صبح زاگرس
دانا
3. بهمن 1396 - 13:36
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت دهه فجر همایش بانوان با محوریت خودباوری و همایش پیاده روی بانوان در یاسوج برگزار می شود.

آذر صفایی نیا مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دومین جلسه کمیته بانوان گفت: 22 کمیته برای برگزاری برنامه های دهه فجر مشخص شده است که  کمیته باتوان  یکی از کمیته ها  است و  متولی ان امور بانوان است که باید در این زمینه برنامه ریزی لازم برای برگزاری برنامه های دهه فجر را داشته باشند.
وی بیان کرد: همه ما باور داریم زمان رژیم نگاه به زنان کالا و مادی بود امام خمینی فرمودند جایگاه زن در رژیم سابق شبیه جایگاه زن در عصر جاهلیت است در زمان طاغوت بعد معنوی زن کنار گداشته شده بود اما زنان نقش موثری در انقلاب داتشند و در خیلی موارد پررنگ تر از مردان حضور داشتتد.

خیلی از تظاهرات نیز توسط زنان اهدایت می شد از شروع انقلاب اسلامی جایگاه متفاوتی  برای زنان ایحاد شد سیر این رویداد یک رسالت را برای زنان تبیین می کندباید از دو جنبه فرامرزی نگاه کنیم زنان ما  نقش و الگویی برای زنان مسلمان سایر کشورهاست عملکرد ما بسیار مهم است وفتی قرار الگو باشیم باید محتاط تر عمل کنیم.

وی بیان کرد: چهره های جدید دشمنی وجود دارد باید یک وظیفه و تکلیف درون مرزی تبیین کنیم باید اصولی و درست دشمن و مسایل را بشناسیم و راه کارهایی را مشخص کنیم ماهیت مسایل و شکل دشمنی را خوب بشناسیم خوب عمل کنیم و مشوق دیگران باشیمدهه فجر نیز یک فرصت باز معرفی انقلاب اسلامی است.
صفایی نیا  برنامه های دهه فجر که توسط امور بانوان برگزار می شود را اینگونه بیان کرد: مطابق تقویم  12بهمن همایش بزرگ استانی با محوریت خودباوری  برای بانوان  برگزار خواهیم کرد و هدف ما تنها بانوان شاغل نیست  باید سایر بانوان نیز شرکت کنند همان گونه که  برجسته ترین شخصیت اسلام در خودباوری حضرت زهرا(س) است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جمعه در نماز جمعه شرکت و قبل از خطبه ها سخنرانی خواهیم کرد شنبه کارگاه اموزش بصیرت افزایی را در دستور کار داریم
15بهمن دوره اموزشی تربیت قرانی و تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن که گواهی دوره اموزشی نیز صادر می شود برگزار خواهد شد.

وی افزود: 17 بهمن جلسات روایت ایثار را برای پر کردن فاصله بین ایثار و دفاع مقدس و نسل جوانبرگزار خواهیم کرد  اتفاق بد این است که بچه های ما اطلاعات زیادی ندارند  و این کار یک استارت است که ارتباط کودکان با جنگ و ایثار گری  را جدی کنیم عدم آگاهی کودکان باعث می شود ارزش هایی که داشتیم خود به خود کم رنگ شود همچین 18 بهمن جشن تکلیف دختران  زیلایی را در برنامه داریم.
صفایی ادامه داد: 19 بهمن نیز با همراهی جمعی از بانوان غبارروبی گلزار شهدا را خواهیم داشت جمعه 20بهمن همایش پیاده روی بانوان و شنبه 21دیدار با امام جمعه را در دستور کار داریم و 22 بهمن نیز در راهپیمایی شرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب