صبح زاگرس
دانا
18. فروردين 1397 - 13:22
مسعود خوبانی مسایل فرهنگی و ورزش جوانان را مهمترین دغدغه اش مطرح کرده و شعارش در زمان انتخابات فکری زیبا و شهری زیبا بود حال باید دید ایا فکری زیبا تا کنون توانسته شهری زیبا ایجاد کند.

مسعود خوبانی کاندیدای دوره پنجم شورای اسلامی شهر یاسوج با 9هزار و 359 رای به عنوان عضو شورای شهر انتخاب شد و شورای جدید در خرداد ماه سال 96 به صورت رسمی اغاز به کار کرد اکنون فروردین ماه سال 97 است که باید ببینیم کدام یک از شعارهای این عضو فعلی شورای شهر محقق شده است.

در زیر به برخی از صحبت های وی در گفت و گو با رسانه های مختلف و سخنرانی در مراسم های مختلف اشاره می شود و در پایان میزان تحقق شعارها بررسی می شود.

خوبانی در گفت و گوی مفصل با یکی از رسانه های استان گفت: شعار انتخابی ام عدالت، صداقت و سازندگی بوده و در این شعار به صراحت گفته ایم که ما مردم و شهروندان را دوست داریم و برای آبادانی شهر و توجه به خواسته های آنان تلاش خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در اصل هدف ما از گفتن این شعار دوری از سهم خواهی و انحصار طلبی است و وظیفه خود در این پارلمان را محلی که یک بنگاه زود بازده است، مبارزه با پدیده شوم رانت خواری، منفعت طلبی و سهم خواهی دیده ایم.

توسعه مسایل فرهنگی

عضو شورای شهر یاسوج افزود: یکی از مهمترین رویکردها و شعارهای انتخاباتی این حقیر توسعه مسائل فرهنگی است که یک حلقه گمشده در شهر یاسوج است موضوع فرهنگ امروز یک موضوع مهم در جامعه بوده و مانند هوایی است که استنشاق می کنیم و در این زمینه باید با استفاده از تفکرات فرهنگی توسعه فرهنگی را عینیت ببخشیم که در این زمینه  مردم و شهروندان باید از حقوق شهروندی خود مطلع شوند.پس توجه به مسائل فرهنگی یک اصل مهم در مدیریت کلان هر شورا و نهاد اجرایی است.

کار اصولی برای حل مسئله ترافیک شهر

وی بیان کرد: در زمینه ترافیک شهر باید با یک کار اصولی به جلو حرکت کرد که به عنوان مثال می توان با ایجاد و احداث پارکینگ های طبقاتی و چند گانه در شاه راههای اصلی شهر و در مناطقی که شلوغی و ترافیک زیاد است این مشکل را حل کرد اما نیازمند وقت است.

نبود نماد در ورودی شهر معظل بزرگی است

خوبانی عنوان کرد: دغدغه امروز هر شهروند و مسئولی ورودی و خروجی های شهریاسوج است .ورودی هر شهر شناسنامه هر شهر است و همانگونه که شما هم به آن اشاره کردید ورودی شهر یاسوج به یک دهکده شبیه است که اصلاً در شأن یک شهر که نام پایتخت طبیعت دارد نیست.

وی افزود: ما منابع، چشم انداز و پتانسیل از رودخانه و درخت گرفته تا آب و هوای مناسب را در این شهر داریم اما هنوز به آن چیزی که خواسته ایم نرسیده ایم؛ به عنوان مثال هنوز نتوانسته ایم یک نماد خاص را در ورودی شهر خود داشته باشیم و از طرفی خروجی شهر ما از یک طرف به زندان و ورودیهای ما از طرفی دیگر به روستا ختم می شود که این یک معظل اساسی برای یک شهر توریستی است.

دغدغه اصلی من جوان و ورزش است

حقیر افتخار دارم که عضو تیم فوتسال جانبازان استان هستم؛یکی از دغدغه های اصلی من جوان و ورزش است که در این زمینه بایستی ورزش در شهرداری احیاء شود؛ مساله فوتبال بحثی جداگانه است که از طرفی نام پایتخت طبیعت و از طرفی دیگر نام این تیم توانست یاسوج را بیشتر به جامعه و مردم معرفی کند و یک ظرفیت برای استان و این شهر بود، ما باید کاری کنیم که ورزش و تیم فوتبال شهرداری با روندی نو با ظرفیت سازی گسترده برای  جوانان این استان مورد استفاده اصولی قرار گیرد.

یکشنبه 24 اردیبهشت ماه مسعود خوبانی در افتتاح ستاد انتخاباتی اش شعارش را فکری زیبا و شهری زیبا عنوان کرد اکنون مردم منتظر آن فکر زیبا و آن شهر زیبایی هستند که عضو فعلی شورای شهر یاسوج در وعده های تبلیغاتی خود مطرح کرده بود، هستند.

در حیطه ورزش و جوانان نیز تاکنون و بعد از گذشت بیش از 9 ماه از اغاز کار شورای شهر یاسوج چیزی دیده نشده است و خبری از تیم فوتبال شهرداری نیست.

وی همچون سایر اعضای شورای شهر در شعارهایش از نمادی در ورودی شهر یاسوج سخن گفت که هنوز چنین نمادی دیده نشده است وی گفته در بحث شهر به آن چیزی که خواسته ایم هنوز نرسیده ایم این سوال مطرح است که پس چه کسی باید برای چیزی که می خواهیم تلاش کند و گام بردارد مردم این شهر و این استان در اردیبهشت ماه سال 96 ساعت ها گرما را تحمل کردند تا بتوانند رای خود را در صندوق بیندازند.

اکنون همین مردم از اعضای شورای شهر انتظار دارند گامی بزرگ و مثبت برای شهر یاسوج برداشته شود و این شهر از یکنواختی بیرون بیاید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب