صبح زاگرس
دانا
1. شهريور 1397 - 15:33
فرماندار بویراحمد: مجموع اعتبارات عدد بزرگی است که توقع داریم مدیران پیگیر باشند که بهانه ای برای روی زمین ماندن پروژه ها نیست و پروژه ای نیست که تامین اعتبار نشده باشد.

فرماندار بویراحمد در جلسه کمیته برنامه ریزی اعتبارات شهرستان ضمن تبریک عید قربان گفت:امروز یکی از مهمترین جلسات است که توزیع اعتبارات شهرستانی است بیش از یک هفته با مدیران کل و مدیران شهرستانی اطلاعات پروژه ها چکش کاری شد و چانه زنی های لازم و ضروریات لازم برای برخی پروژه ها انجام شد.

شاهرخ کناری بیان کرد: هدف گیری عمرانی شهرستان جهت تحقق برنامه های کمیته برنامه ریزی در همه حوزه ها از جنبه بهداشت، ورزش، سلامت، عمرانی و سایر موارد بحث شد امسال وضعیت اعتبارات شهرستان بویراحمد خوب است برخی اعتبارات با ۶۰ درصد تخصیص یافته است.

وی افزود: اگر دستگاهی نخواهد پای کار باشد و پیگیر پروژه هایش نباشد اصلاحیه زده می شود و کسر پروژه ای که هیچ توجهی مدیر شهرستان به آن ندارد را انجام می دهیم انتظار می رود همه دستگاه ها پای کار باشند.

کناری ادامه داد: برخی مدیران شهرستان پیگیر نیستند اعتباری که به آن داده می شود دیده نمی شود در اداره کل هزینه می شود پروژه ای که در شهرستان است همه دستگاه ها باید برای تخصیص اعتبار تلاش کنند با چنین مدیرانی برخورد می شود، اعتبارات خوب است پس بهانه ای برای کم کاری نداریم از محل توازن ملی ۳۳ میلیارد تومان شهرستان بویراحمد پول دارد ۴ میلیارد برای بنیاد مسکن پل چهارم ۴ و نیم میلیارد تومان توزیع شده است .

وی ادامه داد: ورزش شهرستان یک میلیارد از محل توازن و ۶ میلیارد از محل ۲۷ صدم دارد.

فرماندار بویراحمد بیان کرد: دستگاهی نداریم مشکلی بی پولی داشته باشیم مگر اینکه شهرستانی نخواهد پیگیری کند، ۱۸۰ میلیارد تسهیلات ۴ درصد برای شهرستان بویراحمد و دنا برای بافت های فرسوده و زلزله زده داریم ۵ هزار واحد مسکونی اعتبار آنها با بهره ۴ درصد به بانک ها ابلاغ شده است، 8 میلیارد از محل بحران برای برخی از دستگاه ها داریم که در زلزله آسیب دیدند.
 

کناری تصریح کرد: مجموع اعتبارات عدد بزرگی است که توقع داریم مدیران پیگیر باشند که بهانه ای برای روی زمین ماندن پروژه ها نیست و پروژه ای نیست که تامین اعتبار نشده باشد.

وی افزود: ورزش و جوانان شهرستان اکنون ۷ میلیارد تومان پول دارد، شهرداری های کوچک نیز تامین اعتبارات شده اند و شهرداری نیست که کمتر از  ۴۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار شده باشد توقع داریم قبل از فصل بارش ها کار آغاز شود.

فرماندار در پایان گفت: 104 میلیارد تومان امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی توزیع می شود.

 

در ادامه نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمت کلمه ای زیبا است که در همه اندیشه ها برای همه انسان های آزادی که خود را متعلق به مردم می داند و خودش را برای کمک کردن و خدمت کردم بسیج کند خدمت از جلوه های ایثار و از خود گذشتگی است.

غلام محمد زارعی ادامه داد: اگر توفیق یافته ایم در این مسولیت ها پاسخگوی مردم باشیم خدا به ما نگاه داشته است که به مردم خدمت کنیم عمر میگذرد خوشا به حال افرادی که از این عمر استفاده کردند که برای خدمت به مردم به کار گرفتند این فرصتی برای ماست کسی برنده است که از تمام لحظات بتواند استفاده کند و آخرتش را بسازد.

نماینده بویراحمد و دنا گفت: قدر دان این فرصت باشیم در نظام جمهوری اسلامی ایثارگری ها و از خودگذشتگی های زیادی انجام شد تا چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن بگیریم که باید به بهترین وجه پاس داشته می شود .

وی افزود: خواب ها و نقشه های دشمنان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیز نقشه بر آب می شود و بار دیگر به انقلاب اسلامی انرژی داده می شود انقلاب اسلامی همواره جوان است.
شرایط مملکت شرایط خاصی است بخش زیادی از منابع جمهوری اسلامی از حیث درآمدی برای حقوق و پرداخت یارانه پرداخت می شود، به فراخور پیگیری ها و چانه زنی هایی که وجود دارد مبالغی یا اضافه می شود یا کاهش پیدا می کند که امسال بیش از ۲۸۰ میلیارد تومان در شهرستان بویراحمد و دنا پول داریم.

 

زارعی بیان کرد: در مبادله موافقت نامه ها سرعت نیاز است فصل بارش نزدیک است ک باعث می شود با بارش ها در اجرا کردن پروژه ها با مشکل مواجه شویم این مبادله باید خیلی سریع انجام شود، با همین اعتبارات می توان کارهای بزرگی را انجام داد ایجاد امید بین مردم بسیار مهم است نباید پمپاژ یاس و ناامیدی کنیم باید امید تزریق کنیم که بین مردم گفتمان امید و روحیه نشاط و تحرک ایجاد شود با این اعتبارات می توان گام های بزرگ برداشت.

نماینده شهرستان های سردسیری استان در مجلس در ادامه گفت: برای بیمارستان جدید یاسوج در حال تهیه تجهیزات به میزان  ۴۰ میلیارد تومان هستیم این بیمارستان بالغ بر ۳۷۰ تخت می تواند در خود جای دهد که کمک بسیار بزرگی است.

 

وی با بیان این که برای برخی از پروژه ها کمکی از استان دریافت نمی شود و از محل اعتبارات ملی متمرکز رقم بالایی می گیریم، اظهار کرد:امروز وارد جنگ اقتصادی هستیم تفاوت این جنگ این است که در جنگ های اقتصادی قبل دنیا با ما صف بندی داشت می بینیم تا هفته های آینده یک اجماع جهانی علیه آمریکا شکل میگیرد اروپایی های می گویند همچنان هستیم باید هزینه کنند و روشن تر وارد صحنه شوند، دوران جنگ اقتصادی ما دوران طولانی نیست و کوتاه است در زمان کوتاهی عبور می کنیم و وارد شرایط جدید می شویم برای عبور از این دوران اهتمام، همت و جدیت همه مدیران در همه سطوح امری لازم است.

 

زارعی گفت: ۴۰ میلیارد تومان از اعتبارات استان به اعتبارات شهرستان بویراحمد و دنا اضافه شده است.

 
وی در خصوص مدیریت بحران آب گفت: اجرای آبیاری تحت فشار و قطره ای هر طرحی اجرا شود به هر میزانی و هکتاری با مردم تفاهم شود از وزارت جهاد کشاورزی اعتبار مورد نیاز آن را می گیرم.

در ادامه دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی از کلیه منابعی که به استان ها برای توزیع در نظر گرفته شده است، سهم کهگیلویه و بویراحمد ۶۰۰ میلیارد تومان است، از نظر جمعیت و وسعت استان بیست و هشتم اما از نظر اعتبار استان شانزدهم هستیم که این موضوع دلایل مختلف دارد از جمله این که دومین استان نفت خیز کشور هستیم.

شهابی ادامه داد: درست است کهگیلویه ای هستم اما سی سال در یاسوج بوده ام و هرجا می روم از یاسوج دفاع می کنم سازمان برنامه و بودجه بدون هیچ گونه تعصب و دیدگاه شهرستانی، اعتبارات را بر اساس قانون و شاخص توزیع می کند، در همه جلسات دغدغه یاسوج و حاشیه شهر را دارم باید فکری اساسی کنیم کسی که در زیلایی است با کسی که در گچساران است برای ما فرقی ندارد و دنبال اجرای قانون هستیم حق فرماندار دفاع از شهرستان است اعتماد داشته باشید که کار ما بر اساس مبنا و شاخص است.

وی افزود: اعتباری که به اسم یاسوج آمده است ۱۵۰ میلیارد تومان است ۲۱ میلیارد تومان از اعتبارات ملی استانی است، برای  جاده یاسوج-اصفهان ۲۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان برنامه و بودجه استان ادامه داد: در توزیع اعتبارات تفاهم نامه ها باید پروژه ها لحاظ شود که سهمی گرفته شود، شروع پروژه جدید باید توجیه فنی داشته باشد که بعد از تایید شدن آغاز شود، اگر با مفاد قانونی نخواند این پروژه قیچی می شود.

شهابی بیان کرد: برای شهرمادوان سررود شمالی و جنوبی اعتبارات نفت نمی توان در نظر گرفت به خیلی موارد اعتبارات توازن داده نمی شود، این مسائل باید رعایت شود چرا که قانون است، مدیران شهرستانی از مدیران استانی حقشان را بگیرند بعد ها سازمان برنامه و بودجه را متهم نکنند، تاکید می کنیم پنج ماه از سال سپری شده است خواهش می کنیم از روز شنبه مبادله موافقت نامه را شروع کنیم.

 

فرماندار بویراحمد گفت: 73 میلیارد تومان در تفاهم نامه زیلایی داریم، از محل مدیریت بحران ۱۵ میلیارد تومان و در تفاهم نامه بسیج سازندگی سپاه فتح یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و برای روستاهای فاقد دهیاری بیش از یک میلیارد تومان در نظر گرفته ایم.

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب