صبح زاگرس
دانا
31. تير 1397 - 8:53
در گفت وگو با بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی مطرح شد:
هدف من جهانی شدن است/جوانان ورزشکار نیازمند حمایت اداره ورزش و جوانان هستند
نادیا اعتماد مقدم تنها بانوی ورزشکاری که در رشته ورزشی موتای از ایران به مسابقات بین المللی در ارمنستان اعزام شد کاپ قهرمانی را دریافت کرد.

نادیا اعتماد مقدم متولد سال 74 نزدیک به هشت سال است که وارد کار ورزش شده و ابتدا در رشته ووشو و اکنون در رشته موتای در حال فعالیت است در خصوص موفقیت های این بانوی ورزش کار با وی هم صحبت شده ایم.

اعتماد مقدم  گفت: سال گذشته در مسابقات تیم ملی که در کرمان برگزار شد شرکت کردم و مقام اول را کسب کردم و عضو تیم ملی شدم که امسال نیز در مسابقات ارمنستان شرکت کردم که این مسابقات از سطح بالای برخوردار بود و حرفه ای بین المللی بود و در این مسابقات به عنوان تها نماینده ایران  کاپ قهرمانی را بالای سر بردم.

این بانوی ورزشکار عنوان کرد: از کودکی به ورزش علاقه مند بودم و رشته های رزمی را نیز دوست داشتم از طرفی دیگر دو تا از خواهر هایم نیز وارد ورزش رزمی شده بودند و من نیز علاقمند بودم  که با کمک دو خواهرم وارد این کار شدم.

وی با بیان اینکه  خانواده ام نیز با ورزشکار بودن من مشکلی ندارند گفت: شاید در ابتدا مشکلاتی وجود داشت اما اکنون خانواده ام رضایت کامل دارند و اینکه من در این رشته موفق هستم بسیار خوشحال هستند که امیدوارم با موفقیت های آینده نیز خوشحال تر شوند  آرزوی من این است که در همه مسابقات قهرمان باشم و به جایی برسم که به عنوان قهرمان جهان معرفی شوم هدف من جهانی شدن است.

اعتماد مقدم در پاسخ به این سوال که دیدگاه مردم در خصوص ورزشکار شدن و قهرمان شدن یک بانوی ورزشکار چگونه است گفت: همه دیدگاه ها مثل هم نیستند و با هم تفاوت دارند خیلی ها وقتی می بینند که من در مسابقات مختلف مقام آورده ام بسیار خوشحال می شوند و انگیزه می دهندو برخی دیگر نیز با جملاتی از جمله اینکه ورزش به درد این خانم نمی خورد و یا سایر حرف ها برخورد می کنند اما دید خانواده خودم نسبت به ورزشکار بودن یک خانم مثبت است.

این بانوی ورزشکار عنوان کرد: این نگاه و دیدگاه مردم نسبت به ورزش بانوان نسبت به سال های گذشته بهتر شده است قبلا نگاه خوبی نداشتند و سطحی نگاه می کردند که اصلا یک خانم نباید وارد رشته رزمی شود و یا در این رشته ها فعالیت داشته باشد اما اکنون بهتر شده است و گاهی نیز من را تشویق می کنند.

به عنوان یک بانوی ورزشکار در رشته بوتای مشکلاتی دارم از جمله اینکه ورزش و جونان حمایت کافی ندارد تا کنون ورزش و جوانان پشتوانه من نبوده است و حمایت نکرده است با وجود اینکه مدال های مختلفی دریافت کردم اما تا کنون تجلیلی از اداره کل ورزش و جوانان صورت نگرفته است اگر حمایت باشد افرادی مثل من بدون شک بیشتر تلاش می کنند و انگیزه بیشتری پیدا می کنند.

اعتماد مقدم عنوان کرد: اگر اداره کل ورزش و جوانان بتواند حمایت کند مطمعنا برای استان و برای کشور موفقیت هایی در سطح جهان کسب خواهیم کرد نیازمند همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان هستیم  انتظار داریم  اداره کل ورزش و جوانان استان برای شناخت ورزشکاران موفق در سطح استان تلاش کند و معرفی کنند مثلا از خبرنگاران بخواهد با ورزشکاران موفق مصاحبه بگیرند.

وی عنوان کرد: قبلا در رشته ورزشی دیگری فعالیت داشتم و چندین مقام داشتم  اما وقتی دیدم که هیئت آن رشته حمایت نمی کند و وقتی می خواستم در مسابقاتی شرکت کنم باید از جیب خودم هزینه را پرداخت می کردم از این رشته زده شدم و به سمت موتای امدم چند ماه است وارد این رشته شده ام قول هایی داده شده است که امیدوارم همچون قول های رشته قبل نباشد.

این بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی گفت: رشته موتای و رشته های رزمی به قدرت بدنی و تکنیک خوب نیاز دارد با توجه به اینکه مردم لر استان نیز قدرتمند هستند و شجاع اند بدون شک اگر حمایت شوند می توانند در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند.

اعتماد مقدم گفت: در کنار درس خواندن می توان در رشته های ورزشی نیز فعالیت داشت صحبت من با جوانان این است که ورزش به انسان نشاط و شادابی می بخشد و با این ورزش می توانند به موفقیت هایی دست یابند در کنار ورزش کردن انسان معنی زندگی را می فهمد.

وی گفت: در پایان از استادم خانم رویا الهی تقدیر و تشکر می کنم خیلی جاها من را حمایت کرد و همیشه پشتم بود اگر موفقیت هایی داشتم آن  ها را مدیون استادم هستم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب