دانا
صبح زاگرس
8. مهر 1397 - 8:06
مراسم روز آتشنشان در حالی برگزار شد که قرار بود اعضای شورای شهر و معاون عمرانی استاندار در این جلسه شرکت کنند اما این مراسم بدون حضور آن ها برگزار شد.

به مناسبت  7 مهر ماه روز ملی آتشنشان مراسم تجلیل از آتش نشانان یاسوج بدون حضور مسئولان و اعضای شورای شهر برگزار شد گویا اتشنشانان در محبت مسولان نیز بی بهره اند چه برسد به اینکه تبدیل وضعیت آنها مشخص شود.

یوسفی سرپرست سازمان اتش نشانی  یاسوج در مراسم تجلیل اتش نشان گفت: 7 مهر ماه روز اتش نشانی است که به مناسبت این روز برنامه های مختلفی از جمله عطر افشانی  گلزار شهدا، اهدای عضو اتش نشانان برای نشان دادن اینکه اتش نشانان همواره به فکر نجات جان شهروندان هستند انجام می شود.

وی با بیان اینکه سه ایستگاه اتش نشانی در شهرستان بویراحمد مستقر است افزود: تعداد نیروهایی که در مراکز اتش نشانی مشغول به فعالیت هستند  ۵۳ نفر است که ۴۳ نیرو عملیاتی و بقیه ستادی هستند  و در شش ماهه سالجاری ۸۶۰ ماموریت توسط آتش نشانی انجام شده است که ۶۰۰ مورد قابل گزارش و بقیه مربوط به پوشش های ایمنی است.

وی گفت: بیش از ۶۰۰ مورد در بحث نقاط حادثه خیز در استان مشخص شده که با مجموعه شورای شهر در این خصوص  مکاتباتی انجام  شده است همچنین  30 مورد شرکت در مانورهای مشترک و مانورهای تخصصی به منظور ارتقای نیروهای امدادی انجام شده است.

یوسفی عنوان کرد: دغدغه ما اکنون بحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی است که  امیدواریم با همت مسولان این مشکل نیز بر طرف شود.

شهردار یاسوج نیز در این مراسم گفت: چه ما بیایم چه نیاییم آتش نشانان پای کار هستند و اگر هم اینک پیامی فرستاده شود ما می مانیم و شما می روید؛ سابقه ایجاد ایستگاه آتش نشانی در کشور بالغ بر یک قرن و نیم است که در تبریز برپا شد.

 

نستهن مقدم گفت: در آن سالها با حداقل مشکلات یک ایستگاه راه اندازی شد و در این  زمان زندگی پرمخاطره بشر در حال حاضر ایجاب می کند که اکنون تجهیزات ما ایمنی لازم و ساز و کار لازم را برای کمک به مردم در کشور داشته و  امکانات ما قابل قبول باشد.

 

وی با اشاره به سال 59 که آتش نشانان زیادی در حین خاموش کردن پالایشگاه جنوب کشور بر اثر بمباران دشمن شهید شدند، افزود: 7 مهر ماه به همین مناسبت و یه یاد آن جان فشانی ها روز آتش نشانی نامگذاری شده است  و همه ما قدردان جان فشانی همه آتشنشانان هستیم.

 

شهردار یاسوج تصریح کرد: لازم است برای حوادثی که پیش بینی نشده است خودمان را آماده کنیم می بینیم آتش نشانان یاسوجی بی مهابا خودشان را به خطر می اندازند، خواسته همه آتش نشانان تبدیل وضعیت است آیا کسی که با آب و آتش و خطر و نجات سر و کار دارد باید وضعیت استخدام و قراردادی اش مبهم باشد.

وی عنوان کرد: بخش اعظمی از نیروهای ما قراردادی هستند خواهش داریم سریع تر مکاتبه ای شود این مشکل بر طرف شود در کشور آتش نشانی نیست که این حجم نیروهای قراردادی داشته باشد، اینها هیج عملیاتی را معطل نگذاشتند و پای  کار بودند انتظار داریم این مشکل بر طرف شود.

 

مقدم با انتقاد از عدم حضور برخی مسئولان در مراسم تجلیل از آتش نشانان گفت: با توجه به افزایش طبقاتی سطح شهر به امکانات استاندارد برای کمک رسانی  نیاز داریم،حادثه پلاسکو تلنگری بود که از خواب غفلت بیدار شویم ما مراکز زیادی همچون پلاسکو در کشور داریم که بهتر است قبل از اینکه حادثه ای رخ دهد و  قبل از اینکه کسی را مقصر کنیم از همین الان تجهیزات را آماده و مهیا کنیم .

معاون برنامه ریزی فرمانداری بویراحمد ضمن انتقاد از جای خالی اعضای شورای شهر در جلسه، با تسلیت حادثه تروریستی اهواز گفت: به کوری چشم دشمنان نظام حرکت ایران ادامه دارد و کسانی که این کار را انجام دادند به سزای خودشان می رسند و رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نمی کنیم و از مردم ایران انتظار داریم بیداری مقدس را در ادامه دفاع مقدس داشته باشیم.

 

وی بیان کرد: گزارش کاملی از نبود و کمبود تجهیزات آتش نشانی یاسوج به شورای شهر ارائه شود که در جهت تکمیل آن تلاش شود، حادثه پلاسکو اتفاقی تلخ برای آتش نشانان بود که 15 نفر جانشان را از دست دادند جای تاسف دارد که هنوز آتش نشانی ما برای خاموش کردن آتش در طبقات بالا دچار مشکل است.

 

علیپور عنوان کرد:  مواردی که فرمانداری می تواند وارد شود همکاری لازم را خواهد داشت با توجه به حاشیه نشینی و مهاجرت و اینکه  چهل درصد مردم استان در شهرستان بویراحمد هستند امیدواریم بتوانیم حداقل استانداردها را در سازمان آتش نشانی داشته باشیم، خانواده آتش نشانان نیز دچار استرس های زیادی هستند و این روز را به آنها نیز باید تبریک عرض می کنیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب