صبح زاگرس
دانا
5. مهر 1397 - 7:54
رئیس ستادکنگره سرداران و شهدای کهگیلویه و بویراحمد گفت: خواهران باید زینب وار عمل کنند اگر زمانی حیا در جامعه برداشته شود ،امنیت هم از بین می‌رود

صبح امروز ،همایش زن و ولایت مداری در دفاع مقدس با همکاری اموربانوان استانداری، بسیج جامعه زنان سپاه فتح استان و بنیاد حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  با حضور برخی از مسولان استانی ،دانش اموزان و بانوان  برگزار شد.

 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این همایش با اشاره به نقش بانوان از صدر اسلام تا کنون بیان کرد: زنان انقلاب اسلامی مقتدایشان در هشت سال دفاع مقدس حضرت زینب(س) بود که همسران و فرزندانشان را برای زنده نگه داشتن دین اسلام اینگونه راهی میدان جنگ کردند.

 

آذر صفایی نیا گفت: زنان در هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار پررنگی داشتند همان گونه که امروز نیز نقش موثری در جامعه ایفا می کنند در کنار نقش مادری فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مختلفی نیز انجام می دهند.

 

 

مدیر کل  امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد زنان توانمند زیادی دارد که می توانند در کشور حرفی برای گفتن داشته باشند آنها هم باعث تحکیم بنیاد خانواده ها می شوند هم در جامعه در عرصه های مختلف فعالیت دارند و همانند مادران هشت سال دفاع مقدس به خوبی نقش مادرانه خودشان را ایفا می کنند.

 

محمد نصیر زاده نیز در این همایش گفت :امام حسین(ع) وقتی دید سراسر عالم پر از فساد شده است حج را ناتمام گذاشت و به سمت صحرای کربلا حرکت کردند و در این راه با توجه به سختی ها و محاصره های همه جانبه  اما در مقابل دشمن ایستادگی کردند و از دین اسلام دفاع کرد.

رئیس ستادکنگره سرداران و شهدای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حادثه کربلا بیان کرد:  دو عامل دوری از ذکر خدا و دنیا طلبی و شهوت پرستی جامعه آن روز موجب شد تا ما شاهد حادثه کربلا باشیم خواهران باید زینب وار عمل کنند اگر  زمانی حیا در جامعه برداشته شود ،امنیت هم از بین می‌رود و در جامعه امروز ما که جنگ نرم در خانه ها ،مدارس و دانشگاها روز به روز بیش‌تر می‌شود نقش زنان را نمی توان نادیده گرفت.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب