صبح زاگرس
دانا
30. مرداد 1397 - 10:23
کناری به تصفیه خانه و بیمارستان بزرگ یاسوج اشاره کرد و گفت: طرحهای مختلف کشاورزی و صنعتی در شهرستان در حال ساخت است برای هفته دولت بیش از ۷۰ طرح در شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود، باید به سمتی برویم که مردم راضی باشند.

فرماندار بویراحمد در نخستین مجمع خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان بویراحمد گفت: در حال نزدیک شدن به جشن چهل سالگی انقلاب و اوج شکوفایی و بالندگی نظام جمهوری اسلامی هستیم  که وظیفه داریم در این برهه از زمان چهل سالگی انقلاب را به نحو شایسته جشن بگیریم.

کناری بیان کرد: نظامی که برآمده از بطن مردم با خون بهای مردم است و مردم نیز آن را حفظ می کنند ما نیز وظیفه داریم که دستاوردهای انقلاب را نشان دهیم و اکنون در این شرایط کمترین پروژه ای در شهرستان است که راکد باشد همه پروژه های عمرانی در استان و شهرستان بویراحمد فعال هستند به گونه ای که  بیش از هفتاد میلیارد تومان به جاده پاتاوه تزریق شده است.

وی به تصفیه خانه و  بیمارستان بزرگ یاسوج اشاره کرد و گفت: طرحهای مختلف کشاورزی و صنعتی در شهرستان در حال ساخت است  برای هفته دولت بیش از ۷۰ طرح در شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود باید به سمتی برویم که مردم راضی باشند.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه نمی توان منکر فساد در جامعه شد گفت: در جامعه فساد هست نباید آن را انکار کنیم و یا آن فساد را به همه لایه های جامعه مربوط دهیم هر دو این مورد خطرناک است لذا امروز می خواهیم قدمی دیگر برای خدمت رسانی به مردم انجام دهیم طرح های زیادی  دولت انجام داد که نمونه آن طرح تحول سلامت بوده که در استان و شهرستان بویراحمد طرح بسیار خوبی بود کمک های خوبی شد که مردم از این طرح به آرامشی رسیدند هرچند پزشکان مطالباتی دارند و مشکلاتی نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: مزایای این طرح کاهش میزان پرداختی بیماران بستری و  حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم بوده در استان های کوچک پزشکان متخصص در بیمارستان ها مقیم نمی شدند که با این طرح موظف هستند انجام دهند ارتقای کیفیت در ویزیت بیماران ارتقای برنامه های هتلنیگ  بخشی از دست آوردهای طرح تحول سلامت بود هر چند ناقص در حال انجام است و مشکلاتی برای پزشکان در کارد درمان ایجاد کرده است اما برای مردم پیامدهای بسیار مثبتی داشته است.

کناری عنوان کرد: 29 پروژه طرح تحول سلامت مربوط به شهرستان بویراحمد بود که ۱۰ مورد انجام نشده بود یا زمین آن مشکل داشت و یا اعتبار آن تامین نشده بود که اکنون  تامین زمین شد ۶۴۰ میلیون تومان نیز بودجه برای آنها درنظر گرفته شده است مرکز جامع سلامت در حاشیه شهر یاسوج با همکاری بسیج سازندگی سپاه فتح را شروع کردیم برخی خانه های بهداشتی بود که ناتمام بودند توانستیم اعتباری را به آنها اختصاص دهیم .
 

زندی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: موضوع سلامت یک موضوع جدی است سلامت که نباشد یک فرد  نمی تواند در سایر مقاطع رشد خوبی داشته باشد دانشگاه علوم پزشکی متولی سلامت بوده است تجربیات نشان داده که دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد حتی اگر تمام تلاشش را کند تنها ۲۵ درصد از سلامت را می تواند تامین کند.

وی بیان کرد: مشارکت مردم در سلامت خالی است و برای اهداف اجتماعی شدن سلامت معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شروع به کار کرده است خوشبختانه نسبت به سایر استان ها در زمینه اجرای برنامه ها جلو هستیم اولین استانی هستیم که دبیرخانه شورای سلامت را در همه شهرستان ها راه اندازی کردیم خانه مشارکت مردم در سلامت را نیز راه اندازی کردیم کانون سلامت در محلات  نیز یه صورت پایلوت در سالم آباد راه اندازی شد.

زندی عنوان کرد: تا کنون دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه به تنهایی حرکت می کرد یا برخی حرکت ها کامل نبود و دولت تمام تلاشش را برای سلامت مردم انجام داد دنبال این هستیم علاوه بر دانشگاه سازمان های دولتی غیر علوم پزشکی پای کار بیایند جای سازمان های مردم نهاد در سلامت خالی است تصمیم داریم  به غیر از سازمان های مردم نهاد خود مردم را نیز در کانون های سلامت محله ها وارد کار سلامت کنیم و از توان های مردم آن محله استفاده کنیم که سلامت در استان اجتماعی شود.

وی در پایان گفت: اگر وارد توده مردم نشویم نمی توانیم سلامت را همگانی کنیم در این مسیر نباید ناامید شویم و کار را جلو ببریم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب