صبح زاگرس
دانا
15. بهمن 1396 - 7:48
مدیر کل امور بانوان استان گفت: با رهبری تمام عیار ایشان تحت توجهات حق تعالی با مشارکت، هم فکری، رشادت واز جان گذشتگی کلیه اقشار طبقات وگرو های اجتماعی انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانید.

جلسه شورای مشارکت مشاورین امور بانوان وخانواده فرمانداری های تابعه به ریاست مدیر کل امور بانوان وخانواده در فرمانداری لنده برگزار شد.

به گزارش فصلی نو،بعد از شنیدن سخنان بانوان حاضر در جلسه وهمچنین سخنان  کریمی فرماندار لنده، آذر صفایی مدیر کل امور بانوان وخانواده استانداری بیانات خود را ایراد کرد.

صفایی نیا ،بعد از تبریک ایام الله دهه فجر با ذکر یادی از امام خمینی رهبر کبیر انقلاب عنوان کرد: در شرایطی که انحطاط اخلاقی تمام لایه های جامعه را در برگرفته بود و شأن ومنزلت انسان چه زن وچه مرد را تحت الشعاع قرار داد.

مدیر کل امور بانوان استان ادامه داد: با رهبری تمام عیار ایشان تحت توجهات حق تعالی با مشارکت، هم فکری، رشادت واز جان گذشتگی کلیه اقشار طبقات وگرو های اجتماعی انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانید.

آذر صفایی نیا به نقش زنان در حاکمیت اسلامی اشاره کرد و گفت: انقلابی که شأن ومنزلت مردوزن را احیاکرد وامروز شاهد جایگاه اعتلای معنوی برای زنان در جامعه اسلامی می باشیم وزنان مسلمان ایرانی با الگو گرفتن از حضرت فاطمه زهرا (س) علاوه بر تربیت فرزندان تحکیم بنیان خانواده در تمامی زمینه های اقتصادی اجتماعی فرهنگی صنعت وعلم وادب وهنر حضورومشارکت جدی وفعال دارند.

وی تصریح کرد:  البته ما زنان  استان کهگیلویه و بویراحمد که عقبه و ریشه مان زنان غیور و شجاع و سخت کوش عشایری از طوایف لر و ترک هستیم به این حداقل ها در کسب جایگاه راضی نیستیم.

مدیر کل امور بانوان استان با تاکید بر اینکه باید با رعایت اصل خودباوری و تلاش برای اهداف والاتر و هم افزایی و کار گروهی جایگاه های والا و ویژه ای رو کسب نماییم گفت:ما از نسل زنان شیردلی هستیم که زودتر از خورشید بیدار شده اند و حاصل عمرشان فرزندان فرهیخته ایست که امروزه در رده های مدیریت ملی قرار گرفته اند وباید برای توسعه همه جانبه جامعه ابتدا خودمان آموزش ببینیم و توسعه بیابیم .

آذر صفایی نیا بیان کرد:چنانچه مادر یک خانواده مهارت های لازم زندگی را ببیند و نیازهای روحی و روانی شان مرتفع شود می توان نتیجه گرفت که اعضای خانواده کمتر دچار آسیب می شوند و امنیت خانواده به خطر نمی افتد.

وی تاکید کرد: راه برون رفت از مشکلات فرهنگی همکاری در قالب تشکیل سمن های اجتماعی است که  این واسطه می توان مشکلات و آسیب ها رو شناخت و آسیب شناسی کرد و سپس برای پیدا کردن راه حل ها نشست های تخصصی درون تشکلی برگزار می شود و نهایتا به صورت جمعی به اجرای راهکار ها می پردازیم.

صفایی نیا راه برون رفت از فقر و مشکلات اقتصادی برای خانواده ها را جدی گرفتن کار آفرینی اعلام کرد و گفت: باید به تناسب پتانسیل های موجود و توانمندی های موجود منطقه و نیرو ها ظرفیت شناسی شود و بانوان از ظرفیت حمایت دولت برای اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال استفاده کرده و زمینه مشارکت اقتصادی را فراهم بیاورند و در خلال این کار و خود کفایی ،دیگران را نیز آموزش دهند و به خود کفایی برسانند.

بعد از دومین جلسه شورای مشارکت مشاور امور بانوان وخانواده فرمانداری های تابعه ایشان به همراه مشاورین  وجمعی از بانوان فعال وفرهیخته شهرستان لنده وهمچنین فرماندار اولین کتابفروشی شهرستان لنده را افتتاح نمودند-

نشست با بانوان کار آفرین شهرستان لنده و دیدار با  خانواده شهید کریمی از دیگر برنامه های مدیر کل امور بانوان استان و هیات همراه بود.

وی در پایان این بازدید در جمع صمیمی اهالی روستای موگرمون حضور پیدا کرد و  از دو کارگاه مشاغل خانگی بازدیدی  نمود..

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب