دانا
صبح زاگرس
5. مهر 1397 - 7:57
نشست مطالبه گری بسیج دانشجویی با شهردار یاسوج در راستای مطالبات مردمی در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نشست مطالبه گری بسیج دانشجویی با شهردار یاسوج در راستای مطالبات مردمی در دانشگاه برگزاری شد.

 

 در این نشست صمیمی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با قدردانی از شهردار یاسوج گفت: امروز شروع مطالبه گری دانشجویان است و در طول سال از بقیه مسولان برای پاسخگویی دعوت می شود.

 

 

محمدی یکی از دانشجویان عمران اولین سخنران جلسه بود که در ابتدا از فضای شهری، شهربازی های نامناسب، ترافیک شهر وجود و انباشته شدن زباله در برخی نقاط شهر انتقادکرد و گفت: برای بهبود و مدیریت شهری و مدیریت ترافیک و ناوگان حمل و نقل عمومی و آسفالت شهر چه برنامه هایی در دست دارید؟

نستهین مقدم در پاسخ به سوال این دانشجو ضمن تسلیت ایام محرم و حادثه اهواز که در تداوم همان ناجوان مردانی است که از صدر اسلام به این ملت انجام می دادند، گفت: یاسوج پایتخت طبیعت را یدک می کشیم و زیبنده این اسم نیز هستیم اما وضع موجود ایجاد شده است و مدیران قبل نیز در تلاش بودند که شهر به بهترین وجه مدیریت کنند مدیریت شهری بدون مشارکت مردم معنا ندارد شهر ما خانه ماست هرکس به این شعار قلبا ایمان داشته باشد زباله اش را در خانه و شهرش نمی ریزد در این خصوص اقداماتی انجام شده است.

وی افزود: اولین چالش شهر شعار پژوهشی شهردار برای شهروندان بود که مسافران را نیز در بر می گرفت، چالش شهر پاک بود که یک طوفان ذهنی برای همه اقشار ایجاد شد و آثار مختلفی در این خصوص دریافت شد.

شهردار یاسوج گفت: وقتی چالش مشخص است باید سوالی را ایجاد کنیم مدیریت شهری از پاکیزه بودن شهر دغدغه دارد سازمان پسماند شهری داریم که رفتگران شهرداری تمیز می کنند در معارفه خودم گفتم با ریختن زباله بر زمین قامت یک مرد را خم نکنیم از همان روز دغدغه ما این موضوع بود.

برنامه های کلی برای توسعه شهری

وی خاطر نشان کرد: سه برنامه کلی پاکسازی شهر را با حضور شهردار شورا و کارکنان ستادی داشتیم از فرودگاه یاسوج تا خروجی به سمت شیراز سعی کردیم بخشی از زباله های گذشته را تمیز کنیم، کانال هایی در شهرک امام حسین و نجف آباد بود که خیلی وضعیت مناسبی نداشتند که مرتب هفتگی تمیز کاری انجام می شود اما لازم است در این راستا فرهنگ سازی انجام شود.

مقدم گفت: تا سال ۹۵ گذاشتن سطل زباله مرسوم بود ما ملزم به جمع آوری و بازیافت هستیم، اقداماتی که باید انجام دهیم باید اول برنامه وجود داشت طرحی مصوب شد که به بازیافت زباله نیاز داریم که در ردیف بودجه قرار گرفته است و پیگیر تخصیص منابع برای راه اندازی طرح بازیافت شهر هستم، در یک ماه گذشته دو اکیپ خصوصی را در منطقه دوپشته دشت روم داریم و اکنون مسله دفن بهداشتی مد نظر ماست دو بار آگهی عمومی برای مشارکت داده شد اما هیچگونه استقبالی نشد ولی اکنون سرمایه گذاری آمده که یا از این طریق و یا از طرف دیگر پیگیری کنیم.

 

 

نیازمند مشارکت مردم در حوزه تفکیک زباله هستیم

شهردار یاسوج خاطر نشان کرد: مردم باید خودشان مشارکت کنند دیگر نمی شود سطل زباله کار گذاشته شود و باید بحث تفکیک زباله ها توسط شهروندان انجام شود، امسال مناقصه ای واگذار شد و خدشه ای در قیمت ها داشت مناقصه را ابطال کردیم و دو روز شهرداری این کار را انجام می داد و در دو روز گذشته کار جمع آوری زباله و میزان زباله تر و خشک توسط خود شهرداری در حال انجام است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنا داریم سطل های مکانیزه راه اندازی شود و ماشین های پرس را به جای ماشین های کنونی جمع آوری جایگزین کنیم.

ترافیک شهر در دو نقطه جمعه بازار و نمایشگاه

مقدم در ادامه در خصوص ترافیک این شهر به ویژه دو نقطه جمعه بازار و نمایشگاه گفت: یکی از معضلات اصلی یاسوج ترافیک است در برخی از خیابان ها یکی از مزیت های یاسوج عرض یاسوج است و در معابر فرعی با مشکل مواجه شدیم که عرض کم است مدیریت شهری جلوتر از مردم نیست و کارهای ساخت و ساز در حال انجام است.

 

 

۱۰ سال است طرح تفصیلی شهر یاسوج اصلاح نشده است

شهردار یاسوج گفت: ۱۰ سال است طرح تفصیلی شهر یاسوج اصلاح نشده است بخشی از این ترافیک به این طرح بر می گرددبرنامه ریزی انجام شده که جلسات مختلف شورای ترافیک برگزار شد در ماه گذشته طرح جامع ترافیک یاسوج را تبیین کردیم اجرای زیر ساخت مشکلات ما را حل نمی کند ایجاد محدودیت می تواند این مشکل ترافیک استان را حل کند محدودیت را در بحث ترافیک در آینده خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: مردم باید همکاری لازم را داشته باشند ماشین های تک نشین زیاد است باید به سمت ناوگان عمومی بروند طرح جامع را مشخص کردیم قرار داد انجام شد، شهرداری مدیریت ترافیک هم نداشت مدیریت ترافیک اسمی داشتیم اما اکنون معاونت ترافیک در شهرداری وحود دارد و کارشناسان لازم را نیز داریم.

مجهزکردن چهارراه ها به دوربین مداربسته

مقدم گفت: در نظر داریم چهار راه ها را به دوربین مجهز کنیم خرید تجهیزات آن نیز شروع شده است.

در ادامه نیز زهرا شریفی یکی دیگر از دانشجویان در خصوص پارک بانوان از نبود امکانات لازم و اشراف از اطراف ، نبود فرهنگسرا، نبود سینما، نبود کتابخانه تخصصی،نبود ورزشگاه های مناسب و به ظرفیت های استان اشاره کرد و گفت :چرا جشنواره های مختلف از این ظرفیت ها برگزار نمی شود.

نبود فرهنگسرا و سینما در یاسوج

نستهین مقدم در پاسخ گفت: فرهنگسرا در یاسوج نیست اما ارشاد استان موضوع را در برنامه دارد اما متولی آن چه کسی شود هنوز قطعی نیست این کمبود احساس می شد، ساختمان ترمینال قدیم را پیگیری شده که موقتا برای فرهنگسرا در نظر بگیریم،

یاسوج فاقد سینما است، محل قدیم سینما یاسوج با مشارکت سرمایه گذار در حال ساخت است در سال ۹۶ متوقف شد و فعالیت فیزیکی آن هم اکنون شروع شده است با جدیت شهرداری، سینما در آینده نزدیک راه اندازی می شود، مجتمع تجاری رفاهی در هفت طبقه رو به روی سینما است که چنانچه این پروژه بخواهد متوقف رها شود ما سریع با پارکینگ تبدیل می کنیم و یک کاربری مشخص می کنیم و این یک هشدار جدی به تامین اجتماعی است خیلی از مشکلات را پوشش می دهد و می تواند یک پارکینگ خوب نیز باشد.

 

 

113هکتار پارک در شهر داریم

وی گفت: زمینی را در یکی از پارک ها به سازمان کتابخانه ها اهدا کردیم و آمادگی داریم که کتابخانه تخصصی در یاسوج تعریف کنیم ۱۱۳ هکتار پارک داریم، پارک بانوان ایجاد شده است در گذشته نیز گفته شده است در خور و شان بانوان نیست در مسیر خروجی یکی از کانال های دفع آب های سطحی است هم بوی نامطبوع دارد و هم خطرناک است و اشرافیت از اطراف دارد دیواری که ساخته شده است نیز مناسب نیست در بودجه های عمرانی امسال پیشنهاداتی داده شده است قطعا محیط مناسب تری را برای ورزش بانوان در نظر خواهیم گرفت.

شهردار یاسوج گفت: با توجه به جمعیت پنجاه درصدی بانوان برنامه های جدی تری برای بانوان داشتیم و استقبال خوبی داشتند از بانوان دارای رتبه های قهرمانی نیز تقدیر شد.

مقدم تصریح کرد: نمایشگاه کتابی که در یاسوج در هفت تیر راه اندازی شده است در پر ترافیک ترین نقطه است در حالی که نباید اینگونه می شد و اکنون من وظیفه دارم آن را جمع کنم اما به دلیل اینکه اکثر افرادی که در این نمایشگاه شرکت کرده اند مهمان هستند ما نیز کوتاه آمدیم و فعلاً به جهت شریط و استقبال مردم جمع نکردیم.

نسخه شفا بخش شهر یاسوج سرمایه گذار است

وی تاکیدکرد: نسخه شفا بخش شهر یاسوج سرمایه گذار است، امروز با یک سرمایه گذار قراردادبستیم که چهار بازارچه دراطراف یاسوج راه اندازی شود.

شهردار یاسوج گفت: هیج بودجه فرهنگی به ما داده نمی شود، شهرداری متولی تپه نورالشهدا است، برنامه هایی خوبی در این مکان انجام می شود.

واگذاری14هکتار زمین به ورزش و جوانان

مقدم در ادامه گفت: ۱۴ هکتار زمین جنب پل بشار به ورزش جوانان تحویل داده شد که این زمین با ارزش و چشم انداز خوب برای ورزش اقشار مختلف بدون اخذ هیچ بهایی کلید بخورد با کسی تعارف نداریم چه در خصوص سرمایه گذاری و ساخت و ساز همه عوارضات مطالبه می شود و کوتاه نمی آییم.

وی گفت: دست کارآفرین خوب را نیز می بوسیم، کارآفرین کسی است که کسب و کار دیگری را بر هم نزند از حقوق شهروند نمی گذریم وعوارض نوسازی و تخلفات هرچه تثبیت شود ما اجرا می کنیم.

شهردار یاسوج گفت: منابع و مصارف همیشه همدیگر را پوشش نمی دهند گاهی برخی از سازمان ها تا ۸ ماه معوقه داشتند این معوقات را به یک ماه کاهش دادیم به دلیل اینکه کار نباید زمین بماند اما منابع کم است این خلا عدم پرداخت حقوق کارگران وجود دارد.

وی در ادامه گفت: شهرداری از نظر کمی از نیرو مازاد دارد اما از نظر کیفی نیروهای کمی داریم در این مدت دوره های تخصصی مختلفی برگزار شد که توانمند سازی در بخش نیروی انسانی انجام شود که برچسب هایی می زنند شورای چابک و پای کاری را داریم اینکه گاهی اختلافاتی وجود دارد هم بد نیست اینکه همه یک دست باشند مناسب نیست.

 

 

شایسته سالاری مهمتراز قوم گرایی

مقدم گفت: در یاسوج محیط قومی هست بحث ما بر شایسته سالاری است جاهایی بوده که کم کاری بوده است و ما نیز برخورد کردیم کار مردم برای ما مهم است.

وی گفت: تیم فوتبال از شهردار قبل منحل شد ابتدا خوب ظاهر شد به دلیل نداشتن برنامه منظم هنوز عواقب آن وجود دارد و در حال پرداخت بدهی های این تیم هستیم.

ساماندهی وانت بارها

شهردار یاسوج در خصوص زیباسازی شهر یاسوج گفت: باید وضع موجود را با گذشته نیز مقایسه کنیم در اوایل یاسوج فقط چند کپر بود و حتی آسفالت هم نداشت نباید با یاسوج را با سایر شهر شده است مقایسه کنیم.

وی گفت: برخی از زمین های خالی نیز به زباله دان تبدیل شده است در برخی جاها به مالک اخطار داده شده است که دیواری دور زمین ایجاد شود از نازیبایی شهر کم شود.

مقدم تاکیدکرد: ساماندهی مشاغل باید انجام شود، چرا که برخی مشاغل آلاینده است،  اقدامی انجام شد موشک باران به شهرک جدید جوشکاران رفت عمده فروشان در نزدیکی نجف آباد جابه جا می شود، اما گاهی استقبال مناسب از این کار نمی شود. شهرداری این احاطه را دارد که مشاغل مزاحم جمع شود اما نمی خواهم قوه قهریه را ایجاد کنیم فضا و زیر ساخت باید فراهم شود یه شبه این کار انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: نقل همه مجالس ورودی و خروجی شهر که با وانت بارها انجام می شود با این کار برخوردهایی در حال انجام است تعقیب و گریز وجود دارد اما وقتی ما رفتیم دوباره بر می گردند، مرکز میوه و تره بار در یاسوج داریم جاهایی که خالی از ماشین بوده گاهی پارک شیش تایی هم داشتیم اقدام کردیم شهرداری آسیب دید برخوردهایی با نیروهای شهرداری انجام شد.

شهردار یاسوج گفت: بخش اعظمی از شهر حاشیه نشین است یکی از این دلایل است گاهی پلاک ها را مخدوش می کنند در سه نقطه مشخص شده است برای این کار اما به دلیل عدم استقبال مردم به آن نقطه نمی روند،  ۹۵ درصد از این وانت فروش ها پیش شهرداری شناسنامه دارند لازم است همکاری کنند.

وی گفت: در میدان تره و بار ۲۲ کالای ضروری باید عرضه شود این وانت دارها می توانند غرفه داران ما در میدان میوه و تره بار شوند.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 

 

 

 
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب