صبح زاگرس
دانا
1. بهمن 1396 - 14:34
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسمومیت 4 نفر از اعضای یک خانواده با گاز مونواکسید کربن در روستای چنارستان سفلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانوجلال پوران فرد با یبان اینکه این گازگرفتگی امروز صبح( یکشنبه 1 دی ماه 96)ساعت 7و 22 دقیقه  در روستای چنارستان سفلی رخ داد، اظهار داشت: در این گاز گرگرفتگی 4 نفر از اعضای یک خانواده روانه بیمارستان شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گفت: در پی اعلام این خبر توسط پدر خانواده به مرکز پیام مبنی بر گیجی، خواب آلودگی، تهوع و استفراغ اعضای خانواده اش بلافاصله آمبولانس اورژانس کد 707 به محل اعزام شد.

پوران فرد، تصریح کرد: هر چهار نفر از اعضای یک خانواده که دو کودک (5 و 10 ساله) و یک مرد و زن (26 و 36 ساله) بودند، توسط تکنسین های اعزامی بعد از اقدامات درمانی لازم جهت تحت نظر بودن به بیمارستان امام سجاد (ع)یاسوج انتقال یافتند.

رئیس اورژانس 115 کهگیلویه وبویراحمد، علت این مسمومیت را انتشار گازمنواکسیدکربن از بخاری گازی عنوان و اذعان نمود: علایم مسمومیت با منواکسید کربن میتواند طیف وسیعی از علایم راشامل شود که در بیماریهای مختلف دیده میشود.

وی، بسیاری از این علائم را شبیه علائم سرماخوردگی دانست و خاطر نشان کرد: اکثر افراد فکر میکنند به دلیل سردی هوا دچارسرماخوردگی شده اند وتمایل به استراحت و خوابیدن دارند، در صورتی که ابتلای تمام افراد خانواده به علائمی شبیه به آنفلوآنزا بروز مسمومیت را نشان می دهد.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب