صبح زاگرس
دانا
17. بهمن 1396 - 13:32
مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرد و زن هر کدام جنس اول هستند و زنی که دارای پرهیزگاری،ایمان و علم باشد، جایگاهش بالاتر از مردی است که این ویژگی ها را ندارد.

به نقل از ایل بانو همایش بزرگ نقش خودباوری در اعتلای جایگاه زنان از ساعتی پیش در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حال برگزاری است.
میرمحمدی مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زنان جنس دوم نیستند مرد و زن هر کدام جنس اول هستند در قران نیز اشاره شده است که بهترین شما کسی است که پرهیزگار باشد و در جای دیگر امده است که مقام کسی پیش خدا بالاتر است که ایمان و علم و اگاهی داشته باشد پس زنی که دارای این ویژگی ها باشد از مردان دیگر بدون این ویژگی برتر است.

وی بیان کرد: جنسیت زن شکننده و مظلوم است به زنان و توانمندی آن ها کمتر توجه می شود و در کشورهای جهان سوم این مشکلات وجود دارد.

وی بیان کرد: جامعه ما مرد سالار است همه چیز را برای مردان می خواهند گاهی زنان نیز مقصرند چرا که به خود باوری و اعتماد به نفس دست پیدا نکرده اند، اوایل انقلاب حرکت هایی شد هنوز هم ادامه دارد یک شبه مشکلات زنان حل نمی شود باید نگاه ها تغییر کند و زنان حق خودشان را بگیرند با صدای رسا خواسته هایشان را مطالبه کنند با خواهش و تمنا نگویند حقشان را بگیرند.

میرمحمدی گفت: این نقشه راهی است که افراد حرکت کنند و زن ها بعد از مدتی حقشان را بگیرند در خصوص تبعیض هایی که در جامعه ماست این یک اسیب پذیری است زنان در جهان گرفتار بیشترین تبعیض فراگیر هستند.

وی گفت: در مجلس نماینده های زن پیگیری کنید که اگر به جای 18زن50زن بود وضعیت زنان را می تواستند حل کنند ایا زنان در مجلس توانستند حقوق زنان را فریاد بزنند یا نه.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد  در ادامه بیان کرد: در خصوص احکام ارث یا صراحت قانون مدنی بر سپردن ریاست خانواده به شوهر در مقابل زن این قوانین است که جایی زن باید سرپرست باشد جایی هست عقل و شعور زن خیلی بیشتر است؛ایا نمی توان قوانین اختصاص حق جدایی به مردان، قیمومت بچه به پدر و پدربزرگ را تغییر داد؟
 

میرمحمدی اظهار کرد: الزام تبعیت زن از شوهر در تعیین اقامت گاه یکی دیگر از قوانین نا عادلانه است، در قوانین کیفری نیز چنین قوانینی وجود دارد که باید اصلاح شود، خشونت علیه زنان نیز وجود دارد و ترجیح پسر بر دختر که کم رنگ تر شده است، نگاه جامعه به زن و مرد نباید متفاوت باشد ازدواج های زودهنگام نیز مشکلاتی را ایجاد می کند دختر باید هنگام ازدواج رشید باشند.

وی در پایان گفت: قبلا از این برنامه ها کمتر داشتیم امیدوارم زنان بتوانند حقوقشان را مطالبه کنند و مردان بپذیرند زنان جنس دوم نیستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب