صبح زاگرس
دانا
14. بهمن 1396 - 19:14
جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: در عرصه جنگ سخت امام فرمودند که جبهه دانشگاه است اما اکنون در عرصه جنگ نرم دانشگاه جبهه است خاکریز بین ما و دشمن در دانشگاه هاست آنچنان حق و باطل را به هم آغشته می کنند که تفکیکش برای جوانان و نوجوانان سخت است مگر اینکه اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم بتوانند روشنگری کنند از دل همین دانشگاه ها بود که شهید حججی بروز کرد و با شهادتش دنیا متحول شد.

سرهنگ جهانگیر انصاری جانشین سپاه فتح استان گفت:شهدایی گمنامی که امروز از یادمان آنها رونمایی شد من را به یاد دوران دانش آموزی ام انداخت ما بیش از 500 هزار دانش آموزان در عرصه جنگ سخت داشتیم که از این تعداد 36 هزار دانش آموز شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران شد.

 

وی بیان کرد: اوایل انقلاب دانشجویان را به سمت مدارس می فرستادند که مجموعه تعلیم و تربیت در کشور آسیب نبیند اکنون در عرصه جنگ نرم حقیقت عرصه سختی است اما مشروط بر اینکه فعالیت شود مجموعه دانشجویان دانشگاهی را شما اساتید تربیت می کنید .

 

جانشین سپاه فتح استان افزود: در بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران از بدنه همین دانشجویان استفاده  می شود هواسمان را باید جمع کنیم که همتی ها و باکری ها را باید تربیت کنیم نگاه ما باید به الگویی هایی باشد که جنگ هشت ساله را به شکلی مدیریت کردند که یک وجب از خاک ایران دست دشمن نیفتاد.

 

انصاری تصریح کرد: وقتی تاریخ هشت ساله دفاع مقدس را نگاه می کنیم بر خود می بالیم که وضعیت ما قبل از انقلاب چگونه بود اکنون چگونه است میزان رشد علمی در دانشگاه ها در عرصه های مختلف رصد می کنیم و قبل از انقلاب مقایسه کنیم.

 

وی ادامه داد: تجدید میثاقی با شهدا شد که در عرصه جنگ نرم به آن انتظاراتی که امام راحل، شهدا و رهبر انقلاب به افسران و فرماندهان جنگ نرم دارند باید در دانشگاه ها محقق شود مبنای دانشگاه ها در رژیم پهلوی پژوهشی نبود تولید علم ایران اکنون یازدهمین برابر تولید علم دنیاست این جز افتخارات همه ماست دشمن می خواهد ریشه توانایی علمی و این تفکر و این اندیشه را که نشات گرفته از روحیه جهادی و عاشورایی است را بخشکاند.

 

جانشین سپاه فتح استان عنوان کرد: در عرصه جنگ سخت امام فرمودند که جبهه دانشگاه است اما اکنون در عرصه جنگ نرم دانشگاه جبهه است خاکریز بین ما و دشمن در دانشگاه هاست آنچنان حق و باطل را به هم آغشته می کنند که تفکیکش برای جوانان و نوجوانان سخت است مگر اینکه اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم بتوانند روشنگری کنند از دل همین دانشگاه ها بود که شهید حججی  بروز کرد و با شهادتش دنیا متحول شد.

 

 

وی گفت: ما قبل از انقلاب اصلا هواپیمای بدون سرنشین نداشتیم اما اکنون جز کشورهای برتر هستیم، در بحث سیستم موشکی جز اول هها هستیم و در بحث اقصادی قطعا یک ظرفیت هایی هست که دشمن از آنها عصبانی است و جلوی پیشبرد آنها می گیرد، در بحث پرتاب ماهواره ما 9 ماهواره به هوا پرتاب کردند.

 

انصاری تصریح کرد: این ها ظرفیت هایی هستند که دشمن انتقام انها را در قطعه قطعه کردن شهدای ما در جنگ سخت نشان می دهد و در جنگ نرم نیز در ترور دانشمندانمان می بینیم امروز سی و نهمین سالگرد انقلاب را جشن می گیرم و یک بار دیگر با امام شهدا و شهدای عزیز  و رهبر انقلاب عهد و پیمان می بندیم که در این مسیر که ثابت قدم باشیم و در استمرار این راه یک لحظه از دمنی دشمن غافل نشویم.

 

محمودی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: در تاریخ ملت ها روزها و ایامی هست که آن ایام مخصوص صرفا یک دوران خاص نیست بلکه در تاریخ آن ملت ثبت می شوند روزهایی که نشان از غرور عزت و افتخار آفرینی است و پیام هایی دارد که در عرصه های بین اللملی تاثیر گذار خواهد بود 22 بهمن 57روزی بود که هم افزایی این ملت باعث ضد رژیم پهلوی و استکبار جهانی ریشه شان از مملکت زدوده شود.

وی بیان کرد: کد رمز 57که استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود حق از باطل تمیز شد در این ایام باشکوه جمعیت عظیم مردمی به خیابان ها آمدند و با بصیرت اگاهی ایمان و پیروی کردن از امام راحل ثابت کردند ما تشنه ولایت و ارزش های اسلامی هستیم.

محمودی افزود:  در مقابل هر گونه بی ارزشی ایستاده ایم دنیا اعتراف کردند که در عرصه های بین المللی که انقلاب اسلامی معجزه قرن بود لین معجزه قرن زمینه ساز تحولات شگرف در عرصه های داخلی و خارجی شد.

 

رئیس دانشگاه ازاد اسلامی واحد یاسوج تصریح کرد: بعد از گذشت چهاردهه دنیا به خوبی می داند که تحولات این انقلاب در عرصه های علمی، سیاسی تبلیغاتی دفاعی بر هیچکس پوشیده نیست تفکر انقلاب اسلامی باعث شد بر فهرست آثار انقلاب افزوده شود و هم ماهیت تکاملی انقلاب را نشان داد امروز جهانیان با الگو قرار دادن انقلاب اسلامی رفتا های غیر انسانی جهان امروز را تغییر دهند و از انقلاب ما الگو بگیرند این الگویی است که جهانیان برای تصحیح مناسبت های غیر انسانی خودشان باید از آن الگو بگیرند.

محمودی عنوان کرد: ایران می تواند تغییرات بزرگ در دنیا ایجاد کند و نقش آفرینی کند این ها خلاصه ای مقالات نویسندگان خارجی در اوایل انقلاب بود که اکنون به کابوسی برای استکبار ستیزان تبدیل شده است نه تنها تحریم ها ایران را از پای در نیاورده است بلکه به یک قطب قوی دو دنیا تبدیل شده است امروز دشمنان انقلاب اعتراف کردند که رتبه علمی ایران و شتاب علمی ایران جز اولین هاست.

وی بیان کرد: مجله تایمز نوشته است که دانشگاه هاوارد را فراموش کنید اکنون شریف اول شده است این ها ثمرات انقلاب اسلامی است امروز این مصداق ما می توانیم است ما این شتاب را حفظ می کنیم و الگویی برای همه دنیا می شویم این ثمرات انقلاب است امروز در دنیا از تولید داروهای صعب العلاج تا علوم پزشکی، دانش هسته ای،در فضا،فضای سایبری این ها رسالت تاریخی انقلاب است.
 انتهای پیام

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب