صبح زاگرس
دانا
4. فروردين 1397 - 13:17
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از تولد دو نوزاد در دقایق اولیه سال جدید در آمبولانس لوداب و آمبولانس1شهری یاسوج خبر داد.

به نقل از ایل بانو،  جلال پوران فرد با بیان اینکه تولد هر دو نوزاد در دقایق اولیه تحویل سال جدید (97) به وقوع پیوست، گفت: همه اقدامات لازم برای زایمان توسط تکنسین های توانمند این مرکز صورت گرفت و هر دو مادر با نوزادان سالم به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی تصریح کرد: در زایمان اول مادر باردار در یاسوج قصد مراجعه به بیمارستان را داشته که در حین انتقال در ماشین شخصی، دچار درد زایمانی شده که بلافاصله طی تماس با اورژانس و حضور فوری اورژانس بر بالین مادر باردار باتوجه به شرایط بد مادر امکان حرکت و انتقال وجود نداشت و نوازاد عجول در همان دقایق اولیه تحویل سال نو چشم به دنیا گشود.

پورانفرد با بیان اینکه این زایمان موفق توسط دو تکنسین توانمند و باتجربه؛ آقایان خسرو مولویان و بهمن مختاری در آمبولانس اورژانس 115 پایگاه 1شهری یاسوج صورت گرفت، ادامه داد: این مادر 19 ساله یاسوجی تولد دومین فرزند خود را قدردان زحمات پرسنل 115 دانست.

رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان بیان کرد: مادر و نوزاد جهت ادامه معاینات به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انتقال داده شدند و دومین زایمان در روستای آب مورد لوداب با تماس به مرکز پیام 115 و درخواست کمک گزارش و بلافاصله آمبولانس پایگاه لوداب به محل اعزام شد.

 وی ادامه داد:  این مادر 36 ساله که چهارمین زایمان را تجربه می کرد، نوازد پسر اجازه استقامت تا درمانگاه لوداب را به مادر نداد و در آمبولانس 115 لوداب چشم به دنیا گشود.

پورانفرد افزود: بعد از اقدامات درمانی لازم و متناسب با مادر و نوزاد توسط تکنسین های اورژانس، آنها را به درمانگاه لوداب جهت ادامه  معاینات انتقال دادند.

 رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان خاطر نشان کرد: این زایمان موفق نیز توسط دو تکنسین توانمند؛ آقایان محمد برافراشته و فرزاد افتخاری انجام شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب