صبح زاگرس
دانا
10. شهريور 1397 - 13:30
فرماندار شهرستان دنا گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا و معاون عمرانی استاندار، چندین پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

فرماندار شهرستان دنا در گفتگو با سفیردنا گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا، و معاون عمرانی استاندار و چند تن از مسوولین استانی چندین پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

 

نادیا صداقت افزود: گلزار شهدای روستای کوخدان که در 3 کیلومتری مرکز شهرستان دنا واقع شده است از جاده دسترسی مناسبی برخوردار نبود که این موضوع باعث رنجش خاطر خانواده شهدا و اهالی روستا شده بود.

 

وی عنوان کرد: این جاده دسترسی که به دلیل دارا بودن شیب نامناسب و خاکی بودن در ایام بارش باران مشکلاتی را برای عبورو مرور همشهریان  ایجاد می کرد که  با پیگیرهای اداره  راه و شهرسازی  دنا زیر سازی و آسفالت شد و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

 

 

 

فرماندار دنا در ادامه گفت: یکی از مشکلات عمده باغداران و کشاورزان در شهر سی سخت و روستاهای اطراف آن عدم وجود سردخانه جهت انبار میوه بوده که سالیانه با آن مواجه بودند.

نادیا صداقت افزود: باتوجه به حجم تولیدات محصولات کشاورزی و انواع میوه سردسیری در شهرستان دنا، نیاز به احداث سردخانه بزرگ تر در شهر سی سخت احساس می شود.

 

وی عنوان کرد به منظور برطرف کردن پاره از مشکلات باغداران، با حمایت صندوق کارآفرینی امید و ارایه تسهیلات 700 میلیون تومانی ، در هفته دولت عملیات اجرایی احداث سردخانه با ظرفیت ذخیره سازی 500 تن در روستای کوخدان شهر سی سخت با حضور مسوولین دولتی آغاز شد.

 

 

 

فرماندار دنا در ادامه این گفتگو به طرح آبیاری قطره ای باغات سی سخت اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود آب در منطقه و خشکسالی ها اخیر، موضوع جلوگیری از هدر روی آب . صرفه جویی در مصرف نیز مطرح است.

 

نادیا صداقت عنوان کرد: تقسیم آب بین باغداران و مشکلات حاصل از آن نیز به یک معضل تبدیل شده بود که با اجرای طرح قطره ای باغات، از مشکلات ناشی از تنش های آبی همچنین هدر روی آب جلوگیری می شود.

 

وی افزود: افتتاح طرح قطره ای آبیاری باغات شهر سی سخت یکی از خدمات ارزنده جهاد کشاورزی به کشاورزان و باغداران این منطقه بوده است که در هفته دولت با حضور مسوولیت استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

 

 

فرماندار دنا به افتتاح  مرکز جامع سلامت توت نده از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا در هفته دولت اشاره کرد و گفت: این مرکز جامع سلامت 3000 نفر از مردم این منطقه را تحت پوشش خود قرار می‌دهد که تجهیزات مورد نیاز آن هم به زودی به این مرکز اضافه خواهد شد.

 

 

 

 

صداقت در ادامه عنوان کرد: افتتاح ساختمان آتشنشانی شهر پاتاوه و همچنین ساختمان شهرداری این بخش از دیگر پروژه های هفته دولت در شهرستان دنا بود که با حضور نماینده بویراحمد ونا و معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسوولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

 

 

 

وی به روکش جاده آسفالت در نزدیکی آخرین تونل در جاده ارتباطی یاسوج به اصفهان  اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز از پروژه های راهداری استان بوده که بنا به ضرورت و تردد بالای خودرو ها در بخش پاتاوه صورت گرفت و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

 

 

 

فرماندار دنا در پایان گفتگوی خود با سفیر دنا به پروژه بسیار مهم گازرسانی به 8 روستای سادات محمودی بخش پاتاوه شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: بالغ بر 16 هزار متر طول شبکه گاز رسانی در این منطقه بوده است که در مجموع222هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

 

 

 

انتهای پیام/د

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب