دانا
صبح زاگرس
9. بهمن 1396 - 16:10
مراسم جشن روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد و با درد و دل های زیادی از سوی پرستاران همراه بود.

به نقل از ایل بانو، صبح امروز به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) جش روز پرستار در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد. در این جشن که با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از پرستارن استان برگزار شد درد و دل های مجری برنامه و رییس نظام پرستاری قابل تامل بود.

در میان صحبت های مسئولان و سخنرانی هایی که داشتند مجری برنامه در پایان هر سخنرانی این موضوع را مطرح می کرد که صحبت زیاد شده است و ما عمل کردن و اجرایی کردن را می خواهیم چرا که پرستاران مشکلات زیادی دارند.

مجری برنامه از فرصت استفاده می کرد و در میان برنامه ها مشکلات را بیان می کرد مطالبات پرستاران و حقوق آنها مهمترین مشکلات پرستاران استان بود، همچنین از استان دو پرستار به عنوان پرستار نمونه به تهران معرفی شدند که در انجا تجلیل شوند.

مهران پوزش رئیس نظام پرستاری درد و دل هایش را با تبریک روز اینگونه آغاز کرد و گفت:قانون تعرفه گذاری برای پرستاران  در سال 88تصویب شد اما هنوز اجرایی نشده است و اینکه علی رغم وزنی که پرستاران در حوزه درمان دارند اما به انها توجه نمی شود و در بخش های مدیریتی دیده نشده اند.

رئیس نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص اموزش پرستاران در بیمارستان ها عنوان کرد:  اموزش پرستاری باید در دانشگاه ها انجام شود، تربیت پرستاران در بیمارستان ها شان پرستاران را زیر سوال می برد و نظام پرستاری به شدت مخالف این وضعیت است.

وی افزود: اگر قانون تعرفه گذاری انجام شود بخش عمده ای از مشکلات پرستاران بر طرف می شود، نامگذاری روز پرستار در روز میلاد حضرت زینب(س) خیلی خوب بود چرا که ایشان پرستار واقعی کربلا بودند و این افتخاری برای جامعه پرستاری است.

پوزش بیان کرد: انتظار می رود به پرستاران که قشر محروم درمان هستند  توجه ویژه تری شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این همایش ضمن تبریک روز پرستار گفت: در استانه دهه فجر هستیم انقلاب اسلامی خدمات زیادی داشته است که یکی از انها که از توفیقات بارز انقلاب اسلامی نیز هست، خدمات سلامت در بخش های مختلف از جمله حوزه درمان بستر، خدمات سرپایی، گسترش تخت ها و تجهیزات بیمارستانی و دست آوردهای جدید  است که متوجه می شویم از نظر جایگاه علم پزشکی قبلا کجا بودیم و اکنون در چه جایگاهی هستیم، تعداد تخت های ما در اغاز انقلاب چگونه بود و امروز چگونه است.

علی محمد احمدی افزود:  در کنار همه خدمات نظام در حوزه سلامت، در بحث های سرمایه گذاری حوزه سلامت، تجهیزات پزشکی، علم پزشکی و تربیت دانشجویان، زحمتی که کادر پزشکی پیراپزشکی و پرستاران در جای جای کشور چه در  جنگ تحمیلی و  سایر حوادث متحمل می شوند،نقش پرستاران بر کسی پوشیده نیست.

وی بیان کرد: در زمینه توجه به منابع انسانی در حوزه پزشکی کارهای زیادی انجام شده است، دولت تلاش کرده در نظام پرداخت ها یک مسیر مناسب را دنبال کند اما متاسفانه  با وجود تلاش های انجام شده که اخرین آن طرح تحول سلامت بوده است، می دانیم که میزان دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با این طرح چگونه شده است، میزان دسترسی مردم و توده های کم درامد قبلا به نظام سلامت چگونه بود و اکنون چگونه است.

احمدی تصریح کرد: در همه لحظات این پرستاران هستند که بر بالین بیمار حاضر هستند، با وجود همه خدماتی که طرح تحول سلامت داشته است اما باید به این نکته توجه کنیم که در طرح تحول سلامت، پرستاران را بهتر ببینیم این دیدن دو گام دارد یکی اینکه ما  تعریف درستی از خدمت در بحث پرستاری داشته باشیم چرا که هنوز تبیین درستی از این موضوع نداشته ایم و باید متناسب با بسته  خدمت، نظام پرداخت مناسب  را داشته باشیم.

وی گفت:  دولت باید این را واکاوی کند و به طور نسبی در یک نظام پرداخت عادلانه و متناسب و متعادل باشد که اکنون این نیست اما وزارت بهداشت تلاش دارد این موضوع بر طرف شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
پ
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب