صبح زاگرس
دانا
28. بهمن 1396 - 14:44
پنجمین شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان بهمئی و با حضور فرماندار این شهرستان، رییس شبکه بهداشت بهمئی و برخی از اعضای مجمع خیرین سلامت استان در بهمئی تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،پنجمین شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان بهمئی و با حضور فرماندار این شهرستان، رییس شبکه بهداشت بهمئی و برخی از اعضای مجمع خیرین سلامت استان در بهمئی برگزار شد در این جلسه زینب غلامی مقدم  کارشناس امور بانوان فرمانداری به عنوان رییس شورا و همه گل دیودل به عنوان دبیر شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت بهمئی انتخاب شدند.

فرماندار شهرستان بهمئی در این جلسه  با بیان اینکه کار خیر در هر زمینه ای که باشد بسیار ارزشمند است گفت: با توجه به افزایش بیماری ها  یکی از حوزه هایی که نیازمند حوز خیرین است بخش سلامت است  و تشکیل این شورای مشارکت بانوان در شهرستان را به فال نیک می گیریم.

 حکمت الله سنایی عنوان کرد: زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند و با توجه به تاثیری که بر نیمی دیگر از جامعه یعنی آقایان دارند می توانند در بخش خیرین بسیار تاثیر گذار باشند و اگر ما نگاه معنوی به کار خیر را کنار بگذاریم می بینیم که در دنیا نیز هر عملی عکس العملی دارد و نتیجه کار خیر نیز در دنیا قابل مشاهده است.

 وی بیان کرد: امروزه همه به دنبال آرامش هستند و در این راستا هزینه های زیادی می کنند با توجه به اینکه کار خیر بدون هیچ هزینه ای به انسان آرامش می دهد در اموزه های دینی ما نیز در این خصوص بسیار تاکید شده است.

فرماندار شهرستان بهمئی با بیان اینکه انسان از تقسیم مهربانی های خود با دیگران ضرر نمی کند گفت: امروزه جامعه ما نیازمند افراد خیر و نیکوکار است که ان شالله بتوانیم با راه اندازی شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت  در شهرستان  بخشی از مشکلات را بر طرف کنیم.

زینب قربانی رییش شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت آستان نیز در این مراسم گفت: ابلاغیه شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت در اسفند ماه زده شده است و هم اکنون این شورا درچهار  شهرستان چرام، کهگیلویه، لنده و بویراحمد تشکیل ده است و امروز نیز با تعیین رییس شورای بانوان در بهمئی تشکیل می شود.

وی عنوان کرد: در شهرستان های دنا، گچساران و باشت نیز تا پایان اسفند ماه برگزار و تشکیل می شوند با توجه به اینکه شهرستان بهمئی مجاور بهبان است می تواند از پتانسیل های بهبهان در راستای جذب خیرین استفاده کنیم.

رییس شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان گفت: یکی از برنامه های پیش روی این مجمع برگزاری همایش تجلیل از بانوان خیر سلامت در استان است که در اسفند ماه برگزار می شود انتظار داریم که بانوان در جذب خیرین فعال باشند و در این راستا گام بردارند.

قربانی عنوان کرد: شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان می توانند یاور شبکه بهداشت و درمان باشند فرهنگ سازی در این بخش بسیار مهم است می توانیم از پتانسیل های فرزندان این شهرستان در خارج از استان در راستای جذب خیرین کمک بگیریم.

وی با بیان اینکه بانوان باید در این زمینه بسیار فعال باشند افزود: از دیگر رسالت های شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان شناسایی و معرفی بیمارانی است که می توانند توسط برخی از موسسات خیریه  از جمله موسسه خیریه نور و محکم درمان شوند.

رییس شورای مشارکت بانوان مجمع خیرین سلامت استان عنوان کرد: این دو موسسه هم اکنون در استان فعالیت می کنند و بیماران زیادی را تحت پوشش قرار می دهند که با معرفی این بیماران به موسسات خیریه بخش زیادی از درمان آنها توسط موسسات خیریه پرداخت می شود از جمله کاشت حلزون که هزینه های بسیار زیادی را به دنبال دارد توسط این موسسات خیریه پراخت می شود.

الهه شکیبایی دیبر شورای مشارکت بانوان مجمع  خیرین سلامت استان نیز  گفت: برنامه  اصلی شورای مشارکت بانوان استفاده از توانایی ها و ظرفیت بانوان در راستای شناسایی افرادی است که در این راستا می توانند همکاری لازم را داشته باشند.

 وی بیان کرد: همه چیز مادی نیست یک فکر و ایده خوب می تواند تاثیرگذار باشد و کمک کند و در راستای یک فکر خوب یک کار خیرخواهانه خوب انجام شود.

وی به ایام خاص سال از جمله محرم اشاره کرد و گفت: در این روزها نذر و نذورات زیادی انجام می شود اما خیلی از نذورات  اسراف می شوند شورای مشارکت بانوان می توانند این نذورات را ساماندهی کنند و در راستای کمک به بیماران هزینه کنند.

وی به برگزاری کارگاه های سلامت اشاره کرد و گفت: از دیگر برنامه های شوای مشارکت بانوان برگزاری کارگاه های مختلف جهت آگاهی دادن به خانواده هاست که این کارگاه در روستاها برگزار می شوند.

مسلم زمانی دبیر اجرایی مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد شورای مشارکت بانوان و مجمع خیرین سلامت استان ارایه داد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب