صبح زاگرس
دانا
9. اسفند 1396 - 15:00
زنان این استان در هشت سال دفاع مقدس با فرستادن غذا به جبهه های جنگ آماده کردن و دوختن لباس های گرم برای رزمندگان و نگهداری از فرزندان همیشه یار و یاور مردان در جبهه حق علیه باطل بودند.

به نقل از ایل بانو، بر اساس آمار تهیه شده از فهرست شهدای جنگ تحمیلی زنان قهرمان ایران ۶ هزار و۴۲۸ نفر شهیده در طول سال­های دفاع مقدس تقدیم اسلام کردند که بیشتر آنها در بمباران و موشک باران شهرها به شهادت رسیده‌اند.طبق آماری به نقل از نشریه داخلی بنیاد شهید و امور ایثارگران، 500 نفر از این افراد، رزمنده بودند، بیشتر این زنان مجرد و 2500 نفر از آنان در سن 10 تا 30 سال بودند.

زنان ما در حماسه دفاع مقدسهمراه رزمندگانغیور این مرز و بوم دلیرانهایستادند و به جهانیان نشاندادند که در راه آرمان و عقیدهخویشحاضرند از عواطفو احساساتخود چشمپوشیکنند و می توانند در کاری که انجام می دهند موفق عمل کنند.

حضرت امام خمینی(ره) درباره نقشزناندر دفاع مقدسمی­فرمایند‌: « پیروز و سرافراز باد نهضت اسلامیزنان معظمایران، افتخار بر این قشر عظیمیکه با حضور ارزشمند و شجاعانه خود در صحنه دفاع، میهن اسلامیو قرآنکریم و انقلاب را به پیروزیرسانده و اکنوندر جبهه و پشتجبهه در حالفعالیت و آماده فداکاریهستند». و «شما خانم ها و شما زن ها توجهبهاینمعنا داشته باشید که همانطور که بر مردها در جبههلازم استکهجلو بروند و پیشقدمباشند، شما همدر کار پشت جبههباید کمککنید، مهیا شوید که اگر خداینخواسته یکوقتدفاع عمومی بر همهواجب شد، یعنیهمه ما بیاستثنا برای دفاع حاضر باشیم.

استان کهگیلویه  و بویراحمد نیز در هشت سال دفاع مقدس نقش پررنگی داشته است زنان این استان  نیز به غیرت و شجاعت گاهی در جبهه جنگ و گاهی در پشت جبهه های جنگ از مردان حمایت می کردند و همیشه یار و همراهشان بودند سه بانوی شهیده استان این حرف را ثابت می کند.

زنان استان کهگیلویه و بویراحمد در طول تاریخ و از اوالی انقلاب تا کنون ثابت کرده اند که در کنار نقش مادری می توانند نقش های دیگری را نیز بر عهده بگیرند آنها در در هشت سال دفاع مقدس در پشت جبهه های جنگ با آماده سازی مواد مورد نیاز رزمندگان به انها کمک می کردند.

 زنان این استان در هشت سال دفاع مقدس با فرستادن غذا به جبهه های جنگ آماده کردن و دوختن لباس های گرم برای رزمندگان و نگهداری از فرزندان همیشه یار و یاور مردان در جبهه حق علیه باطل بودند و هیچگاه این نظام را تنها نگذاشتند.

از بعد از انقلاب اسلامی شاهد حضور زنان در صحنه های مختلف از جمله رای گیری، راهپیمایی ایثار برای خانواده ها بودیم این بار نیز زنان این ایل و دیار که فرزندان زنان دوران هشت سال دفاع مقدس هستند ثابت کردند هنوز شیر زنان این استان پشت انقلاب و ولایت هستند و در هر مشکلی کشورشان را همراهی می کنند.

سانحه هواپیمایی تهران یاسوج سانحه ای دردناک برای مردم این استان بود به گونه ای که بعد از گذشت 10 روز هنوز نیروهای امدادی در حال جست و جو هستند و در این میان نقش بانوان نیز باز هم نمایان بود و در اینجا نیز به سبک خودشان این امدادگران را همراهی کردند.

بانوان سی سختی  به صورت خود جوش با آماده کردن غذا برای امدادگران نشان دادند که انقلابی هستند و همواره انقلابی می مانند و با وجود مشکلات اما قدر دان نظام و انقلاب خود هستند البته زنان کهگیلویه و بویراحمد که  در سال های اخیر در عنوان های مختلف قرار گرفته اند همواره ثابت کردند که می توانند هم خانه دار باشند و هم نقشی اثر گذار در فعالیت های فرهنگی و سیاسی داشته باشند.

انتهای پیام

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب