صبح زاگرس
دانا
21. شهريور 1397 - 13:11
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق محروم روستای سپیدار خدمات درمانی و پزشکی ارائه شد.

امروز اکیپ پزشکی برای انجام خدمات بهداشتی و درمانی به منطقه محروم «نسه» از توابع شهرستان بویراحمد اعزام شدند که ابتدا این تیم با حضور در گلزار شهدای روستای سپیدار به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند و بعدازآن با حضور در روستا به ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی، دندانپزشکی و آموزشی پرداختند.
الهه شکیبایی مشاور فرماندار شهرستان بویراحمد در امور بانوان در حاشیه این برنامه با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: خدمات نظام اسلامی ایران به‌هیچ‌وجه قابل قیاس با گذشته نیست و توجه نظام اسلامی به مناطق محروم خود گواه این حرف هست.
وی افزود: ما برای ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی، دندانپزشکی و آموزشی به این منطقه سفرکرده‌ایم که تیم اعزام‌شده به منطقه «نسه» از توابع شهرستان بویراحمد شامل دندان‌پزشک، پزشک عمومی و کارشناسان بهداشتی بودند.
مشاور فرماندار بویراحمد ضمن گرامیداشت ماه محرم و یاد و خاطره شهدا به‌خصوص امام حسین (ع) و یارانش به اهداف اصلی این برنامه پرداخت، و اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه به حوزه محرومین تأکید شده و دولت و مسئولین نیز موظف به خدمت‌رسانی به این بخش از جامعه هستند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از «شاهرخ کناری» فرماندار پرتلاش و دغدغه مند شهرستان بویراحمد، افزود: یکی از برنامه‌های فرماندار توجه ویژه به حوزه زنان و مشکلات این حوزه است.
وی با اشاره به اهداف ویژه طرح غربالگری سرطان سینه، گفت: با توجه به افزایش آمار مرگ‌ومیر در اثر این سرطان در بین زنان و ناآگاهی از علائم اولیه این بیماری این طرح در روستاهای محروم و حاشیه شهر اجرا خواهد شد، ضمن اینکه امروز بانوان روستاهای سپیدار از ۲۰ سالگی تا بالای ۶۰ سال تست اولیه را به‌صورت رایگان انجام دادند.
مشاور فرماندار در پایان از همکاری مشاور جمعیت هلال‌احمر استان، جمعیت هلال‌احمر شهرستان بویراحمد، مرکز بهداشت شهرستان و کارشناس بانوان این مرکز، رییس کلینیک دندان‌پزشکان، کمیته امداد استان، کارشناس آموزش‌وپرورش شهرستان و مشاور تحصیلی، پزشک و کارشناسان ماما بخش سپیدار، دهیار روستای «نسه» و مجموعه فرمانداری تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش کبنا، در این سفر کارگاه آموزشی تحصیلی دانش آموزان با حضور «گلزار» در مسجد این روستا برگزار و در پایان به دانش آموزان نوشت‌افزار اهدا شد، همچنین کارگاه آموزشی بهداشت دهان و دندان با حضور «رقیه پناهی» نیز برگزار و توسط جمعیت هلال‌احمر شهرستان بسته‌های بهداشتی و دارو رایگان اهدا شد.
همچنین کارگاه آموزشی غربالگری سرطان سینه با حضور کارشناسان ماما «خوازه» و «قهرمانی» برگزار شد، و ویزیت بیماران توسط «ابرود» و «پناهی» صورت گرفت.
بنا بر این گزارش، همچنین مشاور فرماندار شهرستان بویراحمد ضمن بازدید از مدارس این روستاها با مردم دیدار و گفت‌وگو کرد.

 
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب