خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
20. بهمن 1396 - 15:50
فرماندار بویراحمد از افتتاح اولین طرح غربالگری سرطان در استان و در بیمارستان اعصاب و روان یاسوج خبر داد.

به نقل از ایل بانو، شاهرخ کناری، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا( س) و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: بخشی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید برای مردم تببین شود با این فرض که مسولان چکیده مردم هستند و هیچگاه نباید فرصت اطلاع رسانی را از دست بدهند چرا که یک فرصت طلایی است که هر مسئولی وظیفه دارد اطلاع رسانی کند.

وی بیان کرد: مسولان باید اهداف ارمان های انقلاب را در سر بپرورانند هیچگاه بین دولت ها و نظام جمهوری اسلامی ایران نباید تفکیک قایل شویم مسولان نباید این دو را تفکیک کنند نظام همان دولت است و ما وظیفه داریم خدمات نظام را بیان کنیم و با یک تریبون این خدمات نظام را بیان کنیم گاهی در اثر یک غفلت کل خدمات نظام را زیر سوال می برند مردم تفکیک قوا ندارند همه را به چشم نظام می بینند.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: هیچکس منکر کاستی و کمبود ها نیست اما با این وجود نظام خدمات خوبی داشته است و باید قدردان  این خدمات باشیم اگر مردم از مسولان جلوتو نباشند عقب تر نیستند باید در بیان انصاف داشته باشیم تا مردم قضاوت کنند.

وی تاکیدکرد: 93پروژه در شهرستان بویراحمد در دهه فجر در دو مرحله افتتاح شد که تنها دو پروژه کلنگ زنی بود و بقیه افتتاحی بودند و   اعتبار این تعداد پروژه  نیز بالغ بر 105 میلیارد تومان بوده است.

کناری اظهارکرد: از این تعداد پروژه ها 28پروژه اقتصادی بوده است از جمله افتتاح تولید روغن ماشین،گلخانه ها و طرخ غربالگری برای اولین بار در شهرستان بوده است قبلا مردم برای این طرح باید به استان های هم جوار مراجعه می کردند.

فرماندار بویراحمد به مشکلات آب شرب در یاسوج اشاره کرد و گفت: سه مخزن ابرسانی یا ظرفیت های 2500،1000 و 1000مترمکعب در شهر یاسوج وارد مدار آب شرب مردم شد که بخشی از این مشکلات آب شرب برطرف می شود  امروز نیز پروژه سوله ورزشی سروک با حضور معاون وزیر کشور افتتاح می شود این پروژه هایی بودند که به صورت رسمی افتتاح شدند.

کناری افزود: در کنار این پروژه ها 6پروژه نیز با همکاری بسیج سازندگی سپاه فتح کلنگ زنی و آغاز به کار شد و 25پروژه نیز با همکاری کمیته امداد استان با اعتباری بالغ بر 17میلیارد تومان افتتاح شدند که  1000نفر نیز اشتغال زایی ایجاد کردند.

وی به پروژه محرومیت زدایی زیلایی اشاره کرد و گفت: در سفرهایی که به زیلایی داشتیم و جلساتی که در تهران برگزار شد 15 پروژه مهم برای رفع محرومیت از زیلایی  تعریف شد که بعد از تعیین تکلیف شدن اغاز یه کار می کنیم که پروژه های شهرک های صنعتی و ورزشی از جمله آن ها است.

فرماندار بویراحمد اظهار کرد: دو پروژه مهم دیگر که دغدغه مردم شهر یاسوج و استان نیز هست از جمله بیمارستان 274تختخوابی و پل سوم بشار است که سعی می کنیم تا عید این دو پروژه مهم به بهره برداری برسند با توجه به اینکه  پل سوم بشار طی ده سال تنها 50درصد پیشرفت داشت اما در یک سال و نیم گذشته بیش از 40درصد پیشرفت داشته است که با افتتاح آن بخش زیادی از مشکلات ترافیکی شهر بر طرف می شود.

وی گفت: بیمارستان 274 تختخوابی یاسوج نیز   فضای آن تکمیل شده است و به 50 میلیارد تومان تجهیزات نیاز  دارد که  بخشی از  تجهیزات  وارد بیمارستان شده است و بقیه در آینده نزدیک نیز تهیه و به بیمارستان منتقل می شود که با افتتاح این بیمارستان بخشی از مشکلات بهداشتی و درمانی استان و شهر یاسوج بر طرف می شود.

فرماندار بویراحمد به ساماندهی روستاهای اطراف شهر یاسوج اشاره کرد و گفت:  ساماندهی روستاهای الحاقی شهر را در دستور کار داریم که با در نظر گرفتن دغددغه مردم و همه نگرانی ها این روستاها نیز به شهر یاسوج الحاق می شوند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب