صبح زاگرس
دانا
9. بهمن 1396 - 12:57
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در آیین تجلیل از پرستاران نمونه، از افتتاح سه بیمارستان استان تا یک سال آینده و همچنین افزایش دو برابری ظرفیت تخت های بیمارستانی خبر داد.

صبح امروز و به مناسب گرامیداشت روز پرستار،آیین تجلیل از پرستاران شهرستان بویراحمد در سالن کنعانی شهر یاسوج برگزار شد.

در این جلسه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب و روز پرستار گفت: ظرف شش ماه و یک سال اینده پروژه های متعددی از جمله بیمارستان 280تخت خوابی یاسوج،بیمارستان باشت و بیمارستان نرگسی به بهره برداری می رسد و تعداد تخت بیمارستان های استان دو برابر می شود و در این بیمارستان ها پرستاران زیادی را استخدام می کنیم.

اورنگ ایلامی در ادامه بیان کرد: جامعه پرستاری استان 1500نفر است که 79درصد آن بانوان هستند، شاخص کشوری تخت به ازای پرستار 0/74 درصد است و در کهگیلویه و بویراحمد 1/04 درصد است و ما می خواهیم 1/5 پرستار به ازای هر تخت باشد که در آینده محقق می شود.

وی افزود: دانشکده پرستاری یکی از دانشکده های موفق در رشته های تحصیلات تکمیلی است که اکنون در سه رشته، کارشناسی ارشد داریم و با پیگیری های لازم دو رشته ارشد پرستاری اطفال و مامایی اضافه می شود.

ایلامی در ادامه گفت: راه اندازی رشته دکترای پرستاری را در دستور کار داریم که زمینه ادامه تحصیل را در استان فراهم می کند، سیاست وزارت بهداشت بر حضور داشتن پرستاران بر بالین بیمار است و هدف از اتقای تحصیلات علمی پرستاران منجر به بهبود کیفی خدمات پرستاری شود که از این طریق بتوانند خدمات مطلوب تری ارایه دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: یکی از بحث هایی که در لایحه بودجه 97 پیشنهاد شده است،1700میلیارد تومان برای تعرفه گذاری پرستاران در نظر گرفته شده است و عدالت در سلامت دغدغه های وزارت بهداشت است، البته هنوز کلیات ان تایید نشده است امیدواریم که مصوبه رای بیاورد و قانون شود چرا که یکی از خواسته های به حق پرستاران است که تعرفه گذاری شوند.

وی در ادامه اظهار کرد:یکی از دستاوردهای جامعه پرستاری این بود که پروانه صلاحیت پرستاری صادر شود و بتواند فعالیت کند، هویت مستقل داشته باشد، که اقدام خوبی بود و در سال های گذشته در استان و کشور انجام شد، راه انداری پرستار در خانه نیز بسیار خوب بود به ویژه برای بیماری های مزمن که حضور مستمرشان در بیمارستان مشکلات روحی و روانی و هزینه هایی را دربر خواهد داشت که این طرح می تواند این نقاط ضعف را بر طرف کند و نیز برای جامعه پرستاری اشتغال ایجاد می کند.

ایلامی ادامه داد: کمک پرستاران یک ساله سیاستی بود که اجرا و بیست هزار مجوز صادر شد و استان ما نیز از این مجوزها استفاده کرد که امیدواریم بتوانیم تعدادی را جذب کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان گفت: قسمتی از تامین نیروی انسانی را در قالب شرکتی گرفتیم که نیاز سلامت استان بود و ناچارا تعدادی جذب شدند و این کار درستی نبود چرا که باید ثابت باشند و این تجربه هایی که کسب می کنند به راحتی قابل جذب نیست کسی که سالها در این بخش ها کار می کند به دلایلی باید بروند و ما نیز در کیفیت خدمات دچار مشکل می شویم.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب