صبح زاگرس
دانا
30. بهمن 1396 - 12:26
بانوان وزشکار کهگیلویه و بویراحمدی در یک سال گذشته توانسته اند در بخش های ملی و جهانی مدال های رنگارنگی را کسب کنند و افتخاری برای این استان باشند.

به نقل از ایل بانو، کهگیلویه و بویراحمد بانوانی دارد که در بخش های مختلف می درخشند و همواره الگویی برای سایر بانوان در کشور هستند بانوان ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی در کنار محرومیت و بی توجهی که می شود اما افتخارات فراوانی برای استان چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی کسب کرده اند افتخاراتی که به راحتی به دست نیامده اند.

بانوان لر کهگیلویه و بویراحمد در ورزش سرآمد بانوان کشور هستند آنها برای استانشان همواره افتخار افرین بوده و هستند در کناری بی مهری هایی که به انها می شود اما آنها قهرمانان زن این استان هستند و در سطح جهانی نیز نام اوری کرده اند بانوان این استان در گذشته ثابت کرده اند که خواستن توانستن است و همیشه در هر جایی که قرار گرفته اند توانسته اند خوب و موفق عمل کنند.

طاهره آذر پیوند، سحر ضیائی، حدیث قائدی، معصومه پرآور، پریسا حیدری و کلثوم روزگرد این ها بانوان ورزشکار کهیگیلویه و بویراحمدی هستند که در بخش های مختلف ملی استانی و جهانی صاحب مدال های رنگارنگی هستند و  نام استانشان را مطرح کردند.

سحر ضیائی یکی از بانوان موفق و ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد است که توانسته در بخش پرتاب نیزه مدال جهانی را کسب کند این بانوی ورزشکار در 28 اردیبشهت سال 96 توانست با پرتابی به طول ۴۹،۱۵ متر، مدال نقره را کسب کند وی اهل شهر سی سخت است  و در ورزشگاه المپیک شهر باکو با برگزاری مسابقات پرتاب نیزه بانوان و با حضور ٧ پرتابگر از کشورهای ترکیه و ایران (٢ نفر)، جمهوری آذربایجان، پاکستان و مراکش این مقام را به دست اورد.

وی  در زمان کسب این مقام گفت: وی اظهار داشت: کسب این مدال در میدانی که ورزشکار المپیکی در آن حضور دارد، برای من موفقیت به حساب می آید اما به طور قطع من هم مثل هر ورزشکار حرفه ای دیگری، المپیک و مدال طلا این بازی ها را هدف اصلی خود قرار داده ام.

ضیایی بیان داشت: اینکه من با پرتاب ۴٩.١۵ متر نایب قهرمان شدم و رکورد داخلی ایران را هم جابه جا کردم، برایم یک موفقیت بزرگ است این بانوی موفق کهگیلویه و بویراحمدی توانسته در سطح جهانی اسم استان و اسم کشورش را بیان کند او در مصاحبه هایش گفته که من دختر سی‌سختی و سرسخت هستم.

حدیث قائدی یکی دیگر از بانوان ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد است که در رشته او اسپرت فعالیت می کند و در سطح جهانی نیز درخشیده است و برای کشور و استانش افتخار آفرینی کرده است قائدی در آذر ماه سال 96 توانسته  در رقابت های قهرمانی جهان به مقام دوم و مدال نقره دست یافت.

قائدی در این مسابقات توانست بر حریفانی از کشورهای لبنان، قطر، مصر، هند، ایتالیا غلبه کند این همت والا بانوان لر زبان این استان را نشان می دهد که در کنار داشتن حجاب می توانند قهرمان جها باشند و می توانند در دنیا بدرخشند همچنان که حجابشان را حفظ می کنند.

اسم طاهره آذر پیوند بارها تیتر رسانه ای استان و حتی رسانه های ورزشی کشور شده است این بانوی جودوکار نیز توانسته برای استان و کشورش آفتخار آفرینی کند و موفق باشد این بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی نیز مدال طلای رقابت‌های تورنمنت قرقیزستان بانوان را در مهر ماه سال 96 تصاحب کرد.

 

این بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی تواسته در رشته جودو موفق عمل کند و مدال طلا را کسب کند او نیز به بانوان ثابت کرد که یک زن می تواند در کنار مادر موفق بودن ورزشکار موفقی نیز باشد و در سطح جهانی بدرخشد.

شبنم بهشت نیز توانسته ثابت کند که بانوان می توانند در همه رشته های ورزشی موفق عمل کنند این بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی به عنوان بهترین بازیکن زن فوتبال ایران معرفی شد و به صورت زنده از شبکه 3 سیما پخش و از این بانوی کهگیلویه و بویراحمدی تجلیل شد.

معصومه پرآور مسئول سبک کونگ فو پرتوآی شهرستان بویراحمد، پریسا حیدری بانوی ورزشکار و کوهنورد استان و کلثوم روزگرد در سه رشته ورزشی رزمی کیک بوکسینگ،پانکریشن و ووشو دارای کسب مقام های کشوری و استانی هستند که اقتدار زنان این مرز و بوم را به نمایش می گذارند.

اما با این وجود گاهی بانوان ورزشکار استان از بی مهری هایی که در حوزه ورزش بانوان در استان می شود گلایه مند هستند آنها معتقدند که اگر به بانوان در بخش ورزش توجه بیشتری شود می توانند در سطح جهانی مدال های بیشتری را کسب کنند و موفق عمل کنند.

انتظار می رود که مسئولان استان بیشتر از گدشته به ورزش بانوان اهمیت دهند و بدانند یک زن می تواند در هر زمینه ای به ویژه زمینه ورزش موفق عمل کند همان گونه که مدال های یک سال گذشته بانوان استان در سطح جهانی و کشوری نشان می دهند.

گزارش: زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب