صبح زاگرس
دانا
22. مهر 1397 - 9:51
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری اولین نمایشگاه ویژه بانوان در شهر یاسوج خبر داد.

به نقل از ایل بانو،  آذر صفایی نیا در گفت و گو با خبرنگاران گفت: برای ارتقای توانمندی های اقتصادی  زنان با همکاری تربیت بدنی و امور عشایر استان نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی بانوان در یاسوج برگزار می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه بانوان استان در بخش های مختلف توامندی ها و تولیداتی دارند اما حمایتی از انها  انجام نمی شود این نمایشگاه می تواند در معرفی این بانوان تاثیر گذار باشد که مسئولان نیز از انها حمایت بیشتری انجام دهند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این نمایشگاه محصولاتی از جمله غذاهای سنتی مثل شیربرنج، پخت نان محلی آش ماش عرضه می شود همچنین یک غرفه نیز به برندهای استان مثل ترشی چهل گیاه، سرکه سیب، دست بافت های زنان، عسل گردو و آبغوره اختصاص داده می شود.

صفایی نیا ادامه داد: یک عرفه نیز مخصوص تولیدات فنی و حرفه است که زنانی که در طرح توانمند سازی شرکت کردند  و آموزش های لازم نیز به آنها داده شد یک سری از محصولات کارشان را وارد غرفه می کنند و به نمایش می گذارند که بتوانند از این طریق برای محصولات خودشان خریدار جذب کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سعی می کنیم مجموعه کاملی از تولیدات زنان استان در این نمایشگاه عرضه شود  همچنین  این تولیدات با درصدی تخفیف نسبت به نرخ بازار نیز در نمایشگاه به فروش می رسند.
وی تصریح کرد:  تلاش می کنیم که به واسطه این نمایشگاه دست بافت ها و مصولات تولیدی زنان معرفی شوند که در نتیجه هم معرفی برند است و هم حمایت مالی می شوند.
صفایی نیا گفت: با توجه به اینکه ادارات استان باید بخشی از خرید های خود را از استان تهیه کنند این نمایشگاه بهانه ای است که با دست بافت های زنان استان آشنا شوند  و برای خرید خود از این محصولات استفاده کنند محل برگزاری نمایشگاه در ورزشگاه تختی  میدان هفت تیر  است از سه شنبه تا جمعه برگزار می شود  و که قریب به ۱۰ غرفه در این نمایشگاه برپا است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب