صبح زاگرس
دانا
17. اسفند 1396 - 8:18
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در چهار سال دولت گذشته 496 نفر از فرزندان شاهد در دستگاه های مختلف استخدام شدند گفت: به دنبال توانمند سازی فرزندان شاهد و ایثارگر در استان هستیم.

منصور موسوی در نشست خبری که امروز به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد شهید تشکیل شد، ضمن تسلیت جان باختن 66نفر از هم وطنان و هم استانی ها گفت: 22اسفند 58سالروز تشکیل بنیاد شهید که به دستور بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است و  از سال 83به عنوان بنیاد شهید درامد و فعالیت می کند.

موسوی با اشاره به جایگاه رسانه در دنیای امروز  بیان کرد: امروز رسانه جایگاه خودش را ثابت کرده و هیچ ارگانی نیست که قبول نکند بدون رسانه می تواند حرف را به گوش مردم رساتد نقش رسانه  در اگاه سازی مردم بسیار مهم است و می توانند نقش فعال و بر جسته ای در تولید ارامش و امنیت کشور داشته باشد.

وی  افزود: امرز نقش رسانه در اصلاح رفتارهای اجتماعی انکار ناپذیر است و بسیار اهمیت دارد که  باید از رسانه ها حمایت جدی کرد از ممکن است لحاظ مادی شرایط خوبی نداشته باشند اما  دلیل علاقه در این کار فعالیت می کنند که تقدیر می کنیم که در این راه ایثار می کنند.

موسوی تصریح کرد: رسانه ها باید هشت سال دفاع مقدس را برای حوانان تبیین کنند و بگویند در گذشته کجا بودیم و امروز کجاییم در گذشته جایی در دنیا نداشتیم و امروز در دنیا تاثیرگذار هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برنامه های بیناد شهید  در این هفته گفت: برنامه های ما اغاز شده است  که عبارتند از تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگر، برگزاری یادواره شهدای دهدشت، تجلیل از همکاران بازنشسته بنیاد شهید، سخنرانی ایثارگران قبل از خطبه های نماز جمعه در شهرستان ها ،برپایی ایستگاه سلامت، دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با استاندار، مراسم تجلیل از خانواده های شهدای بویراحمد، برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری نمایشگاه نقاشی با حضور هنرمندان و برگزاری یادواره شهدای چرام است.

وی به فعالیت های انجام شده توسط اداره کل بنیاد شهید در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین کارهای انجام شده در یک ساله گذشته ساختمان اداری چهار شهرستان باشت، لنده، چرام و بهمیی تامین شد که قبلا ساختمان اداری نداشتند در ساختمان های اجاره ای بودند.

موسوی با بیان اینکه در یک سال گذشته تعداد زیادی از گلزارهای شهدا در استان ساماندهی شدند گفت: متوسط ساماندهی گلزارهای شهدا در کشور 76درصد است اما در استان 92درصد مزارها در استان ساماندهی شده اند که 50  گلزار شهید را سامان دهی کردیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این یک اقدام جهادی بود مجتمع توانبخشی که سال 85مصوب شده بود به دلایلی رکود داشت در حالی که در اکثر استان ها به بهره برداری رسیده و در حال استفاده است در استان نیز با تلاش های شبانه روزی در حال پیگری هستیم اکنون همه مستندات اماده شده کمیسیون ها را پشت سر گذاشتیم و با اعتبار 14میلیارد تومان با 12سال رکود در سال جدید به مناقصه گذاشته می شود و شروع به کار می کنیم.

وی اظهار کرد: این مجتمع برای ایثارگران خیلی مفید است و بسیاری از مشکلات را برطرف می کند  و از طرفی دیگر می تواند برای استان درآمد زا نیز باشد که سال 97 کار را آغاز می کنیم.

موسوی با اشاره به طرح سپاس  بنیاد شهید در استان گفت: 4 هزار و 557  بازدید و دیدار خانواده های شهدا در یک سال انجام شده است که می توان گفت از  صد درصد واجدین شرایط دیدار  سرکشی داشتیم با توجه به اینکه نگاه استان به مجموعه ایثارگر نگاه مثبتی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد: در یک سال گذشته برای  240نفر مستمری را برقرار کردیم برای والدین شهدا نیز برای 485نفر مستمری پرداخت می شود یعنی برای انها حق مراقبت  در نظر گرفته شده است.

وی بحث پایش سلامت را بیان کرد و گفت:  پزشکی در نظر گرفته شده است در هر شهرستان که  به والدین شهدا و جانبازان سرکشی  و درمان می کند می کند . در صورت لزوم در بیمارستان اعصاب و روان سلمان بستری می شوند که در  بیمارستان اعصاب و روان سلمان اقدامات خوبی انجام می شود این بیمارستان درجه چهار بود که الان به رتبه 2رسیده است تلاش می کنیم به یک برسد و بتوانیم سرانه ای که از بیمه می گیریم بیشتر شود.

موسوی با شاره به اینکه اشتغال مسله مهم کشور است گفت: باید جامعه هدف را به سمت خود اشتغالی برویم و بتوانیم توانمند سازی خانواده های ایثارگران را انجام دهیم که همه به دنبال کار دولتی نباشند تسهیلات نیز پرداخت می شود.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف صد نفر از فرزندان جامعته ایثارگر که قرار بود استخدام دستگاه های اجرایی شوند به کجا رسید گفت: برای حذب 100نفر پیشنهاد شده که به عنوان کارورز در برخی از ادارات کار کنند که حقوق چند ماه انها را بنیاد شهید پرداخت می کند برنامه ششم سهم بنیاد در استخدامی ها  5درصد باید رعایت شود که ان شالله مشکل این صد نفر در حال برطرف شدن است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد  تصریح کرد: به دلیل عدم تامین اعتبار که فرزندان شهدای دیپلم باید ساماندهی می شد ان زمان تامین اعتبار نشد و مشکل این صد نفر برطرف نشد اما با پیگری های انجام شده که فرزندان شهدا به عنوان کارورز فعالیت کنند که به مدت 8ماه حقوق انها  توسط بنیاد شهید پرداخت شود و در اینده مجوز استخدام این افراد صادر شود.

موسوی عنوان کرد: 3 هزار و 100 نفر از نفر فرزندان شهدا و ایثارگر بیکار هستند با توجه به اینکه   اشتغال در سطح ملی یک مشکل است اشتغال فراگیر و توانمند سازی را مد نظر داریم که از ظرفیت خودمان استفاده کنیم این استان کارخانجات خیلی بزرگ ندارد و وضعیت اشتغال خوبی ندارد و برای رفع مشکلات این افراد تلاش می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برگزاری یادواره ها دارند طایفه ای یا محله ای  می شوند چیزی یا داریم شهدا را تفکیک می کنیم گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چند سالی است که راه اندازی شده است و رییس جمهور به عنوان  رییس این شورا انتخاب شده است و در هر استان نیز استاندار به عنوان رییس شورا انتخاب شده است اگر شکل بگیرد حذف موازی کاری ها در این شورا مطرح است و بنا داریم کارهای فرهنگی ایثار از این شورا راه بیفتد اگر این شورا ترویج فرهنگ ایثار مصوبات ان اجرا شود این مشکلات نیز برطرف می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد  در پاسخ به این سوال که ایا صالح پرور که جانباز 70 درصد بود و در سانحه هواپیمایی تهران یاسوج جانش را از دست داد شهید اعلام می شود یا نه گفت: این موضوع باید بررسی شود گزارشی به تهران ارسال شد که پرونده به کمیسیون برده شود که  باید منتظر جواب و دستور کمیسیون باشیم که در اینده اعلام می شود.

وی به هزینه درمان ایثارگران در طول یک سال اشاره کرد و گفت: در حا حاضرسالانه  48میلیارد تومان سرانه ای است که سالانه به بیمه های پایه و تکمیلی برای درمان ایثارگران  پرداخت می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب