صبح زاگرس
دانا
16. بهمن 1396 - 12:39
دقایقی پیش هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج افتتاح شد.

به نقل از ایل بانو، دقایقی پیش هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج افتتاح شد.

حسینی گفت: نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد جزء استان های اول کشور است و وضعیت خوبی در مقابل سایر استان ها دارد  آنهایی که معجزه ای غیر کتاب داشتند زیاد شناخته شده نیستند اما پیامبران ماندگار کتابی را معرفی کردند.

حسینی افزود: برای ماندگاری فرزندانمان کتاب خواندن را به آن ها بیاموزیم و در انتخاب کتاب به آن ها کمک کنیم .

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: ما سرمایه هایی داریم که میتوانیم از انها استفاده کنیم مرجع خیلی از کتاب ها می تواند نهج البلاغه، قران و سایر کتاب های اسلام باشد ، قران می تواند مرجع تشخیص راه ما باشد.

وی افزود: یکی از دلایلی که نمایشگاه کتاب را به استان ها بردیم این بود بتوانیم عدالت فرهنگی داشته باشیم تا ناشران محلی نیز بیشتر درگیر شوند، لطمه هایی به این افراد از نظر اقتصادی وارد می شد که با این نمایشگاه ها جبران شد.

حسینی در پایان گفت:فرهنگ اولویت و اصول است و تا فرهنگ اجرا نشود سایر مسائل را نمیتوانیم حل کنیم.

تشنگی برای برنامه های فرهنگی در استا وجود دارد

دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به دو رویداد مهم استان از جمله نمایشگاه کتاب و جشنواره فیلم فجر گفت: برخی قول کمک و همراهی برای برگزاری نمایشگاه دادند اما کمکی انجام نشد کارهایی که ارایه می شود بخش قابل توجه آن مبتنی بر اراده کارکنان فرهنگ ارشاد و  همپوشانی دستگاه هاست.
وی با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه کتابی است که در استان برگزار می شود گفت: هفدهمین نمایشگاه کتاب استان است که مردم این استان استقبال خوبی دارد برخی از استان ها به دلیل محدودیت اعنباری از برگزاری نمایشگاه سرباز زدند اما ما برگزار کردیم و ببش از 250ناشر شرکت کردن و 15غرفه نمایشگاه دیجیتال در این نمایشگاست.

مدیرکل  فرهنگ و ارشاد استان بیان کرد: در این نمایشگاه 500 هزار جلد کتاب عرضه شده است و  بن خرید کتاب را مردم می توانندبا بیست درصد تخفیف در نمایشگاه دریافت کنند بسعی شده بهترین ناشران به استان دعوت شوند البته  برخی از ناشران علاقه ای به شرکت در نمایشگاه ها را ندارند.
دهبانی پور افزود: هفته قران و عترت را در برنامه داریم که 12جشنواره قران و عترت را در دهه فاطمیه برگزار می کنیم همچنین سه روز آواها و نواها موسیقی های محلی استان در یکی از شهرستانها در اسفند ماه برگزار می شود و از برگزیدگان تجلیل می شود.
وی با بیان اینکه جشنواره اسیب های اجتماعی با محوریت اعتیاد در استان برگزار می شود گفت:  شعر منطقه ای ققنوس و بلادشاپور قبل از سال 97در استان برگزار می شود البته محدودیت های منابع وجود داردما تلاش خود را می کنیم  و مردم دنبال شرکت در برنامه های فرهنگی هستندتشنگی و نیاز برای برنامه های فرهنگی وجود دارد.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب