صبح زاگرس
دانا
18. بهمن 1396 - 9:53
اسدالله هاشمی : کسانی که به وسیله این پلنگ دچار خسارات شده اند، نسبت به تهیه مدارک برای دریافت خسارات ناشی از حمله پلنگ اقدام کنند .

اهالی روستای زیلایی از حمله یک قلاده پلنگ به گوسفندانشان و از بین بردن انها خبر دادند.

اهالی روستای زیلایی در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری از حمله این قلاده پلنگ به گوسفندانشان گلایه مند هستند چرا که هر روز تعدادی از گوسفندانشان در اثر حمله پلنگ  از بین می روند.
مردم روستای زیلایی از محیط زیست درخواست کردند با توجه به اینکه یک هفته است این پلنگ اقدام به از بین بردن گوسفندان انها می کند در صورت ادامه روند آن را شکار می کنند بنابراین محیط زیست برای به دام انداختن ان اقدام کند
.

رئیس حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس و در واکنش به این خبر گفت: گروهی از همکارانمان برای بررسی شرایط به منطقه اعزام شده اند تا از نزدیک موارد را مشاهده کنند.

هاشمی افزود: کسانی که به وسیله این پلنگ دچار خسارات شده اند، می توانند از طریق دهیاری و پاسگاه منطقه نسبت به تهیه مدارک لازم از جمله عکس از دام های تلف شده، برای ارائه به اداره محیط زیست شهرستان اقدام کنند تا ما نیز با ارسال مدارک به سازمان مرکزی نسبت به پرداخت خسارت به کسانی که متضرر شده اند اقدام کنیم.

وی در پایان از مردم خواست با توجه به اینکه این پلنگ از گونه های نادر به شمار می رود، آرامش خود را حفظ کنند و از کارهای احساسی مانند اقدام برای شکار این حیوان خودداری کنند .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب