صبح زاگرس
دانا
9. اسفند 1396 - 16:02
نشست ستاد بحران شهرستان بویراحمد با حضور مسئولین شهرستانی در فرمانداری بویراحمد برگزار شد.

نشست ستاد بحران شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار، شهردار، فرمانده ناحیه مقامت بسیج و فرمانده انتظامی شهرستان و همچنین جمعی دیگر از مسئولین در فرمانداری شهرستان بویراحمد برگزار شد.

لزوم انتقال جمعه بازار یاسوج به مکان جدید

در این جلسه شهردار یاسوج با اشاره به وضعیت جمعه بازار این شهر گفت: مکان فعلی باید تخلیه شود و کبه به محل جدیدی که برای آن ها در نظر گرفته شده است منتقل شوند.

مقدم بیان کرد: در مکان فعلی سه برابر بیشتر از حد مجاز مجوز غرفه وجود دارد و بیش از هزار نفر انجا غرفه دارند که بیش از میزان مجاز است، راهی جز برچیدن جمعه بازار نداریم همه مواد اشتعال پذیر هستند که ممکن است مشکلاتی ایجاد کند، دادستانی هم هشدار داده است خطر دارد باید بر چیده شود.

وی افزود: با جلسات بعدی بتوانیم افرادی که در جمعه بازار کار می کنند متقاعد کنیم به محل جدید جمعه بازار نقل مکان کنند چرا که هزار سازه غیرمجاز داریم که مجوزی ندارند شورای تامین شهرستان جوابی بدهد که برای تخریب کمک های لازم انجام شود.

شهردار یاسوج در بخش دیگری از صحبت هایش به انباشت زباله در منطقه دوپشته دشت روم اشاره کرد و گفت: دفن زباله در دو پشته بهداشتی و اصولی نیست و دود ناشی از ان با توجه به نشست روی مواد مختلف اسیب هایی برای مردم دارد .

مقدم ادامه داد: برای بازیافت زباله اگهی عمومی زدیم استقبالی نشد، زباله ها تفکیک نمی شوند و طرح تشویقی تفکیک زباله در خانواده ها را اجرا کردیم سرمایه گذار برای بازیافت استقبال نمی کند شهرداری باید وارد عمل شود.

انتقاد فرماندار بویراحمد از برخی مدیریت های بحران در سانحه سقوط هواپیمای تهران یاسوج

در ادامه جلسه فرماندار بویراحمد گفت: اگر گروهی به محل سانحه فرستاده می شود باید با برنامه ریزی باشد، اگر فرماندار دنا نیز گفته که هرکسی به محل می آید باید برگه مامویت داشته باشد به این دلیل بوده که در ان مکان بیش از صد خودرو وجود دارد و تردد را با مشکل مواجه می کند این حرف فرماندار دنا از سر دلسوزی بوده است.

شاهرخ کناری بیان کرد: عدم برنامه ریزی و تداخل کار، کار امداد رسانی را با مشکل مواجه کرده است، همه پای کار بودند اما اگر این امکانات با حساب و کتاب بود تداخل کار انجام نمی شد.

رئیس جمعیت هلال اهمر شهرستان گفت: برخی از صحبت هایی که در محل سانحه می شود غیر اصولی است ما جمع شده ایم که مشکلات را مطرح و بر طرف کنیم.

فرماندار گفت: وظیفه همه ما کمک کردن است اما حرف ما این است که اگر گروهی اعزام می شود با برنامه ریزی باشد وقتی درخواست نیاز داده شد ان زمان اعزام کنید بدون درخواست اعزام نشود.

رییس هلال احمر شهرستان گفت: اگر فرماندار دنا درخواست ندهد تکلیف ما چیست .

فرماندارگفت: اگر قانون اجازه داده بفرستید حتما بفرستید اگر قانون اینگونه است بفرستید فقط می خواهیم در قالب قانون کمک کنیم.

شهردار یاسوج عنوان کرد: 85 کنده کاری ها توسط چهار دستگاه خدمات رسان از حمله اب، برق. گاز مخابرات است
وی بیان کرد: درخیابان های امامت ها فاجعه وجود دارد نباید اگر کنده کاری توسط دستگاه های خدمات رسان انجام می شود به بهانه نداشتن پول رها شود.
نستهین مقدم افزود:  همه شهروندان کنده کاری خیابان ها را پای شهرداری می گذارند خواهش داریم اگر دستگاهی کتده کاری انجام می دهد روی ان نوشته شود که متعلق به کدام دستگاه است ما نهضت اسفالت چهارساله در برنامه داریم دستگاه ها باید تعامل داشته باشند که ما فردا اسفالت کردیم دوباره این دستگاه ها تخریب نکنند هدف فقط  ایجاد کار برای پیمانکار نباشد و این پیمانکاران نباید نخاله های خود را در مسیر های عبور مردم نریزند.

کناری بیان کرد: تا بیست و پنجم اسفند همه حفاری هایی که توسط دستگاه های خدمات رسان ایجاد شده است باید ترمیم شوند.

وی افزود: خودروهای مسافران و مردم چه گناهی دارند که باید در این حفاری ها صدمه ببینند هیچ عقلی نمی پذیرد که اب و فاضلاب بگوید پول نداریم هیچکس نمی داند اب و فاضلاب مشکل دارد یا نه، ما بیست و پنجم سرکشی می کنیم حفاری ها باید ترمیم شده باشند.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب