند و به خصوص برای کشاورزان بسیار مفید است.

 

مدیرکل هواشناسی استان در ادامه درباره بارندگی اخیر گچساران و جاری شدن سیل گفت: وضعیت فعلی هوای استان در حال گذر از تابستان به پاییز است امسال بارندگی ها زود هنگام بوده است نوید یک سال خوب را داریم، ویژگی این بارش ها این است که خطای پیش بینی در آنها وجود دارد و قابل انکار نیست، ۹۰ درصد پیش بینی های ما روزانه است که امکان خطا نیز هست
از روزهای قبل پیش بینی بارش ها را کرده بودیم اما خود این بارش در مدل های هواشناسی نیامده بود که اگر بود پیش بینی لازم را انجام می دادیم.

 

وی بیان کرد: مدل ها در مقیاس کشوری نمایش داده می شود، هواشناسی هرگز در خواب نیست و همیشه بیدار است، ایستگاه گچساران و یاسوج شبانه روزی کار می کنند و لحظه ای قطع نمی شود.

کاکاوند در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره پیش بینی هواشناسی از بارندگی روز سقوط هواپیمای تهران-یاسوج گفت: هواپیمای تهران-یاسوج اطلاعات هواشناسی را دریافت کرده بود و مستندات آن نیز وجود دارد.

در حال تکمیل ...

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب