صبح زاگرس
دانا
5. فروردين 1397 - 9:31
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گفت: از 25 اسفند ماه تا 3 فرودین ماه 211 تصادف جاده ای و شهری در استان رخ داده است.

جلال پورانفرد در گفت و گو با خبرنگارایل بانو  گفت: از شروع تعطیلات نوروزی تا کنون 814 ماموریت توسط اورژانس 115 در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای اغاز تعطیلات یعنی از 25 اسفند ماه تا روز گذشته 211 مورد تصادف شهری و جاده ای در محورهای استان رخ داده است که 389 نفر مصدوم شدند.

پورانفرد ادامه داد: تاکنون 8 نفر دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شدند که با رسیدن به موقع اورژانس115 درمان و یا به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان عنوان کرد:  دو پایگاه هوایی در استان مستقر هستند که در صورت بروز حادثه در سریع ترین زمان به محل حادثه برسند به گونه ای که در ابتدای تعطلات تا کنون 6 پرواز توسط این بالگرد ها انجام شده است و بیماران  به بیمارستان انتقال داده شدند.

پورانفرد  با بیان اینکه 10 چادر سلامت در نقاط مختلف استان به ویژه نقاط پر تردد برپا شده اند گفت: از 25  اسفند ماه تا  روز گذشته 711 نفر به چادرهای سلامت در نقاط مختلف مراجعه کردند.

وی با اشاره به تعداد مصدومان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: تصادفات جاده ای و شهری  5 درصد کاهش  و 11 درصد نیز تعداد ماموریت های انجام شده کاهش داشته است که و تعداد مصدومان نیز یک درصد افزایش را نشان می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب