صبح زاگرس
دانا
15. شهريور 1397 - 8:19
مدیر عمرانی دانشگاه یاسوج گفت: قرار داد سردر دانشگاه یاسوج متعلق به ریاست قبلی دانشگاه است و ما نمی توانستیم قرار داد را لغو کنیم.

روح الله موسوی در همین خصوص افزود: هزینه سردر در حال ساخت دانشگاه یاسوج بدون در نظر گرفتن محوطه سازی آن یک میلیارد تومان است. همچنین طراحی محوطه که حدودا ٤٠٠٠ متر مربع است و اگر جاده سازی اطراف آن و دو اتاق نگهبانی که قرار است در زیر آن ساخته شود را در نظر بگیریم، حداقل دو  میلیارد تومان هزینه دارد.

وی بیان کرد: سازه این سر در فلزی است و 130 تن وزن دارد که در یک شرکت تخصصی ساخته شده  و توسط شرکت دیگری طراحی شده است که اکنون پیشرفت فیزیکی سر در حدود 90 درصد است که تا دو هفته دیگر به اتمام می رسد و سپس کار محوطه سازی آن آغاز می شود.

 

مدیر عمرانی دانشگاه یاسوج در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نبود این مبلغ به جای این سر در در سایر بخش های دانشگاه هزینه شود افزود: چرا نظر ما نیز همین بود، اما قرارداد طراحی آن در دوره قبل از ما  در تاریخ فروردین سال ٩٦ و در آذر ٩٦ نیزقرارداد ساخت آن بسته شده بود که وقتی ما وارد دانشگاه شدیم ساخت سر در در اصفهان شروع شده بود و باید ادامه می دادیم!

وی تصریح کرد: 60 درصد هزینه این سر در پرداخت شده است اما به دلیل اینکه قرار داد بسته شده بود نمی توانستیم به این راحتی قرار داد را لغو کنیم چرا که هم یک کار پیچیده است و هم لغو آن هزینه های را به دنبال دارد بنابراین نمی توانستیم لغو کنیم.
 

موسوی افزود: دانشگاه یاسوج دانشگاه مادر است و نیاز بود یک سردر خوب و در شان دانشگاه داشته باشد اما یک سردر با این مبلغ نیاز نبود با توجه به اینکه وقتی قرار داد آن در سال گذشته بسته شده بود نمی توانستیم لغو کنیم، چرا که این سازه یک سازه خاص است و نمی شد در جای دیگر استفاده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب