دانا
صبح زاگرس
8. خرداد 1397 - 8:09
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه زنان قول های در خصوص بازارچه دائمی برای اشتغال زنان و پارک ناقص بانوان داده است.

به نقل از ایل بانو، کارگروه تخصصی زنان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از بانوان  مشغول در دستگاه های اجرایی برگزار شد.

اذر صفایی نیا در این کارگروه گفت: از این به بعد این کارگروه باید به صورت مداوم تشکیل شود هدف از این کارکروه بررسی مشکلات  زنان در استان است اگر چه  این دستور کار با دوساعت جمع نمی شود اما این شروعی برای آینده است و اینکه بانوان دستگاه های اجرایی بدانند وظیفه دیگری هم دارند.

 وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نگاه ویزه ای به بانوان دارد گفت: امور بانوان در سال های اخیر از یک حرکت اساسی مغفوا مانده است که ان شالله بتوانیم در این راستا گامی اساسی برداریم و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

صفایی تصریح کرد: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص  بنیاد خانواده و ابلغیه های رییس جمهور ما نیز باید در خصوص تبیین نقش و جایگاه زنان و همچنین ارتقای این جایگاه گامی اساسی برداریم و سبک زندگی ایرانی اسلامی را تبیین کنیم البته ما برای  اجرا نه فراتر از قانون و نه کمتر از قانون اجرا می کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این زمینه نباید کوتاهی کنیم که بتوانیم برخی از مسایل و مشکلات را برطرف کنیم اول برنامه ها را در گروه زنان مطرح می کنیم بعد تضویب و بعد برای اجرای ان تلاش می کنیم که بتوانیم بودجه نیز دریافت کنیم هر چند 5 صدم درصد از بودجه  برخی از دستگاه به امور بانوان اختصاص یافت اما این مبلغ تنها شاید 50 میلیون تومان شود.

وی ادامه داد:  اگر از بانوان برای شرکت در این کارگروه دعوت می شود انتظار داریم سر وقت در جلسه حضور داشته باشند از همه بانوان درخواست دارم که در این حوزه دغدغه داشته باشند اگر کسی دغدغه ندارد این پست را به کسی که دغدغه مند است تحویل دهد و در جای دیگر مشغول شود.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بگذارید دعوایمان برای خودمان بماند و نتیجه کار گروهی که قرار است انجام دهیم با زنان جامعه ما و زنانی که دچار مشکل هستند برسد.

صفایی  به صحبت ها و مشکلات مطرح شده در جلسه اشاره کرد و گفت: پارک بانوان نقاط ضعفی دارد که به صورت ویژه در حال پیگیری هستیم تا زمانی که یک سایت خوب و همه جانبه برای پارک بانوان مشخص شود محدودیت ها و حداقل هایی که وجود دارد را بر طرف می کنیم  و راه اندازی پارک کودک را نیزدر برنامه خود داریم.

وی عنوان کرد: اورژانس اجتماعی را به صورت ویژه در دستور کار قرار می دهیم و برای استفاده از ظرفیت های بانوان پنج کارگروه  اقتصادی، اجتماعی فرهنگی، آموزش و پژوهش و سلامت بهداشت و روان کودک را تشکیل می دهیم به دنبال راه اندازی بازارچه دائمی برای زنان در استان هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب