صبح زاگرس
دانا
6. شهريور 1397 - 12:47
وجود تعداد زیاد ماشین های شوتی در استان جان افراد زیادی را به خطر می اندازند راننده هایی که از جان خود گذشته اند.

اسم و واژه  ماشین " شوتی " را بارها شنیده ایم، ماشین هایی که آنقدر سرعتشان زیاد است که گویا پرواز می کنند  وقتی از کنارت رد می شوند از سرعت زیاد سوت هم می زنند، عبور و مرور این ماشین ها در مناطق جنوبی یعنی از طرف بندرها به سمت گچساران و یاسوج بسیار زیاد شده است.

 

گاهی پلیس هم از پس آنها بر نمی آید افرادی که جانشان را کف دستشان می گذارند و با سرعت بسیار زیاد رانندگی می کنند تا بتوانند کالای قاچاق موجود در ماشین را به سر منزل مقصود برسانند چند رو ز قبل وقتی با یکی از آنها به صورت اتفاقی صحبت می کردم می گفت کسی که وارد این کار می شود در حقیقت جانش را فراموش کرده است.

 

این موضوع نشان می دهد که این ماشین ها تا چه اندازه خطرناک هستند ممکن است در میانه راه به دام پلیس بیفتند و یا در اثر سرعت زیاد واژگون شوند که بدون شک هیچ کدام زنده نمی مانند اما چرا جلوی این افراد و این ماشین های به اصطلاح شوتی گرفته نمی شود جای سوال دارد.

 

چم و خم کار را ماشین های شوتی یاد گرفته اند گاهی وقتی پلیس انها را دنبال می کند برایشان یک نوع سرگرمی است و با سرعت زیاد از دستشان در می رود گاهی به دلیل سرعت زیاد ممکن است نه تنها خودشان را، بلکه باعث ایجاد مشکلات و تصادفات برای دیگران نیز می شوند و جان دیگران را به خطر می اندازند.

 

شوتی ها افرادی هستند که شیشه های عقب ماشین را دودی می کنند بهترین موتور را بر روی ماشین خود نصب می کنند و انواع کالایی که نباید  از بندر خارج شوند را در ماشین خود قرار می دهند و با سرعتی باور نکردنی انها را به استان های دیگر منتقل می کنند و پول جا به جایی آن  را نیز می گیرند.

 

شوتی که باشی دیگر نباید از هیچ چیزی ترس داشته باشی می بینیم که در چند سال اخیر تعداد این ماشین ها افزایش  داشته است نکته جالب اینکه اکثرا افرادی که در این کار هستند جوانان بیکارند جوانانی که  تحصیلات را رها کرده و به سراغ این کار امده اند.

 

استان های جنوبی کشور از جمله این استان گرفتار معظلی به اسم ماشین های شوتی شده است اگر گیر چنین ماشین هایی بیفتی باید بمانی تا رد شوند چرا که برخورد چنین ماشین هایی با سرعت بسیار زیاد به ماشین شما یعنی پودر شدن هر دو ماشین و این یک زنگ خطر برای مسئولان استان است که جلوی چنین ماشین هایی را بگیرند.

 

به خاطر موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی گچساران با شهرهای هم جوار خط‌های شوتی در این مسیر به‌طور مدام در حال تردد هستند  که دلایل مختلفی از جمله نبود امکانات به اندازه کافی و کمبود مقر انتظامی و بازرسی در جاده های گچساران باعث شده است که این مسیر یک مسیر مهم برای راننده های شوتی باشد.

 

این رانده های شوتی اگر دستگیر شوند خودروی انها متوقف می شود و به ارزش کالایی که دارند جریمه نقدی می شوند همچنین کالای آنها مصادره می شود با وجود چنین برخوردهایی اما هنوز ماشین های شوتی دست بر نداشته اند و همه خطرات را نادیده می گیرند.

 

مسیر عبور ماشین های شوتی مشخص است انتظار می رود که با  کنترل مسیرهای عبور این ماشین ها جلوی این شغل کاذب گرفته شود چرا که این کار بر روی اقتصاد داخل کشور اثر منفی  دارد و اقتصاد را دچار مشکل می کند و با رانندگی هایی که دارند جان خیلی را به خطر می اندازند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب